Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pilatus 25. 10. 2018 13:49

v tom srovnání máš ceník pro Skauty 2018 (497+0) což už teď neuzavřeš, musíš brát ceník Skautů pro 2019-2020 (640+0). A ta cena u PPAS je kolik za 1MWh? a kolik je měsíční poplatek za odběrné místo?
Pilatus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 10. 2018 00:18

Pilatus: to nevim, to jsem taky hledal ruzne a ta PPAS to pise presne jak je videt viz faktura, takze to sam proste nevim :( Jo me to bylo divny trochu ta cena.. tak co hold, usetrim min a zkusim to asi i s EL tak Plynem a uvidim :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Markil 26. 10. 2018 01:38

Když už sis to hodil do toho kalkulátoru tzb, tak si tam přece hned za cenou skautů na rok 2018 měl i cenu skautů na rok 2019 a 20, protože nic levnějšího to tam neukazuje, kromě prvního pofidérního ceníku Bohemia Energy... Zároveň tam najdeš i cenu Pražské plynárenské Úspora +, tedy přesně tu nabídku kterou ti dala Pražská plynárenská... Nedalo mi to a zadal jsem to tam za tebe nakonec taky.... Cenu Pražské plynárenské to ukazuje 6949 Kč. Cena skautů na rok 2019 a 20 je 5978 Kč, to je v podstatě 1000Kč rozdíl. U Pražské plynárenské úspora+ udává tzb, že jde o smlouvu na dobu určitou na 36 měsíců s fixní cenou a dochází tam k automatickému prodlužování smlouvy, takže to bys musel hlídat, abys včas vypověděl. Když si pak rozklikneš detail, najdeš tam i cenu za dodávku: 1 MWh stojí 715 Kč bez DPH a měsíční poplatek je 39 Kč bez DPH.

JInak bych doporučoval smazat tu fakturu, kterou jsi sem dal, nebo z ní smazat aspoň ten EIC kód a tvé číslo u PPAS, aby ses pak nedivil, že jsi najednou u jiného dodavatele, aniž bys o tom tušil :-D
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 27. 10. 2018 13:08

Markil: diky, neni se cemu divit ze na to jisty lidi kaslou a to mimo tohle forum, proc? Protoze presne, musi potom to resit! Resit odecet, kdo jim udela pri prechodu odecet elektriky? Kdo udela pri prechodu odecet plynu? :)
Ja treba nasel to zadani plynu a na webu bylo za mam zadat za kazdej mesic a nevedel jsem ani co tam zadat :D

Jo nyni uz to vidim...
tak odpovida to asi usetreni 1600czk Plyn + elektrika.

Otazka ale co me napadla a nevim zda ji jsem nekdo dal. Pri vysoutezeni jineho dodavatele (za 2 roky), opet musim resit odecet ja a nebo proste jako vzdy prijde nekdo z PPAS, odepise to a nemusim to potom resit? :)

Tak snad smlouva byse mela podepsat? :) Pokud bych na zaklade kodu byl jinde, tak nebylo by to padelani podpisu? :)

A na 36 mesicu, to je zas otazka, pokud nekdo proste neresi rekneme plus minus 1000kc /rok rozdil, nebude ho trapit ani podepsat tu smlouvu i na 4roky. Jasne cena Plynu se muze zmenit, pokud v neprospech, tak projede treba tu tisicovku, ale pochybuju ze to bude zas tolik treba, ze za rok by to bylo u me 3000kc / rok.
Ja kdysi mel ultra dodatek, podepsal jsem smlouvu formou dodatku za opravu kamen s PPAS na 7 let s autoprolognaci a neresil to. Psal jsem tam a odpovedli ze uz smlouva neni, ze to mam na dobu neurcitou :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Markil 27. 10. 2018 14:39

Samoodečet: psaním tady strávíš víc času, než tím mrknout na elektroměr a poslat stav dodavateli :-D
Jinak při změně dodavatele nikdo odečítat nechodí. Je to úplně stejně, jako při změně cen. Třeba 1.1. se většinou každoročně mění regulované ceny, takže se cena mění úplně všem a taky nikdo odečítat stavy nechodí (to by ani logicky nezvládli oběhnout všechny domácnosti v ČR v jednom dni...). Takže se to dělá odhadem (je v předpisech stanoveno jak) a více méně to bude odpovídat, rozdíl od skutečnosti jsou většinou desetikoruny...

Samoodečet tedy není povinnost, ale tvoje právo. Můžeš ho udělat kdykoli, ale nemusíš.
Jediná komplikace při změně za dva roky tak u Skautů bude, pokud dodavatele změní a nevyhraje stejný, změnit si platby. Dá se tomu vyhnout tím, že platíš SIPEM, pak asi nemusíš dělat vůbec nic, ale zase nemáš platby moc pod svou kontrolou...

Co se z týče padělání podpisu, tak by to tak bylo, ale takových případů se stalo a stane... Než to pak řešit a domáhat se spravedlnosti, lepší se do takové situace nedostat.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 27. 10. 2018 15:06

Markil: to asi ano, jenze to je to ze pc je zrout casu a lidi tim ztrati vic :D
Ano to vim, u toho IB to klidne zmenim, ideal pokud prijde dopis a je tam napsano i cislo uctu.
Zkusim to a uvidim, nic se nedeje, pokud budu za 2 roky tak hrozne nespokojen, muzu vratit to zpet a nebo dat treba tohle bez reseni

https://i.postimg.cc/L6LGD1YN/Energie-CSPlyn.jpg

otazka je zda treba ta Energie CS pri uzavreni - doba neurcita, nemeni podminky a jestli ten karkulator je uz vse pro rok 2019 :) Tam se potom zadna autoprolognace resit nemusi a jestli dokazou bejt levnejsi bezne nez PRE A PPAS. Nemam prehled vyvoje cen za posledni roky.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Markil 27. 10. 2018 16:41

Co CS energie nabízí aktuálně, zda jen dobu neurčitou nebo třeba i nějakou garanci ceny výměnou za úvazek, nevím. Nicméně stejně jako každý, kdo se nezaváhal smluvně k nějaké cenové garanci, si ceny mění kdykoli a jak potřebují. Je tu někde jiné téma přímo o ní a zrovna zdražení chvíli po uzavření smluv a odchody jinam, se tam, pokud si pamatuji dobře, letos docela řešily.
Kalkulátor tzb má obvykle aktuální ceny, jenže jak dlouho bude ten který ceník ještě platný, ví (pokud vůbec) vždy jen příslušný dodavatel. To, že někdo nyní vydá třeba nový ceník jakoby na rok 2019, ještě neznamená, že ho třeba v únoru zase nezmění. Není nic neobvyklého, že někdo provede změny i 2-4x za rok.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 27. 10. 2018 17:39

Markil: vidis to jsem ani netusil, to potom ta fixace dava docela smysl :) Ja neresil, kdyz uz neco tak podepsal jsem treba PPAS a jel plyn jel. Asi bych usetril vic, mozna by me i vic vraceli. Prave letos to budu hlidat, uz posledni roky to bylo tak zpet 5 - 7000kc.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jichaj 27. 10. 2018 20:27

ripper:sorryjako.. to se vazne neda cist... dyt to nema ani hlavu ani patu...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 10. 2018 10:41

Hlavni je ze to podstatne jsem se dozvedel, takze pro me to hlavu a patu ma a i pro nekoho jinyho mit bude tez. Jasne ze pro cloveka co prijde a bude resit interpunkci nez to nutne...asi ne.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rkosa 23. 11. 2018 08:49

Volali z retence SPP. Puvodni cena bez DPH, oblast JM: 585 Kc/MWh + 0 Kc/mesicne, nova cena (smlouva na 3 roky!) 690 Kc/MWh + 50 Kc/mesicne. Odmitl jsem a vracim se k Fosfe...
rkosa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 23. 11. 2018 12:01

U te jeste neznas cenik :-) pockej az od unora zdrazi a muze az 4x rocne, pokud se nepletu :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobby Deerfield 28. 11. 2018 21:06

.
Bobby Deerfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rkosa 30. 11. 2018 16:40

rkosa píše:Volali z retence SPP. Puvodni cena bez DPH, oblast JM: 585 Kc/MWh + 0 Kc/mesicne, nova cena (smlouva na 3 roky!) 690 Kc/MWh + 50 Kc/mesicne. Odmitl jsem a vracim se k Fosfe...


Fosfa e-tarif cenik 2019: 759 Kc/MWh + 0 Kc/mes. Vazat se na 3 roky k SPP nechci, takze zustava Fosfa. Pri me spotrebe to dela +250 Kc na rok...
rkosa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 30. 11. 2018 17:36

Levou zadní jsem se díval na stránky Fosfy, ale na ceník plynu pro rok 2019 jsem nenarazil. Kde jsi k němu přišel?
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků