Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 10. 2018 09:30

milanBrno píše:Presne tohle jsi resil o par prispevku dal...
Tezka schizofrenie...

Nemluve o tom, ze kvuli 1,5% si zakladas novy ucet, ale kvuli 3% sis jej nezalozil...


No to jsem sice řešil, ale včera v noci a neměl jsem zkušenosti.Teď jsem Richee založil tak píšu zkušenosti.Účet jsem ale nezaložil.
A o jakých 3% mluvíš?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 10. 2018 09:30

milanBrno: Jako těch 1,5% je v absolutním vyjádření prd, ale já jsem v minulosti leccos nezaložil na začátku a pak zakládal (Tom účet) nebo litoval (Airbank a jejich bonus 0,2% pro první klienty), takže už k tomu přistupuji tak, že raději založím, případně pak zruším. A tady je to na pár kliků bez nutnosti někam chodit. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 10. 2018 09:46

Na tom něco bude
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 5. 10. 2018 09:59

mareka píše:V Creditas jsem nikdy nic neměl, takže Richee jsem zakládal jako zcela nový klient.
V tomhle případě je lepší napřed založit klasické bankovnictví creditas a pak teprve richee. Protože nikdy nevíš kdy ho budeš potřebovat a naopak to bohužel založit nejde. Teď když ho budeš chtít budeš muset zřejmě na pobočku.
I když můžeš to zkusit online schválně co to udělá :hm
PULPANM píše:No to jsem sice řešil, ale včera v noci a neměl jsem zkušenosti.Teď jsem Richee založil tak píšu zkušenosti.Účet jsem ale nezaložil.
A o jakých 3% mluvíš?
A co jsi teda zakládal? Zatím jen apku bez účtu? A jestli budeš zakládat nakonec richee účet můžeš sem napsat jestli je karta nutná a nebo se dá účet založit bez ní?
drkarel píše:milanBrno: Jako těch 1,5% je v absolutním vyjádření prd, ale já jsem v minulosti leccos nezaložil na začátku a pak zakládal (Tom účet) nebo litoval (Airbank a jejich bonus 0,2% pro první klienty), takže už k tomu přistupuji tak, že raději založím, případně pak zruším. A tady je to na pár kliků bez nutnosti někam chodit. :)
Souhlasím těch O,2% u Airbank taky lituji proto si říkám že ten richee není špatnej navíc na stránkách se píše že maj spořící účet v přípravě takže to vypadá že zatím přes apku nabízí účty ze své nabídky a později příjde něco speciálního tak asi lépe být u toho ;-)
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 10. 2018 10:18

pete23p:--jen jsem stáhnul apku a propojil se stávajícími Crediast SÚ a napsal poznatky.
Zkusím založit BÚ Richee a zjistit, je-li DK nutnost nebo ne, k SÚ Credits ani žádná DK nabízená není, takže žádnou nemám
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 5. 10. 2018 10:20

Tak ona jejich karta zas není úplně marná, těch 5 výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu není špatná nabídka.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 10. 2018 10:22

Takže, lze založit jen účet bez karty, přijde extra potvrzovací sms na Richee účet a pak i na kartu.Založil jsem obojí.
Vše přes mobilní aplikaci za pár sekund, v IB Richee vidím všechny 3 účty (1x bú Richee + 2x sú u Creditas)
Možná zkusím připojit FIO, tam mám jen pár kaček.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod pomah 5. 10. 2018 10:23

Nekdy je lepsi pockat, az budou nabizet bonus za zalozeni napr. pres doporuceni.
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 5. 10. 2018 10:23

Creditas tyhle akce podle mně nedělá nebo aspoň sem žádnou nezaznamenal
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 10. 2018 10:31

Také jsem si nevšiml
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 5. 10. 2018 11:17

Bonus je přeci těch 1,5% na BÚ :D
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 5. 10. 2018 11:21

To je svým způsobem vlastně pravda, je pravděpodobné že po nabrání určitého počtu klientů do apky tenhle úrok skončí. Otázka je jestli budou tak férový jako Airbank a nechají ho těm klientům co přišli včas napořád :hm
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 10. 2018 11:32

To se uvidí.Jinak appka funguje svižně a přehledně.
v IB Creditas alr Richee vidět není. Ani žádný jiný BÚ a karta, jen ty dva SÚ.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 5. 10. 2018 11:36

A ty si měl u Creditas dva SÚ a nebo jeden z nich je ten co si zakládal přes richee? A ta karta k richee účtu je teda povinná?
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 10. 2018 11:52

Přesně tak. Bonusem (lákadlem) je ten úrok. Je otázka, jak dlouho vydrží. Vzhledem k situaci na trhu předpokládám, že vydrží, protože se v řádu měsíců stane v podstatě normálním. Nakonec jeho odchylka už nyní není vysoká. (Mmch, Moneta na F&F udržela úrok 1% celou dobu a dětském účtu dokonce 1,5 %, i když ostatní banky snižovaly i na dětských účtech. Ano, bylo to do zůstatku 50k resp. 30k.)
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků