Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod paty07 2. 8. 2018 20:53

A pak to zase vyletělo :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 3. 8. 2018 08:56

Počátkem srpna se mi nevynulovali limity na výběry z ATM a FX transakce bez poplatku. Znamená to, že měsíční limity se berou od skutečného data provedení transakcí?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_ 3. 8. 2018 09:00

Tak presne po trech tydnech od zalozeni, temer na minutu presne mi pipnulo, jestli nechci kartu zadara. Vyplatilo se pockat ;-)

-- 3. 8. 2018 10:02 --

filip893 píše:Počátkem srpna se mi nevynulovali limity na výběry z ATM a FX transakce bez poplatku. Znamená to, že měsíční limity se berou od skutečného data provedení transakcí?


U mne to stejne.
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 3. 8. 2018 09:16

ano, je to počítáno od přesného data provedení transakce, nikoliv za kalendářní měsíc
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 8. 2018 14:19

V červnu jsem protočil přes ATM téměř 4500 Kč a žiju v domnění, že se mně 1. července limity ATM a FX vynulovaly. Nyní vynulované nejsou.

-- 3. 8. 2018 15:24 --

tomasvlasak píše:ano, je to počítáno od přesného data provedení transakce, nikoliv za kalendářní měsíc

Pokud tedy provedu v kalendářním měsíci 10 výběrů do limitu 4500 Kč, tak jak budou po měsíci výběry "expirovat" bude se mně bez dalších výběrů postupně navyšovat limit až do plných 4500 Kč? To by bylo nějaké složité.

Zeptal jsem se na ksichtoknize, čekám na odpověď.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 8. 2018 15:50

Odpověď z ksichtoknihy: It's a rolling month. Not a calendar month. For example for you it's every XY of each month.
PS: XY je konkrétní den v měsíci.
Limity ATM a FX mně asi vynulovali, pokud to nespáchal systém sám.

EDIT: Vyplývá mně z odpovědi na můj účet a účet manželky (té limity nevynulovali, má den nulování ke konci měsíce), že den nulování je pravděpodobně dán dnem v měsíci první transakce na účtu po vytvoření účtu (vložení min. 300 Kč).
První transakci jsme měl na začátku měsíce, což jsem asi zaměnil za 1. den v měsíci při občasném sledování účtu.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 8. 2018 19:42

5 týdnů nevybereš a budeš mít nový XY. den
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 8. 2018 20:36

Jen kdyby den v měsíci nulování limitů v app. uvedli, nemusel by řadový smrtelník takto zbytečně ztrácet čas a energii.
Až se vám limity vynulují, nakukněte, jestli den v měsíci sedí s dnem v měsíci první transakce (vložení min. 300 Kč) a dejte sem prosím echo.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 8. 2018 07:10

tak se podívej v aplikaci na datum posledního výběru a jen změň název měsíce
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goropes 4. 8. 2018 07:57

Přidávám zkušenost z Gruzie, kdy při středovém kurzu 9.01 kč/GEL jsem přes Revolut dostal kurz 9,28. Bylo to uprostřed týdne, tedy nešlo o víkendovou přirážku.
Pokud bych si přivezl levně vyměněná eura (nebyl by problém), při výměně ve směnárně na místě bych se dostal na celkově lepší rate.
V tomto ohledu Revolut poněkud zklamání. :(
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 4. 8. 2018 08:00

Wite, Tvoje teorie nesedí. Provedl jsem poslední výběr koncem minulého měsíce a resetovací den mám na začátku měsíce. Manželka vybírala naposled se mnou (taktéž na konci měsíce) a má resetovací den v měsíci o nějaký den později po svém posledním výběru. Zato resetovací dny sedí u nás obou s dnem v měsíci prvního vkladu na účet, jak jsem již psal v předchozích příspěvcích.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 4. 8. 2018 14:43

Dnešní odpověď z ksichtoknihy: Please note, if you joined before 16 March 2017 your billing cycle for all charges goes by Calendar month. If you joined after 16 March 2017, you go by Rolling month. If you joined before 16 March 2017 and upgraded your Revolut account from Standard to Premium, you'll also be on a Rolling month cycle.
Z chatu: Oslovení, the limit resets on the DDth day of each month as you joined Revolut on DD. MM. RRRR (uvedeno přesné datum, které zde nechci před celým světem zveřejňovat). :-)

EDIT: ještě z ksichtoknihy ke dni DD: It's an acitvation day.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 8. 2018 15:25

Já jsem superblbej, ale vy někde v aplikaci vidíte stav limitu pro výběry a activation day? Já vidím jen top up limit.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 8. 2018 15:50

To pak ale nesplňuje "rolling month", tak jak se v obdobných službách rozumí. Protože pokud jsem provedl aktivaci 15., přičemž vyberu 14. a vesele pak můžu třeba 16., tak potom fakt nerozumím tomu, proč to označují takto. To tak skutečně u Revolutu platí? Já jsem rolling month chápal jako měsíc od posledního výběru, logicky pak jako den, který se číselným označením shoduje se dnem v tom uplynulém měsíci.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 4. 8. 2018 17:40

drkarel píše:Já jsem superblbej, ale vy někde v aplikaci vidíte stav limitu pro výběry a activation day? Já vidím jen top up limit.

More - Profile - Price Plan - ATM withdrawals - kolik jsem od posledního resetu limitů již v ekvivalentu Kč vybral / měsíční limit v Kč (4500).

Activation day lze vydedukovat z historie z prvního nabití účtu, přímo jsem jej v app nikde nenašel.
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků