Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod D.roak 3. 8. 2018 21:42

noí tžak zatí přechod k skautske energii jde hladce., Mají mi zaslat smlouvu dodavaztelem jsem překvapen jak to jde rychle. Chci se zeptat zda má dodavatel skautu samoobsluhu atd. Jhak s ním probíha kjominukace s dodvatelem děkuji
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 4. 8. 2018 00:57

Telefonicky a dobre..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 4. 8. 2018 01:43

D.roak píše:...Chci se zeptat zda má dodavatel skautu samoobsluhu atd. Jhak s ním probíha kjominukace s dodvatelem děkuji

Dodavatelem Skautské energie je v roce 2018 Centropol, nemá internetovou samoobsluhu. Dodavatel pro rok 2019 ještě není znám. Komunikace zákazníků Skautské energie obvykle neprobíhá přímo s dodavatelem (tj. Centropolem), ale se společností Terra Group, která má Skautskou energii na starosti.
Komunikace s Terra Group je možná telefonicky nebo e-mailem, zkušenosti jsou výborné.

-- 4. 8. 2018 02:54 --

redhaven píše:Tj. normální, že Skautská energie v případě elektřiny nefiguruje v některých krajích/v působnosti ČEZ ? (Severomoravská energetika ČEZ) Nenašel jsem jí vůbec v kalkulátoru ERÚ.

V kalkulátoru ERÚ vůbec Skautská energie není. Skautská energie není určena pro širokou veřejnost, je pouze pro skauty/pionýry, jejich rodinné příslušníky a přátele skautů/pionýrů.
Lepší kalkulátor je tento: https://kalkulator.tzb-info.cz/

-- 4. 8. 2018 03:07 --

redhaven píše:...Dále mě zajímá, zda v případě změny dodavatele elektřiny v budoucnu z mé vůle, se vždy mění elektroměr (mám dodavatele ČEZ). Není pro mě zatím výhodné měnit ČEZ, i když je dražší, neb ve výsledku s bonusy je vlastně pro mě levnější.

Při změně dodavatele se elektroměr nemění. Stejně tak se nemění ani elektrické kabely vedoucí k elektroměru :-)
Chtěl bych upozornit, že u Skautské energie lze dát výpověď vždy jen k 31. prosinci daného roku.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 8. 2018 06:18

Je to vůbec možné, ten státní (tajně)danový moloch ČEZ má suveréně (téměř) nejdražší elektřinu....
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod S474N 4. 8. 2018 14:04

nikko: vypoved snad lze dat kdykoliv po dobu trvani vztahu nebo ne? Nicmene kdo by odchazel od toho aktualne nejlepsiho.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 4. 8. 2018 17:28

Výpověď plné moci Terra Group lze dát kdykoli. Tím přestanou za tebe cokoli dělat a ze Skautské energie jsi vlastně venku. Nicméně dál platí smlouva s aktuálním dodavatelem a ta je na dobu určitou do 31.12. aktuálního nebo až příštího roku. To závisí, kdy jsi dal výpověď a jakou smlouvu do té doby Terra Group uzavřela. Smlouva s dodavatelem se sama automaticky neprodlužuje, takže jí netřeba vypovídat. Je však nutné sehnat si nového dodavatele, který naváže po jejím skončení t.j. 1.1.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 8. 2018 21:47

redhaven píše:Je to vůbec možné, ten státní (tajně)danový moloch ČEZ má suveréně (téměř) nejdražší elektřinu....

Možná pro P.I. Tomce, kteří mají problémy s počty. Třeba pro mne, eTarif a ČEZ kartu má elektřinu suverénně nejlevnější.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 8. 2018 12:20

"Možná pro P.I. Tomce, kteří mají problémy s počty. Třeba pro mne, eTarif a ČEZ kartu má elektřinu suverénně nejlevnější."

Při sazbě D45d a minimální spotřebě celkem 3,5MW, mě dle kalkulátoru na tzb.i., vychází "sleva" u eTarif oproti stávajícmu "na neurčito" "krásných" 700Kč...oproti Skautovi (3000) no neber to.
Samozřejmě eTarif už ani ČEZ nenabízí. Dále je možné od ČEZ vymámit různé slevy, akce a neoficiální nabídky, proto tam také zatím jsem, jenže to už dlouho nepotrvá.

Sazba D25d se aktuálně jeví jako výhodnější, alespon pro mě, jen bohužel je tam už jen 8hod platnosti VT, ale celkově při relativně nižší spotřebě se stejně vyplatí s ohledem na vysoké platby za "jistič" u D45d.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jumpmans 5. 8. 2018 14:23

@redhaven sleva 700 Kc, plus max 6000 Kc vratka z CEZ karty dela celkem 6700.
no nevim, ale mne porad 6700 prijde jako vetsi sleva nez ty 3000 od skauta.... Ja to teda beru.
A kdyz nechas dalsi kartu vystavit na manzelku, je to mozna vratka dalsich 6000 Kc do jednoho vyuctovani.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ab84 5. 8. 2018 15:11

Kalkulátory ERÚ ani TZB až tak dobře nefungují, takže se zeptám:

d02d (měnit na vyšší nemůžu) u ČEZu s eTarifem - je k tomu nějaká výhodnější varianta?
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bodyczech 5. 8. 2018 15:26

ab84 píše:Kalkulátory ERÚ ani TZB až tak dobře nefungují

No, moje zkušenosti a výpočty říkají, že na tzb.info funguje velmi dobře...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 5. 8. 2018 16:28

jumpmans: sice to mám taky tak a považuji to za rozumné, ale jsme na finančním fóru - tak si nalejme čistého vína - ČEZ vratka dělá 3000 (ty další tři bych mohl získat "kdekoli"), takže je to 3700 x 3000
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 5. 8. 2018 17:36

@libol : no tak ja za prvni tri mesice vlastneni cez karty udelal 2k vratku (kartu mam od ledna a vyuctovani v kvetnu) a za dalsi 4 uz mam 3,5k. Takze predpokladam ze by se ta druha na manzelku vyplatila.... 6k bych mel mit na jedne karte za cca 8 mesicu normalniho pouzivani.
Navic je porad mozne vyuzit nejakou formu rychlesiho sberu vratky, byt za poplatek (pak by misto 6k bylo nekde okolo 5,5k)
navic mam od CEZu retencni nabidku MWh za 915Kc bez DPH na dva roky, byt s pausalem 50kc mesicne. porad se to pri me spotrebe (elektrinou topim) hodne vyplati.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 5. 8. 2018 18:27

Jasně, šlo mi jen o to, že při stejné útratě mám třba u HB, RB zpět 1% - a elektřinu třeba u skautů - tak se nedá počítat jako přínos 2%, ale jen +1% bonus od ČEZ.
Jak jsem psal, taky spokojeně využívám, ale jak se zdá pro nové už je tato kombinace nedosažitelná.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 17. 8. 2018 11:25

D.roak píše:... Chci se zeptat zda má dodavatel skautu samoobsluhu...

Ted jsem si vsiml, ze tam maji zalozku samoobsluha, ale po kliknuti na Energie najede toto info:
Vážený zákazníku, na samoobsluze Energy právě pracujeme. O jejím spuštění Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků