MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod treborit 9. 10. 2018 10:43

Kdo si voli Airbank jako zakladni ucet: clovek co ma hodne transakci a vyssi obrat a zaroven ma i mesicni prijmy a vydaje v EUR
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 10. 2018 11:08

Jo, za 100 Kč in/out SEPA zdarma je fajn.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 9. 10. 2018 11:21

Ono dava smysl i rodiny ucet, kde jeden z poductu maji prarodice (deti) , s kartou, chodi jim papirovy vypis a SMS o kazde platbe a mas tak prehled, muzes je zadotovat rychle, celkove drzite na ucte provoznich 141 tisic ... a mate celou tu hitpararu zdarma .. tedy vlastne kdy se o tu 100Kc podeli vice lidi a zdileji i benefity uctu, spolecne daji i provozni zustatek, co to tim 1% uroku zaplati. Ten jejich Maly Tarif, neplaceny, ale moc smysl nema ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 9. 10. 2018 11:31

Malý tarif má smysl pro toho kdo nepotřebuje zahraniční platby a nevybírá z bankomatu nebo má jejich bankomat poblíž, případně má na vybírání jinou kartu. Na všechno ostatní je tu Airbank ;-)
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 9. 10. 2018 11:41

Asi ano, ve chvili kdyz vybiras pres jinou banku nebo mas v dochazkove vzdalenosti Air bankomat, tak je prijemne to uroceni bezneho uctu ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod pomah 9. 10. 2018 11:45

Hlavne ma Air Bank asi nejlepe vyresene disponenty, pres IB i aplikaci mam pristup nejen ke svym uctum, ale zaroven i k uctum pribuznych, kde jsem disponent a nemusim se pritom odhlasovat a prihlasovat.
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 9. 10. 2018 11:52

Přesně tak a hlavně vše se dá vyřešit on-line i to zřízení disponentů.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 9. 10. 2018 11:53

Radek.Hulan píše:Airbank má akorát tak lepší internet banking, ale služby jen základ co potřebuje "průměrný Čech". Osobně nechápu, kdo si volí základní účet u Airbank, když je tu fakt zdarma Equa, pro ty základní potřeby a průměrné úložky. Teda, chápu, reklama.


Teď jsem koukal do sazebníku a jediné, co má Equa navíc je výběr z cizího bankomatu zdarma. Pokud chodím kolem bankomatu AirBank, nebo to mám vyřešeno jinak, tak je to nastejno.

Co se týče poskytovaných služeb, jsou na tom zhruba stejně. Equa má termíňáky, AirBank zase o něco výhodnější spořák.

Equa měla jednu dobu dost fatální problémy s (ne)odesíláním plateb.

IB AirBank mě přijde lepší, ale s Equa nemám až tolik zkušeností.

Je fakt, že AirBank dává víc do reklamy, takže je víc vidět.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod pomah 9. 10. 2018 14:02

IB Equa se mi nezdalo tak uzivatelsky privetive jako IB Air Bank. Zrusil jsem tam ucet velice rychle, uz si ani nepamatuji proc. Mozna to vyzadovalo autorizacni SMS pri prihlaseni?
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LGA 11. 10. 2018 04:03

Radek.Hulan píše:Airbank má akorát tak lepší internet banking, ale služby jen základ co potřebuje "průměrný Čech". Osobně nechápu, kdo si volí základní účet u Airbank, když je tu fakt zdarma Equa, pro ty základní potřeby a průměrné úložky. Teda, chápu, reklama.

Má i dostupné vkladomaty, složenky jsou trochu 20. století.
Platba kartou, pro splnění podmínek lepšího úročení, je započítána hned, ne až po zaúčtování.
AB má poněkud víc poboček, kde poradí a pomůžou tomu průměrnému. Když jsem si chtěl založit HIT účet, stejně jsem musel na pobočku Equa.
V AB je možné mít víc běžných účtů, takže na účtu pro platbu kartou nemusím držet těch vysoce úročených sto tisíc :lol:

Je lepší nespoléhat se na jeden účet a mít raději dva, které se i svými funkcemi doplňují.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 10. 2018 05:34

Zásadním, ale opravdu zásadním nedostatkem Equa je nemožnost disponenta s vlastní kartou, to je dle mého názoru přesně to, co "průměrný Čech" (tedy zpravidla rodina) potřebuje.
V Air bude mít každý z partnerů svoje uživatelské údaje do internetového bankovnictví a svoji platební kartu.

Pak už jsou to drobnosti, které u Air ale mohou potěšit:
1. možnost výběru i v případě, že nemohu použít kartu (poškozena, ztracena, zapomenuta) - a to buď s použitím kódu na pobočce, nebo výběr z terminálů Sazky.

pokud u Equa ztratíte kartu, tak budete nejméně týden bez peněz

2. možnost vkladu na účet. Equa sice proplácí náklady na vklad poštovní poukázkou, ale pouze jednou za měsíc a pouze do výše poplatku při vkladu do 5000 Kč, při vyšším vkladu už si klient příplatek hradí sám

3. počítače na pobočkách - docela dobré, když se vám "vysype" doma jediný počítač

4. vyšší úročení na spořicím i běžném účtu než Equa (při splnění podmínek 5 plateb kartou)

Výhodou Equa jsou opravdu jen ty poplatky za výběr z bankomatu, pokud má ale člověk v dosahu bankomat Air, myslím, že ostatní výhody Air převáží.

Samozřejmě není tu jen Equa a Air, ale i další bezplatné banky - Hello, Creditas, FIO
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TnT2 11. 10. 2018 08:36

Equa proplácí vklad poštovní poukázkou až do výše 50000 Kč a na spořicím účtu už má stejnou úrokovou sazbu jako Air (při splnění podmínky 3 plateb kartou).
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 11. 10. 2018 08:55

Každá z těch 2 bank má něco, u Equa to jsou třeba i nízké poplatky při výběru v zahraničí, možnost jejího navázání na EUR nebo USD účet, nízké poplatky za příchozí zahraniční platby... Řekl bych, že jsou obě docela použitelné a každý si musí zvolit, co mu více vyhovuje, případně si otevřít účet u obou.

Kromě toho je potřeba vzít v úvahu, že Airbank bude za pár měsíců úplně jiná, a to sotva k lepšímu - i když pod Kellnerem by se asi zmrvila tak jako tak.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 10. 2018 20:19

PatrikChrz píše:2. možnost vkladu na účet. Equa sice proplácí náklady na vklad poštovní poukázkou, ale pouze jednou za měsíc a pouze do výše poplatku při vkladu do 5000 Kč, při vyšším vkladu už si klient příplatek hradí sám
Jen detail - poplatek pokrývá vklady až do 50 tisíc Kč. Až vyšší částky si klient připlácí. Naopak při vkladu do 5000 Kč ještě 8 korun vydělá... :-)
https://www.equabank.cz/download/1125-p ... sti-41.pdf
https://www.ceskaposta.cz/sluzby/plateb ... ka-a#cenik
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod fanyn3 12. 10. 2018 19:50

Prosím o aktivní kód na založení Tom účtu.
SZ. Děkuji
fanyn3
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron