Sleva na dítě doktorské studium

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamil2268 13. 7. 2018 10:16

Zdravím,

mám zapeklitý dotaz. Pracuji na plný úvazek dva roky po škole, nyní jsem při práci na doktorském studiu, prezenčním. Našel jsem si, že slevu na dítě lze uplatnovat do 28 let při doktorském studiu (prezenčním). Proto jsem v září 2017 dal svoji mamce potvrzení o studiu, trvalé bydliště mám na stejné adrese. Toto potvrzení dala své účetní ve firmě. Potvrzení bylo přijato a všechny aspekty byly splněny ( mě je 27 ). Dnes účetní vyrukovala s tím, že sleva na dítě je neplatná a má se doplatit zpětně 14 tisíc. Sleva by měla být normálně platná.

Nechápu, proč potvrzení převzala a poté byla sleva vyplácena. Když teď tvrdí, že je naplatná. Můžete mi teda poradit, zda sleva na dítě je v tomto případě stále platná? Podle mě ano, ale potřebuju někoho, kdo se v tom vyzná.

Díky!
kamil2268
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod kamil2268 13. 7. 2018 11:35

Všude je podmínka, že to platí do 28 let, ale u doktorantského studia v prezenční formě. Nebo si možná špatně interpretuju články na webu?
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 13. 7. 2018 13:36

Sorry máš pravdu
https://www.aktualne.cz/wiki/finance/da ... 1531485191

Účetní vám musí zdůvodnit, proč je sleva neplatná. Pak si najdi paragrafové znění zákona a argumentuj.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 14. 7. 2018 20:22

Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrFl 20. 6. 2020 15:30

Problém je, že si pletete slevu na dani a daňové zvýhodnění. Slevu na dani jako student můžete uplatnit sám na sebe a své příjmy do 28 let a daňové zvýhodnění rodič studenta do 26 let.
PetrFl
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron