Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 11. 2018 09:11

octaviampi píše:Je mozne mit vic sporicich a na kazdem 300k za 1,5%?

Systém (internetové bankovnictví HB) neumožňuje založit více běžných či spořících účtů na jednu osobu. Víc lze mít jen platebních nálepek (až 3, jak k debetní či kreditní kartě). Ono pokud by šlo na jedno RČ založit více spořáků, tak by ten limit 300 tisíc neměl žádný smysl, když by ho šlo takto obejít. To tedy ne, to asi nejde u žádné banky, která takové limity SÚ má.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod chrudimi 13. 11. 2018 09:39

Dříve šlo například založit více BÚ Airbank a tím si zvýšit limit úročení, to ale později ošetřili a teď platí jeden limit pro všechny dohromady, ale tady opravdu půjde založit jen jeden SÚ, takže jedině si založit další účet třeba na manželku ;-)
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 13. 11. 2018 09:40

Já jsem dokumenty nahrál, včera poslalkorunu - ta došla, ale zůstatek je furt nula a "čeká na potvrzení platby". To ji budou potvrzovat ručně?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 11. 2018 09:44

Nejspíš budou. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 13. 11. 2018 11:04

Asi toho mají hodně, mě se to potvrdilo hned ráno po příchodu té koruny.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 11. 2018 11:06

Ano na základě té první příchozí platby to musejí ověřit ručně, to se tak snad u druhotné identifikace externím účtem dělá vždy i v jiných finančních institucích, ne? Musejí prověřit nejen zda se číslo účtu příchozí platby shoduje to s tím ze zaslaného skenu výpisu, ale i zda se shoduje jméno odesílatele se jménem majitele nového účtu, zda se shodují údaje z občanky atd. To nelze moc dobře zautomatizovat: jednak má každá banka jiný PDF výpis (jinde je adresa a jméno+číslo účtu), jednak každá banka předává jméno majitele jinak (pořadí jméno příjmení či naopak, některé s diakritikou, některé jako ČSOB bez ní...).

S tím souvisí i to, že nyní schvalování účtů trvá déle: čím více lidí se o narozeninách banky a odměnách 200-400 Kč za založení BÚ dozvědělo, tím více žádostí tam mají a tím delší je fronta ručního schvalování a kontrol. Je třeba si uvědomit, že doposud spousta (možná i většina) klientů Hello bank jsou klienti bývalé Cetelem, kteří u HB měli dosud jen úvěr nebo kreditku z dob Cetelem. Mnohé z nich mohla ta narozeninová "výhra" za založení motivovat a účet založili, zvlášť poté co o akci s výhrami Hello psala minulý týden asi všem email.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tomaslany 13. 11. 2018 13:49

Zadne cislo uctu mi neoverovali, ucet aktivovali drive, nez jsem vubec nejakou platbu poslal. ;-)
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 13. 11. 2018 14:33

Zřejmě už si u nich nějaký produkt předtím měl, pak tě vyhodnotí jako ověřeného a platba není potřeba.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomaslany 13. 11. 2018 16:25

To tu ma snad kazdy jejich kreditku. :D
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 11. 2018 17:14

To se tu už řešilo před pár dny. To jakým způsobem je třeba provést ověření při založení BÚ (zda jen sken OP, nebo i sken výpisu z jiného existujícího účtu+kontrolní platba z něj) je závislé nejen na produktech, které už u HB žadatel má, ale i na stáří Rámcové smlouvy (nesmí být moc stará, aby jednodušší žádost o nové produkty umožňovala). Tedy někdo jako já se smlouvou kreditky starou jen 5 měsíců měl ověření snazší (jen sken OP) než někdo se smlouvou starou, možná ještě z dob Cetelem. Je zkrátka třeba vyhovět legislativě i existujícím smlouvám s bankou.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 14. 11. 2018 13:59

Tak to 1,5 % do 300 tis to už asi stojí za to.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 14. 11. 2018 14:27

nabízí Hello aktuálně ještě předschválené kreditky pokud mám běžný a spořící účet?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 11. 2018 14:44

Netuším, ale na prodejně ti je dají k nákupu. Euronics, expert, nejdýl přes slzu.na prodejně to je schváleny hned a potvrzení o příjmu nepotrebujou.jeste Mobelix a určitě i další prodejny.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 14. 11. 2018 15:13

K čemu jejich kreditka když člověk musí protočit aspoň 5000Kč aby se mu vůbec zaplatila. A bez doložení příjmu vám určitě nedají kreditku s limitem 50tisKč aby se dal vytěžit max bonus.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 11. 2018 15:17

PULPANM píše:Tak to 1,5 % do 300 tis to už asi stojí za to.
Asi ano, ale až do doby kdy to přebije nějaká další banka ještě vyšším úrokem.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků