Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod treborit 8. 7. 2018 19:21

Curve support to na zadost odblokuje, takze Curve -> Revolut by pak mohlo projit.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod srrac 8. 7. 2018 19:57

Take to Curve odblokuje automaticky pri zvednuti limitu.
srrac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirikaplan 8. 7. 2018 21:26

Ahoj, prakticky poprve jsem platil s revolut kartou a moc nechapu, jak to je s temi kurzy. Kurz v aplikaci me to ukazuje dnes vecer 5,86 CZK/PLN. Pres den, jsem to bohuzel nekontroloval, protoze na nove sim jsem nemel aktivovany roaming :( Nicmene jsem kolem obeda platil 100 zl a strhlo se me 601,18 Kc. Na terminalu jsem vzdy odklikaval a hlasil jsem, ze chci platit ve zl. Nefungovala ani bezkontaktni platba, jen kontaktni ( platil jsem celkove ten den pres 200zl a u jedne platby jsem si to i sam odkliknul, ze chci pln ) Delam neco spatne? V grafu dnes nešel kurz pres 5,95. Mel jsem chtit platbu v GBP ? Tu jsem zamital, protoze jsem predpokladal, ze to bude tim min vyhodnym kurzem a ne kurzem revolutu. Diky
jirikaplan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 7. 2018 21:36

Že by víkendová přirážka?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 7. 2018 21:36

Dnes je víkend, víkend je s přirážkou. Nebude to v tom?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 7. 2018 06:14

Není to náhodou kurz pl /cz?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 7. 2018 06:45

Myslím, že to bude kombinace obého - víkendová přirážka + obrácený kurz.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jirikaplan 9. 7. 2018 10:05

Aha, diky vikendovou prirazku jsem nejak prehlid ve foru.
jirikaplan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikka1 9. 7. 2018 20:51

barnyss píše:Když použiješ kartu Revolut, tak se prostě žádná konverze z EUR na CZK nekoná, cena zůstává stále v EUR.
Bohužel to zaškrtávátko už má Ryanair taky ojebávací, pokud použiješ CZK kartu
viz diskuze zde:
https://honzovyletenky.cz/ryanair-triky-kurzem/
https://honzovyletenky.cz/jak-neprodelat-u-ryanair


Pořád mi to vrtá v hlavě.
Pokud použiju kartu vydanou v ČR k účtu v Kč, použije se kurz Ryanair a nic se s tím dělat nedá. To snad chápu dobře.
Revolut myslím že je karta vydaná ve Velké Británii a vedená primárně v librách, tak bych čekala, že se použije kurz Ryanair taky, že to výběr neumožní. Jakto že ne?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod doonio 10. 7. 2018 08:04

Mikka1 píše:Revolut myslím že je karta vydaná ve Velké Británii a vedená primárně v librách, tak bych čekala, že se použije kurz Ryanair taky, že to výběr neumožní. Jakto že ne?

Já včera platil pár letenek, jednu z Polska, druhou z Berlíná... u obou jsem si dal pozor abych "odškrtl" to tlačítko, protože Ryanair poznal platební kartu a vše mi chtěl naúčtovat v měně GBP (přirážka byla pár liber - a to byla levná letenka).
V aplikaci se mi to nakonec zaúčtovalo v měně letenky (tzn. PLN a EUR) a vše se strhlo daným kurzem Revolutu z mého GBP účtu.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 10. 7. 2018 09:06

Jestli to chapu spravne, tak je to vtipne. K ceske karte odskrtnout tlacitko nejde, k britske jde...
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eL Ká 10. 7. 2018 09:21

V mobilní aplikaci RyanAir lze odškrtnout u jakékoliv karty.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 10. 7. 2018 11:18

Zopar postrehu z Chorvatska.
Platil jsem s Revolut kartou z poductu CZK a GBP. Dale kartou vydanou v MetroBank(UK) s kurzy asociace.

Zajimave je, ze rozdily v prospech Revolutu jsou mezi 0.03-0.5%, coz je docela velky spread(desetinasobny). Ale i naopak, nekdy vysel kruz asociace lepsi nez na Revolutu(treba o 0.7%), to je spise vyjmka.

Priklad 2.7. Revolut(GBP) kurz defakto rovnaky s kurzem asociace(vyber 2x600HRK) zauctovane v Revolut £71.98, v Metro £72, rozdil 0.03%
6.7. byl pouzity kurz v Revolut 8.3663GBP/HRK v Metro 8.321273517, rozdil 0.5% v prospech revolutu.

Pri porovnani plateb z CZK poductu, vysel vzdy kurz Revolutu hure nez kurz asociace(cca 0.4% - podle MC converter toolu). Pravdepodobne protoze ve vseobecnosti v czk delaji mensi objemy obchodu a tim maju ''horsi'' nakupni ceny?

Jinak je zajimave, ze kurz asociace na karte MetroBank byl pouzity dany den nakupu a ne az den zauctovani(za dva dny). Vzdy jsem myslel, ze se pouzije kurz asociace platny v den zaucotvani.

Jeste jeden prostreh, nebyl pouzity kurz Revolutu ktery je uvedeny v ''Rates'', vzdy se pouzil vyssi cca o 0.2-0.3%, trakze Revolut trochu cheatuje.

A na zaver, jak se nekde bavili o poplatku z ATM. 2.7 jsem vybiral bez poplatku(Euronet), od 6.7. jiz nebolo mozne vybrat bez poplatku(stejny bankomat) a jsem jiz nenasel zadny jiny Euronet ATM, ktery by nemel poplatek(22HRK). Asi zacala sezona nebo co.

Jeste edit. Protoze to nelze brat na 100pro ze revolut je nejak zazracne vyhodnejsi proti MC kurzu, protoze , ten 0.03% rozdil byl kdyz se platby provedli soucasne(ATM), protoze ten vetsi rozdil byl kuli kolisani kruzu behem dne, protoze jedna platba byla trba rano a druha k porovnani vecer...

Jeste pridam priklady, kdyz se zapocitaji vcerejsi platby v stejny cas, zda bude nejaky velky rozdil mezi Revolut a MC kurzem

-- 10. 7. 2018 12:51 --

posledni edit, DCC mi nenabizeli nikde(restaurace, pumpy, obchody), teda krome vychcaneho Euronet ATM(pro zajimavost, asi 10% prirazka ke kurzu, valil jsem bulvy, to prekonava i kurz pri platbe mBank kartou nebo jakykoliv zlodejsky kurz CZ banky)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod MirekM. 10. 7. 2018 13:00

A co jine bankomaty mimo EURONETu versus poplatek za vyber v Chorvatsku?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 10. 7. 2018 15:11

nebyly v dosahu
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků