Ideální kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod j.ree 4. 3. 2018 12:58

Zdravim.
Jsem cestovatel a pro rezervování aut je potřeba mít kreditku. Chci mít kk, která bude v šuplíku a vytáhnout ji jen třeba 3x za rok (kvůli tomu půjčení auta). Proto ideální kk má:

- Vedení kk i účtu (bez dalších podmínek): 0,-
- Povinný měsíční obrat: 0,-
- Co nejdelší bezúročné období
- Nenucení nějakého pojištění a jiných věcí

Netřeba řešit:
- výběry z bankomatů
- různé bonusové a klubové programy, výhody, míle
- kurzy měn

Poradíte s výběrem? Nebo alespoň takovou, která se mým podmínkám co nejvíce přibližuje. Díky
Když mě ještě něco napadne, edituju příspěvek...
j.ree
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cz01 4. 3. 2018 13:05

Pro tyto účely třeba kk od Fio (https://m.fio.cz/cs/kreditky). Zdarma a bez podmínek, 45 dní období.

Další varianta RB Easy, Sberbank Fér kk, případně Hello kreditka, ale musí se doplácet do konce období (více práce, ale nejlepší kurzy, vratka)
Naposledy upravil cz01 dne 4. 3. 2018 13:10, celkově upraveno 1
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 4. 3. 2018 13:08

Easy od RB?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2018 13:33

Hello kreditka "vypadává", není embosovaná, v Itálii nám na ni v autopůjčovně nepůjčili auto.

Pokud máš účet u některé z jmenovaných bank, zřídil bych si ho tam, jinak je to celkem jedno, asi bych šel do té FIO.

Osobně bych to ale řešil nějakým prémiovým účtem (Erste, ČSOB, Unicredit), kde je kreditka "v ceně" (při splnění podmínek zdarma) a k tomu další výhody (cestovní pojištění, vstupy do salonků, atd).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.ree 4. 3. 2018 13:38

Právě, že nemám konto ani u jedné z nich. A jak jsem psal, použiju ji tak 2-3x ročně při bookingu auta..
A žádný prémiový účet řešit nechci. Ty šaškárny s počtem pohybů, obratu, přijmu.. na to fakt plýtvat energii nehodlám...
j.ree
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2018 13:44

Je tam jen 1 "šaškárna" a to výše příjmů v kalendářním měsíci a to 50 000 u Unicredit a ČSOB a 80 000 u Erste o nic jiného netřeba se starat. U ČSOB a Erste lze splnit i vkladem na přepážce či přes bankomat. Mně to cestovní pojištění a vstupy do salonků (obzvláště u Erste kde je v Praze na schengen terminálu privátní odbavení) za to stojí.

Pokud tobě ne, jdi do FIO.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lodgy 4. 3. 2018 14:28

Asi nepotrebuje ani ucet. Da FIO kreditku bez uctu s dostatecnym uverovym ramcem? Rekl bych, ze RB da, a RB Easy je bez pausalu.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 4. 3. 2018 14:44

Fio, aspoň podle Facebooku, vyžaduje, aby plat chodil do Fio; kreditku prý vydá i bez toho, ale pak je povinné plat přesměrovat.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jisy 4. 3. 2018 15:29

Kreditka od Fio má podle mne jednu významnou výhodu:
- Možnost nastavit si inkaso na splacení celé vyčerpané částky zdarma.
To může být výhodné při delším zahraničním pobytu, který se prolíná se splatností KK (samozřejmě musím mít na BÚ dostatečnou hotovost). Mám pocit, že dnes už to nikdo jiný nenabízí.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j.ree 4. 3. 2018 21:20

Nekde jsem videl to 100% inkaso taky, ale uz si nevzpomenu. Nicmene zpet ke KK. U Hello je to zdarma, pokud ale pouziju, tak by mel byt poplatek 69 kc. Takze nejakych 210 kc asi nebudu brat jako likvidacni poplatek, takze asi se stanu klientem Hello. Ma nekdo nejaky ref pripadne?

U RB i Fio by to tedy melo byt tak, ze musim protocit nejakou castku. Vite o nejake karte, u ktere staci teda jen prichozi platba ve vysi XY a odchozi XY a tim je obrat splnen? A nasledne teda vedeni zdarma?

V ceniku RB jsem nasel neco o 29 kc jako inkaso dluzne castky. To neni poplatek za vedeni karty, ne?

PS: Fer karta od Sberbank vypada zajimave.
j.ree
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 4. 3. 2018 22:32

Patrik už ti tady psal, že kreditka od HB! pro tebe není vhodná, není embosovaná. Navíc to není tak, že ty si řekneš "Stanu se klientem", ty tu kartu totiž vůbec nemusíš dostat. Kreditka od Fio i Easy od RB je zdarma i bez nějakých obratů, ale platí to samé co u HB!, vůbec ti je nemusí vydat.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lodgy 4. 3. 2018 22:49

RB Easy je zdarma a ucet u RB nepotrebujes, ten stejne zdarma bez podminek neni. Inkaso splatky nevim, to ja nepouzivam.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jisy 5. 3. 2018 00:09

j.ree: 100% inkaso zdarma má i KK RB Life (ale ta už se nevydává) pro ty, co ho měli ještě u Citi. Jinak je u RB 100% inkaso pouze za poplatek 29 Kč / měs. (doplněno). Fio banka má proti RB lepší kurzy v zahraničí. Jinak viz Kolem.jdouci .
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Monostatos 5. 3. 2018 08:02

Inkaso zdarma mají i KK Unicreditu.
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod losalamos 5. 3. 2018 10:58

Prakticky stejný dotaz jsem položil v jiném vláknu relativně nedávno. Tenkrát mi z toho vyšla Sberbanka (nebyla ještě karta ve FIO). Nevím, nakolik bude FIO trvat na podmínce pravidelného příjmu.
losalamos
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků