Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 6. 10. 2018 13:36

Ano, většinu dotazů jsem v souhrnu poslal dál a čekám na odpověď z Curve, pak to sem uvedu najednou.
Ovšem berte v potaz, že to je UK karta primárně určená pro UK zákazníky, tzn. že lokální problémy s kartou řešit budou, ale nějaké globální nastavení speciálně pro CZ trh asi těžko.
A konkrétně k tomuto dotazu: mě naopak to, že se "tváří" jako UK karta vyhovuje (např. pro iTunes, Uber, Netflix, aerolinky...), ale samozřejmě DCC je někdy otravné, ovšem to už je dle ohlasu na fóru problém i CZ karet v zahraničí, takže to je dost individuální. T-M fakturu jsem on-line zaplatil bez problémů.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pomah 7. 10. 2018 00:05

Me s ni nejde nabit kredit u Kaktusu, coz je virtual T-Mobile, ze pry to zahranicnimi kartami neumoznuji. Pausal Vodafone to same.
https://www.mujkaktus.cz/cs/dobit-kartou
https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-firemni/otazky/nejctennejsi/platba-vyuctovani-kartou/

Koncesionarsky poplatek za televizi take nejde zaplatit zahranicni kartou a pritom koncesionarsky poplatek za rozhlas zahranicni kartou zaplatit jde.
Naposledy upravil pomah dne 7. 10. 2018 10:10, celkově upraveno 1
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod __Pavel 7. 10. 2018 05:37

Koncesionářský nejde platit Curve až od letošního března.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 10. 2018 07:09

Už se těším, až tohle "geo" omezení u EU karet začne řešit EU.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 7. 10. 2018 07:46

Až to začne řešit EU, tak UK v EU nebude :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 7. 10. 2018 09:29

na velkých US e-shopech (kromě Amazonu) také velmi často nelze platit kartou nevydanou v US ani paypalem bez podkladové US karty
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pomah 7. 10. 2018 10:12

To maji kvuli danim a clu, mimo USA nic neposlou, ani kdyz zaplatis USA kartou.
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 7. 10. 2018 10:28

ne to je kvůli zneužívání karet a jakési ochraně trhu, nejde zaplatit ani když to chcete poslat lokálně případně vyzvednout, dokonce někdy platba projde a až posléze ji vystornují
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 7. 10. 2018 13:46

Zaplatil jsem Curve kartou v CZK, kde jsem podkladovou nastavenu KK Hello Bank s měnou EUR (Zapomněl jsem na to od doby, kdy jsem byl na dovolené.). Samozřejmě že se mi v Hello Bank zablokovala částka o 1% vyšší. Když bych teď udělal GBIT na jinou kartu třeba mBank, tak bych taky tratil na směnném kurzu (např.jestě více jako 4%), nebo se zaúčtuje jako původní částka v CZK?

Edit: Tak jsem to otestoval a jde to bez ztráty jakéhokoliv procenta. Sláva, na KK mBank je blokace původní částky v CZK.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 7. 10. 2018 17:39

retron píše:ne to je kvůli zneužívání karet a jakési ochraně trhu, nejde zaplatit ani když to chcete poslat lokálně případně vyzvednout, dokonce někdy platba projde a až posléze ji vystornují


Potvrdzujem. Dokonca dost obchodov aj cerpaciek nevezme nasu kartu, lebo im to system odmietne. Niekedy to ide tak, ze natukaju cislo karty rucne asi ako MO/TO. Sposobilo mi to raz velke problemy, lebo sa nedalo tankovat na sieti Chevron/Texaco, ktora je asi najvacsia v USA.
Takto mi zrusil obj.aj Carter's, tak som musel do obchodu osobne. Ako sa ukazalo, tam to mali este lacnejsie a za rovnaku sumu som nakupil o dost viac. Ale tiez karta presla az rucnym natukanim cisla do terminalu.
Walmart, kMart, Sears, BestBuy a mnoho dalsich bez problemov karty akceptuje.
Myslim, ze v WholeFoods kolega zaplatil Equou bezkontaktne, cumeli na neho a u mna to neslo vobec, az tam manazer natukal cislo rucne.
Za zmienku stoji, ze som to riesil aj s bankou v CR, ale nic som nevyriesil - ***** sa na to :-) v tomto smere som rad za Curve...
Ale to mi raz aj vtedy este GE Money tvrdila, ze neblokuju niektore zahranicne IP adresy na prihlasenie do IB. Niekolko hodin po telefonate sa dalo ako zazrakom prihlasit,ale po 24 hodinach to zas zaskrtili.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 7. 10. 2018 19:08

čerpací stojany v US neberou jinou než US kartu je to z toho důvodu, že vyžadují zadat PSČ
s akceptací karty uvnitř stanice jsem neměl nikdy problém, ale je to otravné
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 7. 10. 2018 19:48

Pokial to nebol spominany Chevron, skoro vzdy to fungovalo aj v stojane. Normalne som zadal ceske PSC, ak sa to spytalo ;-)
Takze som rad, ze mam Curve, akurat ma zaujima, ako sa stavaju k reklamaciam platieb. Niekto neopravnene strhne prachy a bojim sa, ze Curve povie, ze to ma riesit ceska banka a ceska banka sa zas odvola na Curve
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 7. 10. 2018 20:32

Vypada to vypada, ze se platby stale tvari jako internetove, jen je priznany obchodnik.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 7. 10. 2018 23:00

Jako ZIP code pro Curve funguje v USA 00000 (anebo 99999). Odzkoušeno v praxi :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jazby 8. 10. 2018 07:02

octaviampi píše:Vypada to vypada, ze se platby stale tvari jako internetove, jen je priznany obchodnik.

Teď jsem platil v obchodě, platba je zaevidovaná jako CRV*Obchodník. Typ platby je jako platba kartou. Takže podle mě se to už eviduje korektně..
jazby
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků