Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tony321 1. 11. 2018 20:50

Práveže jediná možnosť, ktorú môžem povoliť alebo zákazáť, sú práve online transakcie. Tiež mi to nešlo prvýkrát pridať a skončil som na probléme s autorizáciou, ale povolil som to a už to prešlo. Len či to funguje, to ešte neviem.
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tlamik5 1. 11. 2018 21:16

Mě to teda nešlo povolit, dokud jsem neudělal první nákup, všechny volby šedé a karta IMHO neaktivní, freeze a unfreeze fungoval.
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony321 1. 11. 2018 21:28

Hmm, je to zaujímavé, že ja túto jednu voľbu môžem povoliť. Vyskúšam zajtra a uvidím, či to vôbec funguje. Len teraz ma trochu znepokuje bezpečnosť. Ak tá karta bude už teraz aktívna a ešte ani odoslaná nebola.

EDIT: Karta v GPay bola odmietnutá terminálom, musel som zaplatiť klasickou Revolut kartou.
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kivals 2. 11. 2018 15:06

Nu, teoreticky by to mohlo fungovat : https://support.google.com/pay/answer/7572320
kivals
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 2. 11. 2018 15:06

Obdržel jsem novu kartu se stejným číslem, neboť staré již končí životnost (karta přes, kterou nabíjím Revolut). Bude v Revolutu nutné starou kartu odebrat a novou přidat nebo se mě Revolut jen zeptá na nový CVV kód?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 2. 11. 2018 16:40

Ja kartu musel odebrat, ma mimochodem i jiny valid date.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 2. 11. 2018 17:30

Revolut prestal pouzivat CSAS na posielanie do CR? Naposledy mi peniaze prisli hned po emaili 'transfer executed', teraz uz druhy den nic...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 11. 2018 17:41

Teď to chodí přesně v den, který Ti oznámí jako očekávaný.
Poslední moje platba: (Tuším, že jsem ji zadával 15.10. večer, ale nejsem si 100% jist, možná to bylo fakt až 16.10. ráno.)
16.10. ráno - e-mail "Transfer has been submitted"
18.10. dopoledne - e-mail "Transfer has been executed" (údajně 17 October 2018, 01:30, Expected by Monday, 22 October)
22.10. ráno bylo v Air bank.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 2. 11. 2018 17:52

Dik :-)
Mne zaciatkom mesiaca prisla platba ihned z ich uctu v CSAS, a schvalne som tam kvoli tomu daval ten ucet.
Za kazdu cenu nam to chcu znechutit alebo co... aby sme za ucet platili
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 2. 11. 2018 21:22

treborit píše:Ja kartu musel odebrat, ma mimochodem i jiny valid date.

Na jinou expiraci u nové karty jsem zapomněl ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tony321 2. 11. 2018 21:49

Dnes po prvej neúspešnej platbe cez Google Pay (karta bola len dnes odoslaná) sa mi sprístupnili všetky Security možnosti, takže som si mohol aktivovať aj bezkontaktné platby. Po ich aktivovaní už mi Google Pay funguje a ja môžem platiť kartou, ktorú ešte ani nemám. Každopádne neviem, či to je feature alebo bezpečnostný nedostatok Revolutu.
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod doonio 3. 11. 2018 10:16

Tak včera vyzkoušen výběr z bankomatu v Maďarsku a vše bylo v pohodě, jen jsem narážel na limit 200€, je to fakt málo. Ale PREMIUM účet nevyužiji každý měsíc. Kurz byl +- střed, výběr byl vez poplatku, jen ATM aktivně nabízel DCC.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod messsy 9. 11. 2018 15:19

Právě jsem nahlásil Českou spořitelnu České obchodní inspekci za diskriminaci proti držitelům karet vydaných v jiných státech EU - těm její bankomaty napaří poplatek 125 Kč.
Uvidíme, jestli z toho něco bude.

https://www.reddit.com/r/Revolut/commen ... iminating/
messsy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smajlik2 9. 11. 2018 18:49

Není na finance lepší finanční arbitr?
smajlik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 9. 11. 2018 19:21

Zaujimave, myslim si vsak, ze to je legalne. Teraz ma zacat platit nariadenie, ze obchody nemozu diskriminovat, tak prave poplatkami a tym, ze nebudu ponukat postovne, to udrzia.
Zas CSAS ma asi naklady s bankomatmi a naozaj v dnesnej dobe budu asi poplatky male, pretoze tam su regulacie a prave domace banky maju urcite nejaku dohodu. Bolo by zaujimave, keby niekto poznal ozajstne naklady na prevadzku bankomatu a kolko si tak banky v CR navzajom platia a kolko dostanu, ak je karta zahranicna.
Mozno by to malo byt tak, ze kto ma v CR pobyt, mal by vyberat zadarmo s akoukolvek kartou.

V kazdom pripade tomu nedavam velku sancu na uspech. Teraz riesim nieco s CTU a spravaju sa ako oddelenie operatora :-) nemam iluzie, ze COI bude ina, alebo financny arbiter (vid pripad "wit"), obcas niekomu daju pokutu, aby sa nepovedalo. To ako by niekomu sud ulozil za kradez 10.000Kc pokutu 50Kc ;-)
alfas123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků