Kurz Leva

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 29. 1. 2018 19:29

Nemá někdo tip/neví jak je to ve vyhlášených pražských směnárnách s BGN?
Nepotřebuju toho moc (prakticky jen na taxík), jinak budu platit kartou a u nás ve směnárnách myslí, že EURo je za 30kč, nebo nevím - tak z principu bych radši směnil při výletu do Prahy. Díky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 1. 2018 19:39

Já tedy předloni před dovolenou sháněl a za půl roku jsem ve směnárně (za kurz, který se mi zdál - byl lepší, než výběr/platba kartou) posbíral asi 140,- BGN. Letos jedu zase a nejspíš se spolehnu na výběr přes Curve.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 29. 1. 2018 19:43

No super a co to bylo za směnárnu řekneš? ;-) Mi by stačilo 30-40, nevěřím, že některá směnárna bude lepší než UCB MaM, to by se musel kurz eura mezi nákupem a odletem dramaticky změnit
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 1. 2018 20:01

Ty woe, ale sbíral jsem to mnohdy po jednotkách BGN. :-) Přímo u zastávky Bílá labuť směrem na nám. Republiky/Masaryčku - ?Golden Exchange?. Ale nevím, jak jsou na tom s kurzem letos (vlastně ani tehdy jsem to moc nezkoumal, všichni mi to chtěli prodat za strašně draho) a mají (měli) ještě jednu pobočku za rohem po tramvaji k Masaryčce, kde měli kurz horší. A bacha, leckdy mi dávali rumunské lei a leccos jiného. :)
Naposledy upravil drkarel dne 29. 1. 2018 20:01, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 30. 1. 2018 07:13

Díky za tip ... a poznat už bych je snad měl ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 30. 1. 2018 09:34

Vem si petieurovky, oni vrací eura i v drobnejch.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 1. 2018 09:51

To je taky pravda, mají kurz pevně navázaný na euro (v zásadě 2:1) a euro tam funguje jako paralelní měna (akorát je mi vždycky blbý na to spoléhat, Murphyho zákony platěj).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jisy 31. 1. 2018 01:14

Nejlepší kurzy BGN k 30.1.:
Eurochange Opletalova ul. 13,200 (VIP)
Alfa Prague OC Palladium 13,300 "
IBRA Marketing Senovážné nám. 13,500 "

Z webu se dá vytisknout kupon VIP.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 31. 1. 2018 03:25

Ano, to je (minimálně) 2% nad ČNB.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 31. 1. 2018 07:29

jsy: díky
Jo ten kurz je hrozný (proto maximální využití karty), ale pořád o korunu! lepší než u nás
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 31. 1. 2018 08:40

Tak zrovna taxikář že by neměl nazpět...domluvil bych se předem.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 31. 1. 2018 10:14

Tak nejde ani o to, že by neměl nazpět, spíš v takových zemích hrozí pokusy o oškubání cizince špatným kurzem. Podle mých zkušeností je vhodné mít něco v místní měně a a eura používat na výměnu - v případě Bulharska spíše v bance než směnárně. Také jsem tam platil nejraději kartou, ale všude to nešlo.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 31. 1. 2018 10:20

Pochopil jsem, že potřebuješ na taxík z letiště a dal si už poradis.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 31. 1. 2018 12:34

avathar: jo je to tak, posledně jsem seděl v oficiál (OK Supertrans) taxíku a taxikář na vydání "neměl" - asertivně seděl a spokojeně se díval jak taxametr naskakuje ... být sám a nalehko,tak odcházím. Radši jsem měl jet s "podvodníkem" - ti si sice počítají kurzem leva = euro, ale služby na úrovni.
Jinak v Sofii se dá dobře dojet i metrem, ale jezdí jen do půlnoci.
libol
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků