Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 18. 12. 2018 12:02

Na MC bloknu len dolar. Stoji to aj v emaili.
V USA je PP nanic, tam chcu domace aerolinky, aby ludia platili im za clenstva v kluboch, takze s PP nespolupracuju...
Nespolupracuje ani Lufthansa...
Diner's club ma ine pokrytie, takze sa to da skombinovat :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 18. 12. 2018 12:14

no jak kde, KAL na LAX byl super
v Oslu pořád ani jeden, Kodaň pořád 3 ikdyž trochu jiné, LDN Gatwick zůstal asi stejný
Lufthansa ma svoje salonky
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tangerine 23. 12. 2018 18:22

"Volné vstupy se nově vážou na majitele účtu Premier. Celkový počet šesti vstupů můžete využít osobně nebo je mohou čerpat i ostatní držitelé karet vydaných k Vašim účtům."

Já bych to tedy chápala tak, že sebou mohu vzít pouze ty hosty, kteří mají dodatkovou kartu k mému účtu, nikoliv už třeba kamaráda, jako tomu bylo u PP.
To je jednoznačně posun směrem dolů.

Navíc mi teď ve Vídni poprvé nevzali hosta na Erste kartu, ještě na podzim pořád platilo 1+4
Tangerine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 12. 2018 15:54

A jak je to v praxi?
Takze pokud budu chtet vzit kamose, nema zadnou kartu tak smula? Pripadne pokud mu pujcim do ruky svoji druhou debetku Erste MasterCard?
Problem nebyl, pustili nas vetsinou dva, ani letenku nechteli videt. Stacil jim vzdy ten Priority Pass.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tangerine 25. 12. 2018 17:05

Podle me je vstup pouze pro držitele karty a ta je nepřenosná.
Tangerine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 25. 12. 2018 21:46

Ach jo. Vymyslite pi.oviny. Jediny rozdil oproti PP je ze neni extra karta.
Vlezu do salonku co bere loungekey s EP kartou s aktivovanym loungekey, mam s sebou kamose. Dam kartu, oni odectou dva vstupy.
Vyjimka je jen u Erste salonku na T2. Vlezu dovnitr s kamosem, ukazu EP kartu, ja mam vstup zadara a reknu st mi kamose nactou na Lk (stejne jako jsem bral lidi na PP)

Podle toho kolik zbyva volnych vstupu na LK na mne jako majitele uctu, bud mi to odectou z volnych nebo mi banka strhne 50% poplatku za vstup. Stejne jako u PP.
Na rozdil od PP muze byt LK aktivovany i na MC, proto ta zmena ve wordingu a v nastaveni.

Mne osobne se to dotkne protoze PP byl u KK visa vazany na uverovy ucet - vcetne volnych vstupu.
Protoze jsem mel 2x visa infinite uverovy ucet, mel jsem celkem 8 volnych vstupu (mel jsem na sve jmeno 2 ruzne PP karty, ke kazde kreditce samostatnou evidenci). Manzelka mela k dodatkove visa karte taky PP kartu, ale jeji PP vstupy se pocitaly do tech 4 na prislusnem uverovem uctu.

Tohle ted konci a mam uz jen 6 na Loungekey prestoze mam na sve jmeno 2 uvery visa infinite a debetku MC
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 12. 2018 16:59

to Tangerine: .... a co se takhle podívat na můj příspěvek o stranu zpět 18.12.2018 10:20.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tangerine 27. 12. 2018 23:28

Asi to tak bude. Jen ta formulace je zavádějící.
Tangerine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 1. 2019 22:53

Tak jsem se chtěl zaregistrovat na
https://www.loungekey.com/en/csas-eb-mc/create-account
přes debetku Erste Premier Mastercard World Elite a nešlo to.
Zkoušel jsem to 2x a vždy mi to napsalo
Please enter a valid payment card number associated with LoungeKey
No a na účtě zablokovaný 2x 1 USD. Opravdu prémiové služby. :twisted:
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 2. 1. 2019 23:26

Stáhni si appku loungekey a registruj se tam.
Blokace na VISA Infinite visela asi tyden, ale pak ji odblokovali.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 3. 1. 2019 04:06

Nová brožura Erste Premier říká, že s MC World Elite je zdarma vstup i do Caproni Lounge na bratislavském letišti.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod alfas123 3. 1. 2019 06:22

https://www.bts.aero/sluzby/vip-masterc ... cestujuci/

No ale kto odtial lieta, uz aj CSA rusia linku
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 1. 2019 06:44

Potvrzuji, že v MC salonku v Budapešti je vstup i na nemaďarské MC prémiové karty, alespoň podle nápisů na vstupu. Bohužel jsme odlétali moc brzy, salonek byl ještě zavřený.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 3. 1. 2019 11:57

Na této diskuzi se názorně ukazuje, že všechny ty tzv. "prémiové účty" nejsou schopné nabídnout žádnou solidní přidanou hodnotu, kromě takové blbosti jako jsou vstupy do letištních salonků.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 3. 1. 2019 12:15

To nie je ani tak tymi uctami, ako tunajsim obecenstvom :-)
alfas123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků