EUR účet, vklad hotovosti EUR, výběry/ platby zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Michal.Krsik 26. 11. 2015 17:45

Dneska mi v čsob řekli, že příchozí platba v EUR na EUR spořák, je za nějakých +-200 Kč, je to tak?
Michal.Krsik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 11. 2015 18:36

Zcela jednoznačně je příchozí platba zpoplatněná, na to se stačí podívat do sazebníku. Proto má spořák smysl pouze s Valutem, kde půjde o převod v rámci banky...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Michal.Krsik 26. 11. 2015 18:49

díky
Michal.Krsik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel430911 27. 11. 2015 11:15

Tak situace se trosicku zmenila - na Vanoce se podivam take jednou do Cech... Pri te prilezitosti bych mohl zalozit ucet.

Potrebuji:
- vedeni EUR uctu zdarma nebo za co nejmin penez
- vklad hotovosti zdarma
- alespon 1 SEPA platbu zdarma nebo za co nejmin penez

To by mi dovolovalo vlozit penize a pak si je prevest na ucet u UCB, kde mam vybery v zahranici zdarma.

Dost ale uvazuju o tom, ze si zalozim eKonto Komplet - budu mit vse na jednom uctu bez komplikaci, nebudu muset resit ucet u UCB/Airbanku, ale za penize... Nema nekdo tip jak se k nemu dostat co nejlevneji?
pavel430911
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gesar 1. 12. 2015 17:22

Mohu doporučit valuto.com (původně valutomat), lze založit virtuální účty v několika měnách, prodávat a nakupovat podle nabízených kurzů, které jsou o dost lepší než u bank a zdarma posílat do zahraničí nebo na český účet. Registrace je zdarma a vše funguje dobře, mám to odzkoušeno na platbě ze zahraničního EUR účtu -> účet Valuto, směna EUR->CZK kurzem 27.017 a bezplatné zaslání CZK na můj český účet. Jediné co si účtovali je 0.3% poplatek za směnu, tedy v mém případě cca 250 Kč.

Jediné co tam myslím nejde je vklad a výběr hotovosti :(
Gesar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misaan 29. 1. 2018 16:57

Trochu to tady oživím. Mám v hotovosti asi 20tis eur. Potřebuji je s co nejmenšími náklady směnit za czk, jelikož věřím v posilování czk. Jak to nejlépe udělat?

Založit eur účet u fio a směnit u online devizovky? Moje poplatky tedy budou za vklad na účet(píši z mobilu, netuším třeba už aktualizovali ceník a tato operace je gratis?). Případně poplatek za sepa platbu? Má nějaká devizovka kombinaci dobré kurzy a účet u fio banky?
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goropes 29. 1. 2018 17:42

pokud jsi z Prahy, tak tam je pár směnáren, které mění EUR/CZK prakticky za střed, lepší kurzy než devizovky.

Menší objem by šel pěkně převést přes Revolut, ale myslím, že mají limit 5000€/měsíc, tak je nějaká přirážka, to už se nevyplatí.

-- 29. 1. 2018 17:43 --

nebo ještě http://www.eurazastred.cz/
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 1. 2018 19:04

Dnes VIP nákup 25.32 Kč/EUR
http://www.nekazanka-exchange.cz/
VIP kupon: http://www.nekazanka-exchange.cz/kupon.php

Dnes Kurzy devizového trhu ČNB : 25,295 Kč/EUR
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misaan 29. 1. 2018 21:36

2goropes: díky, za tip na stránky eurazastred.cz, nicméně i díky objemu, nějaký tip na Pražskou směnárnu? Shodou náhod budu ve čtvrtek v Praze..
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rcmad 5. 2. 2018 14:40

Zdravím! Prosím o radu - potřebuji z české spořitelny, kde mám účet k korunách poslat do banky v Německu cca 19000 Euro. Jak to provést s co nejmenším poplatkem? Předpokládám, že bude nejlepší vybrat koruny, vyměnit např. v Eurovexu a vložit (spořitelna by si asi udělala nějaký o dost horší kurz..). Ale přes jakou banku? Vůbec do toho nevidím, moc děkuji za rady!
Rcmad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lodgy 5. 2. 2018 14:45

Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rcmad 6. 2. 2018 00:20

Super, díky moc. Ještě možnost těch 19000 Euro vložit přes nějakou banku v ČR na ten německý účet - přes kterou banku by to bylo nejlepší? Vyšlo by to ještě trochu lépe než ta Europlatba.cz ? Zítra se budu ptát ve spořitelně, ale pokud někdo sdělí zkušenost budu rád..
Rcmad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lodgy 6. 2. 2018 01:06

CS urcite ne.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 2. 2018 07:27

Pokud nemáš cizoměnový účet s levným / zdarma vkladem hotovosti zdarma a s levnou / zdarma europlatbou tak nic nevymýšlej a pošli to přes tu europlatbu / jinou devizovku.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 2. 2018 08:21

Europlatba je pro nesmluvní zákazníky docela drahý špás (samozřejmě pořád lepší než smėna přes kurzovní lístky bank, o poplatcích nemluvě), všechno je jen o tom, z čí kapsy to má jít a jak moc toš řešit (za těch cca. 19000 euro by šlo pořád zaplatit tak o 3 tisícovky méně - samozřejmě standardní kurzovní lístek ČS vůči europlatbě je horší tak cca. o 8 tisíc Kč - reálně to tak špatné možná nebude, protože nad ekvivalent 250 tisíc Kč by měly být stanoveny "individuální" kurzy)...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků