Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eR99 29. 11. 2018 19:58

AB budíček! Na provozní rezervu většiny je asi kombinace HB a Richee za 1,5 % pa aktuálně dostatečným řešením.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 11. 2018 23:31

TV rychlý přehled, ale vázej se dneska, na rok...
https://www.e15.cz/finexpert/sporime/sr ... ar-1354125
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 2. 12. 2018 09:11

Jsem poněkud znechucen výpisy Wustenbrotu...mám je nikoliv kalendařní měsíc, ale vždy zobrazují 18. až 17. následující měsíc, ale úroky jsou počítány za kalendářní měsíc, dokonalý mišmaš. Můžu sám nastavit výpis kalendářní měsíc?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 12. 2018 10:18

Se s tím budeš muset smířit. :) (Je to ale na howno.) Pravděpodobně je k "výročí" data založení. Mně ještě vadí, že fixace se (nejspíš) ruší (prostředky uvolní) následující den a příkaz odchází D+1.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Kamziq 2. 12. 2018 12:45

Zrusit ucty a znovu zalozit prvniho. :D
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 12. 2018 17:10

Jsem poněkud znechucen, jak si z vkladatelů v česku dělají banky tzv. dobrý den, co se týká výše úroků...vždyt je to doslova ubohé, ani "prémiová" JT nepřekročí aspon 2% na rok, tím méně na kratší dobu...
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kamziq 4. 12. 2018 17:25

Chovaji se trzne, nevidim v tom problem.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 12. 2018 17:36

Tak při minimálně 3% přiznané infalci a vysokém úroku ČNB, v tom já vidím čistou zlodějnu.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 12. 2018 18:21

Takže kdybys podnikal v bankovnictví, tak budeš na vkladech klidně prodělávat? Je to jednoduchý, když se Ti to nelíbí, tak jim prachy nedávej a zhodnoť je jinde lépe.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 12. 2018 18:38

Banka není charitativní organizace! Aktuální úrok ČNB je 1,75%. Minimálně 2 banky mají přitom úrok na SÚ 1,5%, takže kdyby si na úroky vydělávaly teoreticky jen uložením prostředků u ČNB, nezůstalo by jim zase tolik, aby mohly financovat dnes již běžné základní služby zdarma.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 4. 12. 2018 18:48

Naše vklady obratem protáčí přes půjčky a hypotéky, takže ztrátoví určitě by nebyli i při 3 % úrocích. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 12. 2018 18:50

Ano, to je v podstatě pravda. Ale proč by to dělaly... :-) V ČR jsme se rozhodli, že půjdeme cestou komerčních bank, toto jsou přirozené důsledky.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kamziq 4. 12. 2018 19:00

Delate, jak kdyby byly vsechny pujcky splaceny. :D
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 12. 2018 19:07

Ještě by bylo také potřeba rozlišit půjčky a hypotéky. Na hypotékách banky všeobecně moc nevydělávají. Na půjčkách je to lepší. Na náklady u nesplácených úvěrů bychom ale skutečně neměli zapomenout.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 12. 2018 19:44

Navíc tu někteří dělají, jakoby banky mohly všechny potenciální vklady obratem někomu půjčit (za přijatelného rizika, že jim to taky vrátí). A nějak ten potenciální příliv vkladů regulovat musí. :)
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků