Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 6. 2018 09:52

No GBP by to strhlo z GBP zůstatku, ale ten kurz v tomto případě není revolutí, ale "toho terminálu", a je brutálně nevýhodný, tzn. už to samotné množství liber, které ti terminál nabídne, je mnohem vyšší než hodnota v CZK.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 8. 6. 2018 09:56

DCC, dělá to jak Revolut tak Curve, ovšem je to otázka nastavení terminálu bankou nikoliv obchodníka, nabízelo mi to i při platbě na terminálu městské části
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 8. 6. 2018 09:58

Stává se třeba i v pitomém Tescu.. DCC je svinstvo!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 6. 2018 10:07

A jak to bude při contact less platbě? Když nebudu zadávat pin, to snad nepoužije automaticky libry?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 8. 6. 2018 10:11

Při contactless je teoreticky DCC zakázané. Ale zakázané pravidly, ne techicky nemožné.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod tramin 8. 6. 2018 11:05

Já to vždy řeším tak,že před odjezdem do jiné země v apk směním Kč na danou měnu(před víkendem).
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eR99 8. 6. 2018 11:21

retron píše:DCC, dělá to jak Revolut tak Curve, ovšem je to otázka nastavení terminálu bankou nikoliv obchodníka, nabízelo mi to i při platbě na terminálu městské části


Naposledy jsme se takto nachytal při platbě letenky s odletem z ČR (CZK) u Ryanair pomocí Curve. Ryanair použil svoji nevýhodnou konverzi z CZK na GBP. A to vše dle svých OP . Curve je vydaná v UK a tak k ní automaticky přiřadí GBP...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barnyss 8. 6. 2018 11:28

Ryanair teď ojebává snad každého, i já jsem mezi nimi
Ale zrovna při platbě Revolut kartou mě neojebával .. viz diskuze u článků níže:
https://honzovyletenky.cz/jak-neprodelat-u-ryanair/
https://honzovyletenky.cz/ryanair-triky-kurzem/
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jidis 8. 6. 2018 12:27

Pri bezkontaktni platbe me Curve nabizela nekolikrat take platbu v GBP, zakazane to asi neni, Penny market i Tesco.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 8. 6. 2018 13:47

Konecne kratka a vystizna odpoved na Facebooku: "about 175 EUR" (mesicni limit v ATM s primarnim uctem v Kc).
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 6. 2018 14:00

Kdo mate funkcni revolut, muzete dobijet CZK ''lokalne''? Nebo jenom kartou/SWIFT.
Stejna otazka pro EUR, GBP a USD ucet.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod lubik2 8. 6. 2018 16:06

Posílat peníze na CZK účet zřejmě nejde (tedy zadarmo, stále to nabízí GB účet), ale kartou lze nabíjet zcela bez problémů (mám vyzkoušeno EUR i CZK, akorát si ohlídat správnou měnu při Top Up).
Naopak zpátky do CZ lze CZK posílat bez problémů, přijde to z nějaké české banky.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 8. 6. 2018 16:19

přijde to z komerčky za dva až tři dny
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 8. 6. 2018 17:36

Zajimavy ze SEPA platba prijde vetsinou jeste ten samy den (nejpozdejsi termin mam vyzkousenych 15h, dorazi cca o 2h pozdeji), zatimco převody do CZ banky ty nejmene 2 dny trvaji.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 8. 6. 2018 17:36

Zajimavy ze SEPA platba prijde vetsinou jeste ten samy den (nejpozdejsi termin mam vyzkousenych 15h, dorazi cca o 2h pozdeji), zatimco převody do CZ banky ty nejmene 2 dny trvaji.
taylor729
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků