Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eetc 18. 9. 2018 17:27

Tak to je snad logicke ne? Bez platby z registrovaneho uctu to nemuzou aktivovat.
eetc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 9. 2018 18:02

Jo. Taky netvrdím opak. :) Ale připomenout to mohli. (V dopise se píše o tom, že je nutno poslat základní vklad do tehdy a tehdy, takže tam klidně může být i to, že to má být z registrovaného účtu.) Ale jasně, chyba je na mé straně, rozhodně tu nechci rozjíždět podobnou diskusi jako ve vláknu FIO a Equa … Nedejbože, aby se do ní zapojil …


Ostatně, já první platbu poslal ze správného účtu, jen "současně" odešla i druhá platba z jiného účtu, což jsem nedomyslel.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 9. 2018 18:06

Ono dnes snad u všech finančních produktů uzavřených distančním způsobem (online, telefon) se provádí nepřímé ověření uživatele přes jeho již dříve ověřený bankovní účet (typicky zaslání výpisu a první platby z téhož účtu). Zaslat první platbu z jiného účtu, to by bylo rizikové (někdo by snadněji zneužil třeba bankovní výpis nalezený v popelnici).
Postup Wüstenrot, který tedy ty platby z jiného účtu vrátil, je tedy logický. Ono i kdyby z toho správného účtu došla ta platba jako první, i tak by asi ty zaslané tentýž den z jiných účtů vrátili. Zvlášť pokud musí aktivaci účtu po přijetí první platby dokončit ručně a do té doby je účet v interních systémech banky neaktivní. Což asi ručně dělají, když porovnávají ty zmíněné údaje jako jméno majitele z příchozí transakce atd).

No hlavně že to obratem vrátili místo zadržování a čekání na vysvětlení, i takový přístup některé instituce mají :).
Naposledy upravil minarjo dne 18. 9. 2018 18:21, celkově upraveno 6
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 9. 2018 18:11

A je to tady … :D Je fajn, že tu je tolik chytrých lidí. Nevidím tu budoucnost tak černě. (Jen škoda, že taky taky nerozumí významu psaného slova.)

edit: A neupravuj si furt ten příspěvek ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 9. 2018 18:26

@drkarel:
Někdy je dobré zbytečně dlouhý příspěvek po sobě zkrátit :). Hlavní je ten konec jeho současné verze: dobře že ti to vrátili hned, bez obstrukcí. Mě se totéž (první platba z jiného účtu) stalo při aktivaci investiční platformy Bondster. Tam to zadrželi a telefonicky i písemně upozornili že je to takto chybně, že takovou platbu nee, bylo třeba to vysvětlit a až po zaslání druhé platby ze správného účtu (nebo zasláním druhého výpisu i z toho ze kterého platba přišla, mohl jsem si vybrat) proběhla aktivace.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 9. 2018 18:38

Nečekej, že s Tebou budu diskutovat (zvláště když s Tebou nejsem ve sporu, pokud jde o jádro věci), pokecej si s vlazym. Jen dvě poznámky: Asi nechápeš význam slova "zkrátit" (OK, asi ironie) a měl bys fakt ty příspěvky nejdřív číst (já nejsem ten, komu by něco (už) vrátili a spousta dalších věci).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 19. 9. 2018 14:09

Jaky )e aktualne cut time v teto bance, umi D+0 - vi nekdo?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tulum 1. 10. 2018 22:27

..než se začtu do dokumentace ke spořícímu účtu, neporadí někdo proč si tam blokují 200 Kč z první zaslané částky?
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlaju 5. 10. 2018 18:44

Prostě to blokují, důvod asi není nějak moc jasný, něco jako pojistka proti nepovolenému debetu - ale vzhledem k ne-poplatkům to nedává moc smysl. Spíš aby do toho člověk něco investoval i kdyby chtěl nechat účet mrtvý, tak mi to připadá.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 17. 10. 2018 12:59

Tak ta jistina 200Kč se zdá být nedobýtná, tu snad navrátěj jen v případě zrušení účtu:)
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 17. 10. 2018 13:07

Ano, to samé třeba Moneta (200Kč) nebo Fio (100Kč).
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milanBrno 24. 10. 2018 11:00

22.10. se zvysily urokove sazby na TV (o 0,3% - 0,6%)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomaslany 24. 10. 2018 13:29

Slabota.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 12. 2018 07:51

Tak se mi zdá, že u Wurstu neúročí úroky bonusovou sazbou. Nepočítal jsem to, ale v tabulce v IB týkající se bonusu je částka "Přívkladů" nižší než částka uvedená ve sloupci "Součet". To se mi úplně nezdá být v souladu s podmínkami, i když definici přívkladů dovysvětlují slovy "nové prostředky, o které klient zvýší celkový zůstatek svých spořicích účtů".
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Bond2 20. 12. 2018 12:53

Limit je celkový součet zůstatků všech spořicích účtů klienta ke dni předcházejícímu počátečnímu dni akce, který má pro nové klienty hodnotu 0 Kč.
Součet je denní součet zůstatků všech spořicích účtů klienta.
Přívklady jsou denní rozdíl mezi limitem a součtem, tj. nové prostředky, o které klient zvýší celkový zůstatek svých spořicích účtů v době trvání této akce; pro tyto prostředky platí zvýhodnění. V případě snížení celkového zůstatku spořicích účtů klienta se sníží i výše přívkladů.
Zvýhodněná úroková sazba je úroková sazba, kterou jsou navíc úročeny pouze přívklady.


Mohli to sice napsat česky, ale přívklady jsou vše co jsi vložil od 1.9.2018.
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků