Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Markil 27. 7. 2018 13:36

cz01 píše:
dr._lukas píše:Proc jsi nezavolal primo do skautske energie na infolinku? Pozvanku na el. + plyn jsem ziskal primo od nich. Jinak mezi beznymi skauty to je opravdu opruz, vsichni ochotni az by clovek plakal :-).

Dnes jsem zkoušel volat na infolinku, zda by byla možnost přehlásit se k nim, že nemám pozvánku a jediná odpověď je, že si musím sehnat nějakého známého z okolí, že jinak to nejde a víc nezmůže. Takže je to asi o štěstí a já se pokusím někoho najít, ale moc si nevybavuji, že bych znal mnoho skautů :)

Místo přímého kontaktu a otravování někoho žádostí o pozvánku, můžeš zkusit i tento postup: https://www.skautskaenergie.cz/jak-pozadat-skauta/
Jen je třeba vědět o někom kdo aspoň v minulosti ve skautu byl. To je velká výhoda, že už to není omezeno na aktivní skauty. A vzhledem k tomu, že na bývalé skauty už nemusejí mít většinou žádný kontakt, tak si myslím, že mnohdy těžko můžou ověřit, zda tě zná, pokud to vůbec ověřují. Ale zatím sem nikdo nepřišel s praktickou zkušeností... Moje domněnka je, že stačí znát požadované údaje o bývalém skautovi a pozvánku pošlou.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod oreeo 27. 7. 2018 18:06

Tady je videt, jaci jsou to sasci, s vice klienty by dosahli nizsi ceny, ale to ne, ani si budou vybirat jen nektere klienty. Ja bych jim napsal, ze jsem byl v minulosti Jiskra i Pionyr a pokud jim to nestaci, at si polibi zadek.
8-P
oreeo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 27. 7. 2018 18:49

oreeo: tak jim to napis, ty silaku.

Vygooglovat si jmeno skauta snad nein takovy problem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 27. 7. 2018 19:27

Poslou tomu skautovi mail.myslim ze jsem sylsel ze to nefunguje. Pokud neco nezmenili. A pak nekdo kdo ma skauta v rodine asi, mi nabizel pozvanky á500,-

Skaut = deti a ti to vazne malokdy dokazou zaridit. Ale nekdo kdo ma facebook mi to nejak zaridil pres facebook a nejakeho pocitacove gramotneho skauta mi sehnal ;-)

Jako chapu ze to asi (smluvne a i z jinych duvodu) nejde nabizet otevrene verejne ze strany Junaka. Takze kdo se stara, ten ma.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 27. 7. 2018 20:02

oreeo píše:Ja bych jim napsal, ze jsem byl v minulosti Jiskra i Pionyr a pokud jim to nestaci, at si polibi zadek.
8-P

:pozor :pozor :pozor
Tak si napiš do Pionýra: https://www.pionyr.cz/nastenka/benefity ... a-energie/ :-D :-D :-D
(Kdo je Pionýr, může to mít taky ;-) )
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod oreeo 27. 7. 2018 20:51

Ja mam CEZ s upisem na tri roky a CEZkartu, nic levnejsiho neni.
oreeo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 27. 7. 2018 21:33

Markil píše:
cz01 píše:
dr._lukas píše:Proc jsi nezavolal primo do skautske energie na infolinku? Pozvanku na el. + plyn jsem ziskal primo od nich. Jinak mezi beznymi skauty to je opravdu opruz, vsichni ochotni az by clovek plakal :-).

Dnes jsem zkoušel volat na infolinku, zda by byla možnost přehlásit se k nim, že nemám pozvánku a jediná odpověď je, že si musím sehnat nějakého známého z okolí, že jinak to nejde a víc nezmůže. Takže je to asi o štěstí a já se pokusím někoho najít, ale moc si nevybavuji, že bych znal mnoho skautů :)

Místo přímého kontaktu a otravování někoho žádostí o pozvánku, můžeš zkusit i tento postup: https://www.skautskaenergie.cz/jak-pozadat-skauta/
Jen je třeba vědět o někom kdo aspoň v minulosti ve skautu byl. To je velká výhoda, že už to není omezeno na aktivní skauty. A vzhledem k tomu, že na bývalé skauty už nemusejí mít většinou žádný kontakt, tak si myslím, že mnohdy těžko můžou ověřit, zda tě zná, pokud to vůbec ověřují. Ale zatím sem nikdo nepřišel s praktickou zkušeností... Moje domněnka je, že stačí znát požadované údaje o bývalém skautovi a pozvánku pošlou.

To jsem si před voláním na infolinku přečetl, ale nikdo mě nenapadal, koho bych znal, tak jsem si na internetu našel www stránky skautů z místa, kde jsem vyrůstal a nějaké jména a veřejné informace, které jsem potřeboval jsem nalezl. Zkusil jsem formulář vyplnit a uvidíme, zda do 2 pracovních dní přijde pozvánka, nebo ne. Ve vedlejším vlákně padl zajímavý tip na Fonergy Premium, což by mi vyhovovalo, pokud by stačilo zasílání dokladů elektronicky a platbu faktur příkazem k úhradě :-)
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 27. 7. 2018 21:52

oreeo píše:Ja mam CEZ s upisem na tri roky a CEZkartu, nic levnejsiho neni.


Az na ten pausal... takze se vyplati az od vyssiho odberu
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oreeo 28. 7. 2018 00:40

Cenu mam prave ze na tri roky zafixovanou, takze nemusim resit soucasne zdrazovani. 8-)
https://ekonomika.idnes.cz/elektrina-zdrazeni-cez-prazska-energetika-fjl-/ekonomika.aspx?c=A180703_142159_ekonomika_rts
oreeo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 30. 7. 2018 15:41

Tak jsem si na netu (skautský web) našel z rodného města jednoho skauta a zadal do formuláře a dnes mi již přišla pozvánka.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 30. 7. 2018 16:33

Takže to funguje, jak jsem si myslel =D
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 1. 8. 2018 17:49

Jen nutné poskytnout Skautské energii/Terra group podepsanou plnou moc i v případě, kdy jsem sám podal již výpověd stávajícímu dodavateli a ten ji akceptoval písemně a běží již výpovědní doba ??

Dále není úplně jasné, dle té jejich plné moci, zda poskytuji plnou moc na elektřinu i plyn nebo jen jedno z toho, mohlo by to jít zneužít, teoreticky na výpověd i energie druhého typu a navázání na nechtěného dodavatele (drahého dodavatele elektřiny) když chci k nim přejít např. pouze s plynem a oni mě teoreticky můžou v Terra začít jednat o výpovědi elektřiny a navázat si tam dodavatele jakého chtějí, teoreticky. Chápu, že to mají ošetřené Skauti svou univerzální smlouvou, ale i tak, kdo zajistí, že mi v budoucnu nezmění svévolně dodavatele elektřiny, kterou měnit zatím nechci.

Dále mě zajímá, zda v případě změny dodavatele elektřiny v budoucnu z mé vůle, se vždy mění elektroměr (mám dodavatele ČEZ). Není pro mě zatím výhodné měnit ČEZ, i když je dražší, neb ve výsledku s bonusy je vlastně pro mě levnější.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MildaX 1. 8. 2018 18:40

Na to by ti odpověděli na Skautské infolince asi lépe, ale zkráceně. Ano plná moc je nutná i když máš vypovězeno sám, protože za tebe musí uzavřít smlouvu s Centropolem (a později s jiným případným vítězem pseudoaukce). Ano, lze to teoreticky zneužít, jen to v tomto případě nedává smysl (ztráta reputace, složitější proces a nejistý prospěch). Ne elektroměr měnit nemusíš o ten se stará ČEZ Distribuce ať tak či onak.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 8. 2018 21:08

Nechci nikomu brát radost, jen bych připomněl, že nejlacinější <> nejvýhodnější. Po roční zkušenosti s firmou Halimedes si říkám, že jsem měl zůstat u EONu a ještě holkám na zákaznické lince koupit čekuládu. Za to peklo s pitomcema z Halimedesu, za dopisování si s ERÚ (byť tentokrát se za mne ERÚ plně postavil. na rozdíl od stížnosti na ČEZ před pár léty) těch ušetřených pár stovek rozhodně nestálo.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 2. 8. 2018 21:15

Tj. normální, že Skautská energie v případě elektřiny nefiguruje v některých krajích/v působnosti ČEZ ? (Severomoravská energetika ČEZ) Nenašel jsem jí vůbec v kalkulátoru ERÚ.
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků