Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 6. 2018 13:01

tramin píše:Tak reď jsem zjistil,že při použití KK UCB Miles&More na dobití revolutu se nepřičtou míle.Blbý!
@slavo963:úplně bych s těmi kurzy nesouhlasil
dnes USD MC za 21.96,Revolut 21.77
GBP MC za 29.41,Revolut 29.21
PLN MC 6,02,Revolut 5.99
Euro MC 25.70,Revolut 25.64,



jj, mas recht, ja jsem zamenil Your Card Currency Amount, misto GBP jsem dal CZk(mam UK debetku)
Po prepoctu, bych za 1000gbp dostal pres revolut 29 210Kc, MC 29 145Kc, roklen 29 131Kc(+ poplatek UK bance za SWIFT platbu 10GBP)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 6. 2018 14:59

Kittyhawk píše:Jenže kvůli bugu moje appka bere ty čísla a počítá 6000 CZK místo 6000 EUR.
Zakládal jsem 14.5.2018

Chyba je v systému Revolutu někde na serveru nebo ve verzi App, kterou používáš?
Používáš poslední verzi 5.0.0?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 6. 6. 2018 15:41

Chyba je v systému Revolutu někde na serveru nebo ve verzi App, kterou používáš?
Používáš poslední verzi 5.0.0?


Píšu výše, že mám verzi 5.0.0.
Problém je, že jsem se registroval 14.5. v době, kdy asi přepínali v ČR z EUR limitů na CZK.
Takže mi zůstaly limity podle EUR, ale základní účet je v CZK a tím částky jsou podle EUR ale v CZK.

Na chatu mi live agent řekl:
I have checked and your free limit is set to 6000CZK no matter the currency. My apologies for the inconvenience caused.
Our team is aware of this low limit. Unfortunately I do not have any timeframe as CZK is something new to us and our team is woeking on it to implement it correctly.

Už to trvá od 14.5. a furt to neopravili.
Zatímco člověk, co se registroval 20.5. má v appce správně limit na konverzi 120k CZK a na výběry 4500 CZK.
Kittyhawk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 6. 6. 2018 16:08

Tak to bude ono

mám verzi 5.0.0 a založeno taky 14.5.2018

v aplikaci mám limity psané v eurech, ale třeba u FX transaction vidím, že jsem využil 675 euro z 6 000 euro limitu, ale reálně jsem vyměnil jen 660,13 Kč (tehdy z 22,72 liber)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrCaves 6. 6. 2018 16:30

Můžete prosím popsat zkušenosti s výběrem korun do českých bank? Na help desku tvrdili, ze pokud to není europlatba, tak posílají skrz SWIFT. Někde jsem ale četl, že koruny lidem došly v pohodě jako domácí platba bez jakýchkoliv poplatků. Jaké s tím máte prosím zkušenosti vy a případně i do jaké banky dorazí kompletní částka odeslaná z revolutu?

S druhou odpovědí uz byli jasnější - pro bankovní korunove dobíjení účtů pracují na zavedení lokální platby.
DrCaves
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 6. 6. 2018 17:04

Kdyz jsem si posilal penize z revolutu na cesky ucet ve sporitelne dorazily mi jako tuzemska platba z komercky
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 6. 6. 2018 17:04

cca 10x mi (naposledy minuly tyden) dorazily penize lokalne bez poplatku do AirBank.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 6. 6. 2018 17:11

posílal jsem si cvičně pár korun do mbank a taky zdarma jako místní platba

jinak divný poplatek za výběr z bankomatu na podpoře refundovali poté co se konečně připojil operátor a pak asi půl hodinu údajně konzultoval s nadřízeným

prý je aktuálně nastaven limit 200 Kč na výběr z bankomatu, protože přesná hranice zatím nebyla stanovena a brzy by to měli navýšit
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 6. 2018 17:43

To je jak s tím dobíjením CZK po spuštění. Mám učet už od minulého roku, dobíjel jsem v EUR a na CZK byly stejné limity, takže nešlo dobít nad 250 CZK. Dnes už to funguje, ale z ATM jsem nikdy Revolutkou nevybíral.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 6. 2018 17:45

Mám tomu rozumět tak, že i když mám u výběru z bankomatu u obou účtů (zal. 26. 5. a 3. 6.) v App. uveden limit 4 500 Kč/měsíčně pro výběr bez přirážky, je to jen blábol a platí 200 Kč/měsíčně?

-- 6. 6. 2018 19:14 --

MirekM. píše:Je to velmi jednoduché. V App je napsáno, že maximální výše měsíčního výběru v CZK zdarma je 4500 Kč a výběry nad tuto hranici jsou zpoplatněny 2 %. 2 % z 5000 Kč je právě těch 100 Kč.
Z App: ATM withdrawals: Free withdrawals up to Kč4,500 per month. 2% fee thereafter (opsáno dochlupu)

U tomavlasaka jsem přečetl jen stovku místo skoro stovku, proto ta má úvaha. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 6. 6. 2018 18:51

drkarel píše:
libol píše:MirekM. Ale to by musel vybrat 9 500Kč - aby tobyl výběr 5 000Kč NAD hranici.
BTW: kde vidíte těch 4500Kč max.? Já pořád vidím €200.

Píšou, že jakýkoliv výběr nad limit znamená poplatek 2% z výběru (nikoliv z přesahující částky).
Ta druhá část by mě taky zajímala, respektive bych to potřeboval vědět pro BGN.

Kde to píšou? Mi píšou - "Free withdrawals up to 200€ per month. 2% fee thereafter." (to zvýraznění je moje)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 6. 6. 2018 19:51

opravdu si myslím dle formulace podmínky, že poplatek je pouze z přesahující částky a odpovídal by tomu i můj případ, kdy údajně byl limit nastaven na 200 kč a z 5000 kč výběru byl poplatek 96 kč
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 6. 2018 20:11

Jo, mají to na různých místech jinak formulováno. Na https://www.revolut.com/cz/fairusage je "Anything over is charged 2%". Tamto bylo v appce, v Terms & Conditions - Fees and pricing: "Anything over the above limits is charged at 2% of value of ATM withdrawal."
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod maphiosso 7. 6. 2018 11:29

Ahoj,
pořídil jsem si Revolut kartu (26.5.2018) a potřeboval bych objasnit pár věcí:
1) Pojedu do Bulharska a budu mít peníze na CZK a EUR účtu. Ze kterého účtu se budou strhávat peníze při platbách kartou v bulharské měně LEV a výběrech LEV z ATM?
2) Lze někde nastavit, ze kterého účtu se mají peníze primárně strhávat?
3) Při platbě kartou v LEV platí aktuální kurz, který je uváděn v aplikaci nebo má Revolut ještě nějaký skrytý kurz pro nákup u měn, u kterých nelze založit účet?
4) Situace, kdy chci platit kartou v EUR ale peníze mám pouze na CZK účtu. Platí středový kurz nebo kurz pro nákup?

Za případné odpovědi předem děkuji
maphiosso
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 6. 2018 13:36

Podle mne to fuguje tak, ze primarni ucet(kdyz zakladas v CR ) je CZK. Otevirat dalsi ucty v jine mene je zbytecne, kdyz danou menu nebudes prijmat nebo posilat z/na revolut.

1/ Kdyz mas eur a CZK ucet, pujde to IMHO z CZK uctu. Jak to bude, kdyz nebude dostatecny zustatek, zda se castecne strhne z EUR, nebo se strhne cela castka z EUR nevim.

2/ nevim o tom, myslim, ze ne
3/ pravdepodobne plati kurz v case zauctovani
4/ ?? ja tam mam jenom jeden kurz
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků