FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 27. 11. 2018 18:27

Zkoušel někdo žádat o vydání KK Fio - jak moc ochotně ji dají ve srovnání s ostatními, akceptace v zahraničních autopůjčovnách, hotelích?
Naposledy upravil dlouhy.dejw dne 28. 11. 2018 11:56, celkově upraveno 1
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareka 27. 11. 2018 20:46

FIO účet už mám více než 10 let (chodí mi přes něj dost peněz, ale jde jen o "průtokový" účet). Kreditek u různých institucí mám/měl jsem dost, úvěrová historie OK, FIO mi kreditku zamítlo.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod broucajz 30. 11. 2018 11:30

Tak jsem byl léta spokojeným klientem FIO.
Od října se snažím o zrušení nevyužívaného kontokorent. S bankou jsem si vyměnil řadu dopisů - asi 20? - a stále mě přesvědčují o nesmyslu. Požádal jsem o zrušení KTK a dozvěděl jsem se, že toho docílím v IB. Po opakovaných dopisech s bankou mi pak sdělili, že musím na pobočku uzavřít smlouvu o elektronickém přístupu. Tak jsem pracovníkovi banky řekl, že chci zrušit KTK. Pak mi příšla zpráva, že nový KTK je chválen, i když jsem žádný nový nechtěl. Dnes mi zase přišla zpráva, že žádost o KTK byla zamírtnuta (předtím schválena!). Systém potvrzování el. žádostí nefungoval.
Odmítám bance potvrzovat žádost, kterou si nemohu napřed přečíst, to je snad logické. Tak jsem přistoupil k převodu příkaszů do jiné banky (Equa bank).
Připadám si jako blbec.
broucajz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 30. 11. 2018 11:43

to vim uz cca 5 let, ze cokoli digitalniho chtit od FIO je nadlidska mission impossible; stara dobra tuzka a papir ve FIO stale vladne.....v jejich e-brokeru mam stale na svem uctu CP se stavem nula, ale nemuzu to vymazat, ackoli se jedna o dluhopisy davno maturovane
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 30. 11. 2018 12:24

Za me ve Fio vsechno elektronicky, jen jsem jednou musel na pobocku, podepsat ten papir o elektronickym pristupu, protoze jsem tam uz do kampelicky a to to jeste nemeli v ramci ramcove smlouvy.
Ale pres fio servis nebylo problem cokoli vyresit. Jedine hloupe je, ze ucty pro PO se elektronicky moc resit nedaji.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 30. 11. 2018 13:51

Dávno tomu, co jsem zakládal BÚ u Fio. Kartu k účtu mi nebyli schopni vydat ani po opakované žádosti na pobočce. Vzdal jsem to.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2018 18:20

@tom brava:
Pokud se ti ve Fio eBrokeru zobrazuje nějaký cenný papír i poté, co jsi ho prodal (tedy s nulovým počtem), zpravidla stačí na něj klepnout a v detailu v pravém horním rohu klik na symbol mínus (Fiktivní výběr z portfolia), nechat vyplněné jak je (fiktivní výběr nula kusů) a odeslat. Toto není totiž tak docela chyba, ale zčásti i úmysl. Pokud si totiž někdo do portfolia nějaký cenný papír dá ke sledování, aniž by ho zatím koupil, nebo tam chce vidět i své cenné papíry koupené u jiného brokera (obojí symbolem + Fiktivní vklad), také ho to logicky v portfoliu nechá, i když bylo fiktivně vloženo jen pro sledování daného titulu 0 kusů (nebo nenulový fiktivní vklad pro přehled i od jiného brokera). Toto mě zatím pomohlo vždy, když po komplet prodeji nějaká akcie v portfoliu i po vypořádání prodeje zůstala, tak u dluhopisů to bude snad podobně (pokud ovšem u nich možnost fiktivního vkladu a výběru, tedy +/- také je).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tom brava 2. 12. 2018 17:17

tak jako jsem lama, ale funkci fiktivni nakup/prodej na sledovacku zrovna používam, bohužel na tento "v Matrixu uvízlý" dluhopis neucinkuje.....ebroker vykazuje zablokováno u CDCP 99.900ks (to odpovídá historii - měl jsem koupeno za 100K po 1Kč), ale v majetku mám nula a to je odpovídá realitě, protože maturovaly k ultimu září.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 12. 2018 16:19

Fio banka 2019: platba přes Google Pay, okamžité platby i bezkontaktní výběry
https://www.mesec.cz/clanky/fio-banka-2 ... ni-vybery/

PS: Jakub Kohák v reklamních spotech končí (od nového roku)
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 12. 2018 16:58

A hele, další odložení mobilní aplikace... Teď už "během roku 2019". :shock: :D
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod broucajz 8. 1. 2019 12:17

Prosím zkušené o radu:
Když se přihlásím, jsem na stránce 523, která byla aktuální při registraci. Jak docílím, abych byl na stránce 696, která je aktuální teď?
broucajz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 8. 1. 2019 12:30

Konec URL modifikovat na start=10425
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2019 12:35

broucajz:
Vpravo nahoře nad příspěvky nebo dole vpravo pod nimi klikni na 696 a dostaneš se na aktuální poslední stránku nebo si můžeš vybrat kteroukoliv jinou na kterou chceš přejít.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 1. 2019 17:18

broucajz: Nebo můžeš v přehledu "Platební styk" kliknout na ikonku za nickem autora posledního příspěvku (vpravo).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 11. 1. 2019 17:33

Lenka_2 píše:Konec URL modifikovat na start=10425


To spis na start=99999, protoze to te hodi jeste par let na konec a to tve te hodi na 10425 prispevek, tedy momentalne aktualni cislo prispevku, ktery uz za par dnu nebude na posledni stránce, rekl bych :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků