Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 5. 2018 19:51

fremantle píše:Tak zase u měn, které jsou podporované jak Curve, tak Revolutem není zrovna nutno uvažovat, která je lepší, ale prostě si po víkendu platbu přeúčtovat přes GBiT na Revolut (a pro zjednodušení teda v podstatě pořád použít na platbu Curve, ač třeba s jinou podkladovou kartou), ale takových scénářů taky není zase moc (možná využiju zase letos v Maďarsku, až tam budu o víkendu a budu si potřebovat koupit jízdenky).

To ale předpokládá, pokud dobře rozumím, nutnost ověřit si, příp. změnit podkladovou měnu na navázané kartě, před každou platbou. Pokud budu v ČR platit Curvou v CZK a o víkendu budu chtít zaplatit v USD na netu, tak si musím nejdříve změnit měnu, po víkendu udělat GBiT a pak si měnu zase změnit zpět do CZK. Co když měnu vrátím do CZK před GBiT? Vratka z GBiT se vrátí ve stejné výši nebo dojde k nějaké konverzi s 1% příplatkem?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 5. 2018 19:57

wit.cz píše:Pokud budu v ČR platit Curvou v CZK a o víkendu budu chtít zaplatit v USD na netu, tak si musím nejdříve změnit měnu, po víkendu udělat GBiT a pak si měnu zase změnit zpět do CZK.

Nic takového nemusím: https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... k-in-Time-

Ta "první" podkladová karta, nechť je třeba klidně vždy v korunách (GBiT lze pak na jinou kartu v korunách nebo na jinou kartu s podkladovou měnou shodnou s měnou transakce)...
Naposledy upravil fremantle dne 21. 5. 2018 19:59, celkově upraveno 1
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 5. 2018 19:59

Tak to je pak jednodušší, díky za upozornění :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 5. 2018 20:17

V neděli dopoledne jsem na stránkách Revolut CZ https://www.revolut.com/cz/ zadal tel.číslo, kliknul na Get Started - nedefinovaná chyba 404, totéž při pokusu po kliknutí na Get the App.

Netušíte vo co go?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod eeet 21. 5. 2018 20:24

Nemaji o tebe zajem. ;-)
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 5. 2018 20:36

osobne a jak to dle tel. čísla poznají o koho mají či nemají mít zájem?
:-) :-) :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod eeet 22. 5. 2018 01:56

Instinkt. :D
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mojmax 22. 5. 2018 06:22

To mi taky včera dělalo, nejlepší je stáhnout rovnou aplikaci Revolut do mobilu a udělat to vše přes mobil, to už šlo.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 5. 2018 11:57

Radek.Hulan píše:Chce to "obalit" Revolut do Curve :) Dle mých zkušeností je Curve akceptovaná mnohem lépe (neměl sem nikde problém - EU, USA, Asie. S Revolut ano).


Zkoušel jsem připojit Curve kartu do Revolut (abych se vyhnul MCC6012 při dobíjení Revolutu kreditkou), ale Curve karta je podle Revolutu v GBP, takže je tam při dobíjení v CZK vždy poplatek za konverzi.
Takže tímto směrem ne.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod eeet 22. 5. 2018 12:11

To je nesmysl ne? Dobil jsem CZK kartou Eura a zadny poplatek za konverzi. U Curve to musi byt to same, akorat musis zvolit spravnou menu podkladove karty.
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 5. 2018 12:13

A mě Revolut psal při přidávání Curve karty, že není podporována, ať si účet nabiju převodem. :-(
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eeet 22. 5. 2018 12:18

Ale ty mas jeste tu starou Curve kartu, musis ji jako ztratit a objednat novou, ted davaji jine, ktere jsou pry vice akceptovatelne.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=11847762#p11847762
Naposledy upravil eeet dne 22. 5. 2018 12:20, celkově upraveno 1
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 5. 2018 12:20

eeet má pravdu, v "Curve" na konkrétní kartě přes info ikonku (i) změnit měnu na..
Pozn.: Obalit Revolut do Curve a připojit Curve do Revolutu jsou 2 odlišné věci! Jinak pouze později (letos) vydané Curve jsou debit, takže lépe akceptovatelné než prepaid (Revolu a starší Curve).
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 5. 2018 12:44

"Obalit Revolut do Curve a připojit Curve do Revolutu jsou 2 odlišné věci! "

Jasně, mě šlo o ten druhý směr.

-- 22. 5. 2018 14:05 --

eeet píše:To je nesmysl ne? Dobil jsem CZK kartou Eura a zadny poplatek za konverzi. U Curve to musi byt to same, akorat musis zvolit spravnou menu podkladove karty.


U Revolutu nelze změnit měna karty, kterou dobíjím. Když ji tam přidám, tak mi to rovnou napíše CZK (nebo v případě Curve GBP).

-- 22. 5. 2018 14:22 --

Jak se vlastně přepočítá platba v měně, kterou Revolut nepodporuje (třeba RUB)?
Převede se RUB na GBP kurzem Mastercard a z GBP na CZK tím kurzem Revolutu?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukodlak 23. 5. 2018 13:05

Škoda, že Revolut nefunguje i jako klasická BTC peněženka i s tím, že by se tam dalo posílat a platit s kryptoměnama. Nevíte, jestli to neplánují?
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků