Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 4. 12. 2018 12:40

Naskočí ti poplatek 80 Kč.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trinchin 4. 12. 2018 13:19

Včera mi přišel dopis z HB, že mi k 31.1.2019 vypovídají KK EON z důvodu ukončení spolupráce s EON. Prý mohu přejít na KK HB a v dohledné době pošlou dokumenty k podepsání nové smlouvy o rev. úvěru. Bohužel ta KK přímo od Hello Bank asi nebude zadarmo, tak nevím, jestli si ji vůbec pořizovat. Na zahraniční platby by mohl stačit CRV nebo Revolut (tam se da pořešit i ta víkendová přirážka přednabitím a konverzí). Fakt nevím...
trinchin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 12. 2018 13:21

Před pár dny tu lidi psali, že i ta nová karta bude do 31.12.2019 (tj. stejně jako Eon?) vedena bez poplatku. Jinak lze vedení bez poplatku dosáhnout tím, že na konci měsíce je stav úvěrového účtu 0,- či kladný.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod trinchin 4. 12. 2018 13:36

Teď jsem to taky našel zrovna na HB fóru:

Všem klientům, kteří od 1. 2. 2019 využijí možnosti jednoduché konverze na Hello kreditní kartu nebude do 31. 12. 2019 účtován poplatek za vedení účtu 50,- Kč měsíčně (dle sazebníku je správný název měsíční poplatek za rezervaci úvěrových zdrojů :) ).

Takže přejdu na novou HB KK minimálně do konce roku 2019 :) Pak se uvidí.

A k tomu odpuštění poplatku - mohl bys přidat zdroj? Už jsem na toto někde , myslím na měšec.cz narazil ale v jejich aktuálním sazebníku to nevidím.
trinchin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 4. 12. 2018 13:40

V sazebníku takovou informaci nenajdeš, musíš se spokojit s tím, že zdroj je neoficiální, ale důvěryhodný.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 12. 2018 14:02

Tady se to píše tak 1x za týden. :) (Ověřeno používáním.) A je to téměř oficiální (ačkoliv podrobnosti z toho nejsou úplně zřejmé) - v sazebníku je k poplatku "za vedení": "8) Poplatek je předepsán vždy k poslednímu pracovnímu dni v měsíci a je zaúčtován do dlužné částky úvěru" a na webu je "Pokud v daném měsíci kreditku nepoužijete, neplatíte v tomto měsíci za její vedení. Při běžném používání je měsíční poplatek za rezervaci úvěrových prostředků 69 Kč." (To je mimochodem neaktualizovaná výše, navíc mají sami v terminologii zmatek, protože vlastní "vedení" je zdarma vždy.) Zjevně to nepoužívání vyhodnocují pouze k poslednímu pracovnímu dni v měsíci, kdy by měli případně poplatek předepsat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 4. 12. 2018 16:06

Už má někdo na mejlu výpis ze spořícího účtu?
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod DDD22 4. 12. 2018 17:55

peter23p: v IB ano, v mailu stále ne
DDD22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamziq 4. 12. 2018 18:44

A posilaji ho vubec emailem?
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 4. 12. 2018 18:51

V mailu je pouze info, že výpis čeká v IB.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod drpatrik2 5. 12. 2018 01:05

Na KK HB je vratka ze všech plateb, nebo nabití Revolutu se nepočítá? Díky
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mareka 5. 12. 2018 07:05

Zatím je vratka ze všech plateb, i z Revolutu.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fyluta84 5. 12. 2018 23:20

poprvé jsem posílal peníze na kreditku (uhrazeni dlužné částky) z nového uctu hello bank v aplikaci a dva dny a peníze nikde...
Převod mezi bankou 3 dny už je opravdu moc... (a kdo vi, jestli to tam prijde...)

A další perlička, dokážu se dostat do mínusu na kreditce..

Obrázek
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 5. 12. 2018 23:40

Jak to, že tě to pustí do mínusu?

10000 Kč mínus je málo. To chce mínus 100 mil.Kc a letenky na Seychely.:-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 12. 2018 02:08

fyluta84 píše:poprvé jsem posílal peníze na kreditku (uhrazeni dlužné částky) z nového uctu hello bank v aplikaci a dva dny a peníze nikde...
Převod mezi bankou 3 dny už je opravdu moc... (a kdo vi, jestli to tam prijde...)
Nevím, ale není to náhodou v rozporu s nějakým zákonem určujícím dobu do kdy mají být převáděné peníze na cílovém účtu? Není to náhodou D+1? Nevím ale jestli to náhodou neplatí u převodů mezi dvěma různými bankami.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků