Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ovo 21. 10. 2018 17:13

Mimonik píše:Mega a půl na richee nemá smysl a ten sporak je klasickej creditas sporak, ty jsou i v IB

Ten spořák mě nijak netrápí, to jsou peníze, které zrovna ležely na běžném účtu.
Spíš mě zajímal ten Richee běžný účet, do jaké míry je to ovládání aplikací použitelné nebo je nutné si kvůli němu zřídit internet bankovnictví.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 10. 2018 18:20

Zůstatky se neaktualizují ani pro "navázané" účty Air Bank... Zobrazovaný stav je tak týden starý.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mimonik 21. 10. 2018 19:21

Ovo píše:
Mimonik píše:Mega a půl na richee nemá smysl a ten sporak je klasickej creditas sporak, ty jsou i v IB

Ten spořák mě nijak netrápí, to jsou peníze, které zrovna ležely na běžném účtu.
Spíš mě zajímal ten Richee běžný účet, do jaké míry je to ovládání aplikací použitelné nebo je nutné si kvůli němu zřídit internet bankovnictví.

Jen pres aplikaci. V IB Creditas to neni a samostatny IB to nema.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod .357 22. 10. 2018 06:26

fremantle píše:Zůstatky se neaktualizují ani pro "navázané" účty Air Bank... Zobrazovaný stav je tak týden starý.


To se dalo čekat, když to neaktualizuje ani účty u Creditas...
Tak nějak účet k h....u
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rad68 22. 10. 2018 13:19

Jen pro info: Jak tu někdo psal (nechce se mi to hledat), že nechtěl kartu a tak si to založil bez ní tím, že podpisovací kód z SMS ke kartě nezadal, tak jsem to zkusil taky tak (říkal jsem si, že jim ušetřím trochu peněz, když už mám kartu k normálnímu účtu Creditas) a dnes mi karta stejně přišla (zas ne že by mi to nějak vadilo).
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 22. 10. 2018 21:25

Ta apka je pruser :)
Takze ted mas kartu, ke ktere si nepodepsal smlouvu, jo? Hezky, hezky ... jeste tak by mohla jit aktivovat nejakou chybou, bez kodu.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 27. 10. 2018 09:59

Pres appku jsem si zalozila sporici ucet. Co jsem si to vlastne zalozila? Jejich standardni sporici ucet?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 27. 10. 2018 10:15

Mikka1 píše:Pres appku jsem si zalozila sporici ucet. Co jsem si to vlastne zalozila? Jejich standardni sporici ucet?

Ano, standardní. S pásmovým úročením 0,8 a nad 750 tis. 1,1. Tento spořící účet je také vidět v běžném internetovém bankovnictví Creditas a lze tam s ním pracovat, narozdíl od Richee účtu.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 27. 10. 2018 10:23

Zajimava kombinace :-).
Sporici tam daji, bezny ne...
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 10. 2018 12:58

Vůbec je to docela zvláštní ironie - do Richee aplikace mají jít přidávat účty bank, které to podporují, resp. mají otevřená API. Richee účet ale přidat do jiné multibankovní aplikace přidat nelze, API k němu není... :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 27. 10. 2018 13:37

Evidentně chtějí, aby klienti spravovali Richee účet výhradně přes jejich mobilní aplikaci. Ta ale zatím nabízí jen málo funkcí. Všechno je nějak ve výstavbě...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 27. 10. 2018 14:39

Trochu se divím, že tuhle situaci autoři PSD2 nepředvídali a nezakázali bankám připojovat se jinam, dokud samy API nezveřejní. To byli tak přesvědčení, že všichni to zprovozní hned v lednu? Bylo přece jasné, že to se nestane.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 29. 10. 2018 21:25

Chtel jsem si Richee ucet zalozit na zkousku.. Tyden v ruznych casech jsem podepisoval v appce smlouvu, ale pokazde mi to hodilo chybovou hlasku, ze se ucet nepodarilo zalozit..
Po zhruba deseti dnech se mi konecne podarilo podepsat a dokoncit vytvoreni uctu Richee.
Bohuzel se tim aktivovali vsechny drivejsi pokusy. Tim se mi vytvorilo devet uctu.. Volal jsem na infolinku, slibili mi, ze vse proveri a ozvou se. Zatim mi nabidli odstoupeni od smlouvy, ale ja mam smlouvu pouze k tomu jedinemu uctu, ktery se podarilo podepsat. Tak jsem zvedavy, jak si s timto problemem dokazi poradit.
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 29. 10. 2018 22:04

Takže máš 9x 1.5%pa pro 50? No, počkej, to bych nerusil!
Naposledy upravil Mimonik dne 29. 10. 2018 22:39, celkově upraveno 1
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 29. 10. 2018 22:35

Jo to je celkem dobré, 9x 50tis to si můžeš uložit 450tis s 1,5% úrokem
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků