Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 30. 1. 2018 08:03

Nenarazil jste nekdo v dokumentech Hello Bank na neco tykajici se odmen za platby kartou? Byvalo ze platby zauctovane posledni den v mesici se uz pocitaly do nasledujiciho mesice. Zajimalo by me jestli to plati i u Hello Bank. Nicmene se mi zadne podminky ohledne tech odmen nepodarilo nalezt.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 30. 1. 2018 09:46

Nemáte někdo vyzkoušeno, jestli připisují bonus za dobíjení Revolut? Potřebuju tam dostat pár peněz, tak bych si mohl jeden měsíc ušetřit šaškování s CK.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 30. 1. 2018 09:57

Nevidim duvod proc by nepripisovali. Vyjimky dela RB, cetelem snad zadne do ted ani nedelal.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 30. 1. 2018 18:33

Pozor, sice 1% bude vráceno, ale poplatek za kreditní kartu je také 1%, takže zbude pouze kurz asociace.

https://www.revolut.com/cz/faq#are-there-any-charges
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rafael58 30. 1. 2018 18:35

Top-up
Bank Transfer Free
Debit card Free
Credit Card Free
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 30. 1. 2018 18:54

cz01: Mlho, už se to tady probíralo, že Revolut už poplatek 1% z nabíjení kreditní kartou neuplatňuje.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.D 30. 1. 2018 19:24

Poplatek mi neúčtují, to už mám vyzkoušené.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 30. 1. 2018 22:33

Máte pravdu, už je to vlastně v platnosti.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lodgy 31. 1. 2018 03:33

Co je v platnosti?
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cestak71 31. 1. 2018 05:55

PSD2.
cestak71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lodgy 31. 1. 2018 07:28

To se vztahuje jen na nakup zbozi a sluzeb ne? Tohle je jen prevod penez.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jujec 31. 1. 2018 10:30

V pondělí jsem byl v jedné z bank žádat o úvěr. Během žádosti jsem uvedl výši všech úvěrových rámců u kreditek, které mám. Banka mi ale sdělila, že dlužím více než uvádím, což se mi nezdálo. Naštěstí byli tak hodní a výpis z registru BRKI/NRKI mi vytiskli. A nestačím se divit, co Cetelem (HelloBank!) reportuje u svých kreditek do registru.
U HB! mám dvě kreditky, obě splácím v bezúročném období. Na jedné mám úvěrový rámec 13 tisíc korun, nicméně banka uvedla, že nesplacená část úvěru činí 20.381 Kč. U druhé kreditky s úvěrovým rámcem 10 tisíc korun uvedla, že nesplacená část úvěru je 20 tisíc korun.
Paní na infolince mi vysvětlila, že se reportuje nikoliv dlužná částka, ale částka, která "protekla" účtem za měsíc. Tzn. když zaplatím kartou úvěrový rámec, doplatím ho a zase v daném měsíci zaplatím kartou, tak se, "v souladu se zákonem" (a to paní zdůraznila) reportuje celkový obrat, nikoliv dlužná částka. Když jsem opáčil, že kolonka se jmenuje "nesplacená část úvěru" a nikoliv "součet debetních operací na produktu", tak mi paní řekla, že report je v souladu se zákonem. Na to, že na ostatní banky mi toto nedělají, odpověděla, že HB! postupuje v souladu se zákonem.
Takže to chápu tak, že jediná HB! dodržuje zákon, protože ostatní banky opravdu reportují jen skutečně vyčerpanou částku, což je špatně... Sice se mi nezdá, že jediná HB! dodržuje zákon (a třeba ČSOB, ČS, mBank a RB ne), ale paní řekla, že o tom nebudeme diskutovat.

Zároveň mi taky řekla, že mám na kartách přeplatky (tzn. více než je úvěrový rámec), čímž porušuji smlouvu o úvěru a přebíjet se nesmí. Chtěla mi přeplatky poslat na účet, řekl jsem jí, že dnes vše zmizí :-)
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jumpmans 31. 1. 2018 10:59

to by mne zajimalo, kde na to o tech preplatcich prisla.
ve VOP je pouze informace o tom, ze preplatek se nepovazuje za vklad, tudiz se z nej nevyplaci uroky a v podminkach pro revolvingovy uver jsem nic nenasel. Koukal jsem teda na ty z lonskeho cervence - jeste od cetelemu.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HNF-01 31. 1. 2018 11:36

A nekecala ta paní ? Myslím si, že když už, tak by se do BRKI mělo reportovat "celková cástka k splacení standardními splátkami", čemuž odpovídá těch 20 litrů u 13 litrů rámce.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zeim 31. 1. 2018 12:19

zeim píše:
naeks píše:Pravdepodobne bude brzy konec hry, kdyz to zacli rozlisovat.

Napsal jsem jim v patek zpravu, ze ocekavam sms kod na PHM dle verejneho prislibu. Koukal jsem na transakce a bohuzel 1-10/1 jsem nakupoval zrovna jen zajezdy.

zacina to smr-det. napsali mi ze to 25.1. poslali do emailu, at si zkontroluju spam. samozrejme nic neprislo (do mailu snad nikomu nic ani neposilali, ne?). tak jsem jim napsal at to poslou znovu.
zeim
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků