Bondster - P2B platforma pro půjčky

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 27. 9. 2017 18:34

Zajímalo by mě, jestli někdo vyzkoušel tuto službu, jaké má zkušenosti, příp. kolik zainvestoval a jakým způsobem, příp. zda je riziko adekvátní výnosu.
Zkusil jsem v červenci poslat pár tisíc a rozložit je do několika nabídek a zatím se zdá být vše v pořádku. Příjemně mě překvapují uváděné novinky jako garance likvidity a zpětný odkup.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 27. 9. 2017 19:00

Já tam mám zainvestováno zatím do 3 půjček, ale jen do těch s garancí, zatím vše splácené, takže spokojenost. Výnosy 10-15%
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qsubt 27. 9. 2017 22:49

huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fyluta84 19. 9. 2018 19:41

Novinka na Bondster ...

3,9% úrok a možnost kdykoli bezplatně vystoupit + garance splácení.
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 19. 9. 2018 19:48

Taky mi to dnes přišlo, ale až taková novinka to není. Už kdysi měli v nabídce podobné půjčky, kde nebyl poplatek za předčasné vystoupení a úrok tam byl dokonce 4,9%, sám jsem to využil.
Každopádně je to docela zajímavá alternativa ke spořicímu účtu.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fyluta84 19. 9. 2018 19:53

myslím, že tam-sem byla nula, ale výstup třeba 90dní atd ..

tady kdykoli nahodíš a kdykoli vysypeš
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 19. 9. 2018 19:56

V čem je Bondster lepší než Mintos, kde to jde teď od 10 k 5.
Naposledy upravil čulibrk dne 19. 9. 2018 19:58, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 19. 9. 2018 19:57

Sám jsem do jedné takové investoval, takže vím, že to tak bylo :-)
Oproti Mintosu? Těžko to takhle srovnávat, sám mám v Mintosu mnohem více peněz, ale v Bondsteru investuješ v CZK a diverzifikuješ portfolio a konkrétně tohle můžeš kdykoli prodat a nečekat, jestli to někdo koupí na sekundárním trhu. Výnos je samozřejmě zase mnohem menší. Teď ale část peněz z Mintosu přesouvám na Estateguru,
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fyluta84 20. 9. 2018 06:00

Mintos a úrok 15% je pryč, ale určitě se to zase vrátí..., vše ve světě osciluje, nemůže to být mrtvá křivka..
Bondster můžeš teď brák jako spořící účet kde máš úrok 3,9% s výběrem zdarma kdykoli..
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 20. 9. 2018 07:06

Úrok je jen 2,9%, protože Bondster si bere 1% provizi.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 9. 2018 07:14

a rozhodně bych to nesrovnával se spořákem, už jen kvůli pojištění třeba
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 9. 2018 08:03

Přesně tak, když to krachne, tak člověk přijde o všechno. A ty sny o 15% výnosu na Mintosu .... to už se nikdy po letošním létu nevrátí.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doonio 20. 9. 2018 10:47

čulibrk píše:Přesně tak, když to krachne, tak člověk přijde o všechno. A ty sny o 15% výnosu na Mintosu .... to už se nikdy po letošním létu nevrátí.

Taky si myslím, že líp už na Mintosu bylo a 15% úrok? Proč... Lidi co přišli poslední měsíc/dva jsou celí k uvytržení, když jim někdo nabízí 11% - toto Vám banka přece nedá. :-D
Už si neuvědomují rozdíl rizika mezi bankou a Mintosem. Takže Mintos nemá důvod zvyšovat úroky, když jim lidé bezproblému skupuji 10% úvěry. To, že má dlužník APR(po našem se to blíží RPSN) nějakých 100% je věc druhá.

Já se z Mintosu taky pomale stahuji a přesouvám se na burzu, za těch 10% mi se ten šrot nevyplatí kupovat (ty lepší společnosti totiž nabízejí už jen kolem 8-9%). Rovněž je v celém P2P plno otázek:
Co až krize?
Co až padne nějaký větší poskytovatel na Mintosu?
Co když úroky budou nadále klesat, bude jim to někdo kupovat za 5%pa?
Měnové riziko?
Apod....
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fyluta84 21. 9. 2018 11:18

Né každý ma čas sedět na burze a mačkat si teď to bude stoupat, nebo teď to bude klesat díky technický analýze z minulosti, nebo díky kdejakým zprávám.
Aby to vše šlo, musí to dělat člověk na plný úvazek.

Vždy je riziko, leč tady nemůže krachnout acema, protože přeci diverzifikujeme, a půjčujeme napříč ... Navíc acema pouze zprostředkuje,peníze si nepůjčuje.


Ale chápu, že dává záruku odkupu a pak se to může sesypat, ale nebudu mít peníze na spořáku, kde je 1% mínus daň
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 21. 9. 2018 16:19

To snad záleží na každém, jaké riziko je ochoten podstoupit, každopádně u těch půjček za 3,9% jsou peníze taky okamžitě k dispozici.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků