Stavební spoření - AKCE (před koncem roku)

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kamziq 1. 12. 2018 11:01

99,99 %
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 12. 2018 11:22

Pokud stoupne, tak vyšší % bude platit až pro nově uzavřené smlouvy...
Pokud ale chceš SS použít jako základ pro Hypo, tak 2 os. by měly dát (1,7 tKč/M) dohromady za 6 let 2x135 tKč a pak přihodit ještě min. +30 ale raději +130 tKč, aby měly základ na Hypo na cca 2M byt. NAkonci to jde trochu urychlit půjčkou v rodině příp. úvěr ze stsp ale bez překlenováku (což nemají rádi). A až si ženich a nevěsta zřídí Hypo, tak jako pěkná kočka a kcour BUDOU PLATIT JAKO MOUROVATÝ (+10 tKč/M) za bydlení...
Pak tu ale více běží o čas a ne o již tak mizerné úročení Nepodstatné zda 1% nebo 1,5%, protože rozdíl je jen pár tisícovek.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 5. 12. 2018 21:00

Je nějaká akce na wuestenrot pro dospělé? Asi ne, jen jestli jsem něco nepřehlédl. Případně kdekoli s dobrou sazbou na úvěrový tarif?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 12. 2018 21:51

Zvýhodnění na úvěrové tarify jsou spíše výjimečné - pokud už stavební spořitelna nabízí nějakou (plošnou) akci, tak je to zpravidla sleva ze spořicího tarifu a zvýhodnění je zpravidla zastropováno cílovou částkou dejme tomu tak do 200-300 tisíc Kč a na to si člověk opravdu moc nezaúvěruje (s ohledem na to, aby mu byla cílová částka přidělena, tak musí vložit alespoň cca. 35-40 % CČ a sušit to na vkladu minimálně 2 roky - spíš déle, v závislosti od tarifu, přičemž ty úvěrové jsou "delší").

Asi nejjednodušší to bude u stavebních spořitelen, které aktuálně prodávají jen jeden tarif (SSČS 1 % p.a./3,99 % p.a. anebo tarif Alfa od MPSS 0,5 % p.a./3,49 % p.a. spoření/úvěr; částečně i ČMSS, kde má aktuálně každá varianta tarifu sazby 0,5 % p.a./3,5 % p.a.) - u MPSS jsem si právě ten tarif Alfa sjednával vloni s tím, že jej možná využiji na rekonstrukci (velkou výhodou je, že není třeba dosáhnout dostatečného hodnotícího čísla, takže po dvou letech teoreticky stačí doplnit do 40 % CČ, počkat na zaslání nabídky úvěru a včas ji přijmout) s tím, že pokud to klapne, tak zkusím ještě uzavřít u Wüstenrot ProÚvěr OY-U, kterým bych snad teoreticky refinancoval 2 úvěry ze stavebního spoření se sazbou 3,5 % p.a. (a naopak, pokud to nevyjde, zbyde mi jen "blbé" (dočasně nominálně prodělečné) spoření na 0,5 % p.a.).

MPSS má nyní snad akci na uzavření s prémií 2000 Kč (takže pokryje CČ 200 tisíc Kč, vloni to snad bylo lepší), SSČS lze při online uzavření získat smlouvu bez poplatku, ale podle stránek to vypadá, že uzavřít smlouvu online lze nejvýše do CČ 400 tisíc Kč...

U Wüstenrotu a RSTS je teoreticky možné si najít poradce, který uzavře smlouvu s 50% slevou (internetová sleva na úvěrový tarif nabízena není).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 6. 12. 2018 10:51

Jo sušení mi nevadí, úvěr nepotřebuji, ale myslím, že za šest let bude 1,99 dobrá nabídka a na baráku se vždy něco najde
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod mafyk 10. 12. 2018 09:48

Zdravím, objevila se ještě nějaká nová akce? Chci založit stavební spoření pro dítě s výhledem spoření do jejích 18 let (pokud to po prvních 6 letech stále bude dávat smysl).
mafyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 12. 2018 09:58

Raifka má nějakou akci, tohle mi napsal kamarád:

... kdyz si ho uděláš teď v prosinci, tak tam stejně musíš vložit 20tis., abys dosahl na plnou statní podporu za rok 2018, to je 2tis.Kč od státu. A tím padem zfoukneš i tu akci raijfky, že za vklad 20tis.dostaneš ty 2tis.od stavební spořitelny jen tak (jako slevu která ti ma vykryt poplatek za založení.

A když si založíš ke stavebku Felixovo spoření, dostaneš 100Kč. To je neco jako byl zlaty účet, ale nelze z něj vybírat.

Kdyz si zalozis eKonto Smart od RaiffesenBank, ake ve stavební spořitelně, dostaneš 1000Kč na stavebko a 1000Kč na eKonto po celych 3 mesicich uzivaní. (Nutno vsak vyuzit mobilulitu a zrusit bezny ucet jinde.)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamziq 10. 12. 2018 11:08

Se divim, ze do podminek nedaji jeste, aby se podrbal palcem leve nohy za pravym uchem. :D
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 10. 12. 2018 13:13

PatrikChrz píše:Raifka má nějakou akci, tohle mi napsal kamarád:
A když si založíš ke stavebku Felixovo spoření, dostaneš 100Kč. To je neco jako byl zlaty účet, ale nelze z něj vybírat.

A kromě poškrábání za uchem jak píše Kamziq vám s té 100Kč odečtou daň, takže odměna zůstane závratných 85Kč :shock:
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 10. 12. 2018 13:15

Tak tady bech se RB zastal - to nejsou podmínky AKCE, ale podmínky několika akcí. Takže ano, když chceš schrábnout všechno, podrbáš se za tím pravým uchem. Já si něstěžuji - státní podpora letos vyčerpána, takže se spořícím stavebkem čekám a příští rok (snad za lepší úroky) - no a tak se hodí ty 2 000 za založení RB účtu.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 18. 12. 2018 23:21

Předpokládám, že zájemci již využili příležitostí akčních nabídek na StSp. Zhodnotil jsem to, že pro mě budou jiné investice přínosnější ale i výnosnější, a také uvažuji kratší dobu (3Y) než StSp, kde je jistých mezi cca 3-4% p.a. ale fix na 6Y.
Takže pro mě dlouhé, drahé, ale zkušenosti s tímto produktem mám letité a vřele jej můžu doporučit konzervativnějším investorům, vlastně všem splňující podmínky, a také pro kočky a kocoury, kteří plánují své bydlení (návod viz. up).

Jen reminder na okraj, kdo se začal kamarádit s pajdulákem od RBStSp, tak by nejpozději do zítra měl dosypnout finance. //Opozdilci pak all in one.//
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SVitara 14. 1. 2019 16:13

Odmena az 2000 Kc za zalozeni eKonto Smart pres RSTS.
https://www.rsts.cz/financni-produkty/#ekonto-smart
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filas81 14. 1. 2019 17:25

V Modrý Pyramidě mi dnes říkala, že od června by snad mohli jít i úroky nahoru, jinak taky mají teď akce na založení zdarma
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 1. 2019 23:41

a v tý dřívejší akci na smart pres rsts, nic o prevedení platebního styku nebylo, nebo jo ?
založili jsme na pobočce rsts , smlouvu dovezl kurýr a ještě se ptali na otevření toho sporáku na 3 procenta.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 17. 1. 2019 07:41

RSTS: ve 12/2018 podmínkou bylo převedení nějakého účtu v rámci mobility, pak má být odměna 1000,- od RSTS na stav. spoření a 1000,- od RB na účet do konce 03/2019.
Účet v RB min. 1 rok musí být... jinak si odměny strhnou.
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků