Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 3. 10. 2018 00:43

platba přes Masterpass s Curve beta comercial navázanou RB DeLuxe proběhla bez problémů
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakoubek61 4. 10. 2018 14:02

Dnes mi konečně přišla moje první Curve karta. Aktivace i změna pinu proběhla bez problémů.
Chci se zeptat znalých: Je výhodné při platbě na Aliexpressu měnit u podkladové KK HB měnu z Kč na dolary ?
Nebo to vyjde stejně a raději tam nechat koruny?
Díky za vaši reakci.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 10. 2018 14:57

Tak doteď (kdy byla přirážka 1%) to byla jasná volba. Teď by měla v pracovní dny vyjít o trochu lépe konverze Curve.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 10. 2018 18:24

proč by měla Curve "konverze" být lepší než kurz od HB!? (samotného mě to zajímá)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 10. 2018 18:36

Protože pro podporované měny bude použitý cca. středový kurz CurrencyLayer, což by mělo být mírně výhodnější, než kurz MC, který má určitý (leč poměrně nízký) spread:
https://www.imaginecurve.com/terms píše:5.2.3. The Exchange Rate means: Standard Exchange Rate and Weekend Exchange Rate, as applicable. The Exchange Rate means a wholesale rate that is sourced from Currency Layer if the transaction is in a supported currency (as provided on the Curve website) (if the transaction is in an unsupported currency then the rate used will be the Mastercard rate (https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/) Currencylayer and Mastercard use a very broad base of commercial sources and banks around the world. The Standard Exchange rate are applicable during the foreign exchange market hours in UK. In circumstances where it is not possible for the Standard Exchange Rate to be used, including when the foreign exchange market is closed on weekends or on bank holidays, the exchange rate to be applied will be the Weekend Exchange Rate, which is the exchange rate from the close of business on the last working day that the markets were open.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod rafael58 4. 10. 2018 23:33

a po započtení 1% vratky HB?
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 5. 10. 2018 03:00

Vratku dostaneš v obou pripadech, takze na to nema vliv.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 5. 10. 2018 03:00

.
Naposledy upravil taylor729 dne 5. 10. 2018 03:01, celkově upraveno 1
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod pomah 5. 10. 2018 05:37

Teoreticky ma, pokud zaplatis se spatnym kurzem vic, dostanes vyssi vratku. o<:)
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 10. 2018 06:52

Ano, k tomu těžko něco dodat, chrániči. :oboze
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 5. 10. 2018 15:39

Vypadá to,že u mne stále mBank bere platby přes Curve jako platby na internetu.
1.10. jsem platil benzín (taková ta pumpa, co nejdřív strhne víc a po čase se platba upraví podle skutečně nabraného množství) a teď to tam je vidět jako platba na internetu.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 5. 10. 2018 15:53

Nemůžu to zatím ještě definitivně potvrdit, ale vypadá to, že v mBank to tak opravdu bude. Ještě musím zkusit Spořitelnu. Ale třeba Unicreditbank už správně zařazuje platby do kategorií podle MCC - to dřív nedělala.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 5. 10. 2018 21:17

Přidával jsem do Curve kartu Revolut (fyzickou), samozřejmě ji poznal a nabízel mi GBP, ale já si vybral CZK a pokračoval dál. Předpokládal jsem, že si strhne nějakou tu kontrolní platbu. Když jsem takto přidával české karty, tak si strhnuli 0,62CZK, čili ani jednu korunu. Na Revolutí kartě mám CZK, PLN a EUR. Když jsem dal verifikovat kartu, tak mi ztrhli 1GBP, ale z PLN účtu, nicméně tlačítko v aplikaci Curve bylo pořád Verify, takže jsem neměl jinou možnost než znovu kliknout na Verify a ztrhli mi 0,83CZK ... Jako vím, že mi to asi brzo vrátí, ale nerozumím tomu proč to tak udělali. Chápal bych, kdybych neměl na CZK dost peněz, ale 1GPB tam bylo. A tu druhou verifikaci už vůbec nechápu. Takže tolik moje zkušenost.
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pomah 6. 10. 2018 03:27

Moje zkusenost je, ze si strhnou dve platby najednou, napr. kdyz jsem naposledy pridaval jednu kreditku, tak si strhli neco pres 29 Kc, coz odpovida 1 GBP a zaroven strhli jeste 0,19 Kc. U te mensi platby byl ten sestimistny kod pro verifikaci karty.
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pomah 6. 10. 2018 08:32

retron píše:mBank zde má zastoupení a lokální pobočku, odkud karta jde je irelevantní, většina karet je vyrobených v arakousku

A zkusil ses jich zeptat? Klidne by stacila i jen virtualni karta, ktera by se tvarila jako ceska. I ty nove karty Commercial debit jsou napr. Vodafonem nebo T-Mobilem blokovany.
pomah
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků