ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SVitara 1. 1. 2019 12:54

To se hodi akorat tak paranoikum.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vasek06 1. 1. 2019 13:37

Potvrdilo se - bohužel - to, co jsem u přechodu na nové IB kritizoval. Nedododělaný zmetek, naprosto uživatelsky nepřítulný (pomalu srovnatelný s Georgem, nevím proč, ale připadá mi to jako by to bylo z jedné dílny - připomíná mi to obrázkové omalovánky). Že nejede mě už ani nepřekvapuje. Údajně v lednu má být upgrade IB - po měsíci uvedení do provozu ! To o něčem vypovídá.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SVitara 1. 1. 2019 14:03

Na druhou stranu umoznuji poslat vypoved smlouvy pres IB, to spousta bank neumi.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cosmicboy 1. 1. 2019 17:10

Mohu poprosit o radu, kde v IB zrušit spoření i investování? Asi jsem slepý, ale nemohu to nikde najít. Předem děkuji.
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SVitara 1. 1. 2019 17:37

Musis poslat vypoved na jejich formulari.
https://www.ing.cz/files/cz/investice/formulare/2018/formular-vypoved-smlouvy.pdf
Staci vyplnit, vytisknout, podepsat, naskenovat a vlozit do IB.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fanyn3 1. 1. 2019 20:01

kamarad.michal píše:No je to šílené, mě by jen zajímalo, zda tam vůbec na Silvestra a na Nový rok či případně o víkendu někdo vůbec je na technické podpoře v internetovém bankovnictví. Není možné, aby něco nešlo takhle dlouho a čekat na pracovní den.

To je asi problém menších bank obecně. ( Creditas, Air bank, Equbank) Je pouze nonstop služba na platební karty přes nějaké externí call centrum.

Třeba taková ČSOB, KB, ČS a.s. mají hotline elektronického bankovnictví - 24.hodin denně i o svátcích.
To se hodí, pokud se něco stane a je potřeba okamžitě zablokovat služby elektronického bankovnixctví z důvodů třeba napadení počítače apod.


No, nevím nevím. Včera jsem psal na helpdesk čsob a doteď bez reakce.
Nemůžu se přihlásit a vyskočí: kvůli neočekávané chybě jsme vás museli odhlásit.
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S7berg 2. 1. 2019 23:07

Plánuju založit nový ing účet, je někdo, kdo by nabídl kod a šel s provizí napůl?
S7berg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 1. 2019 23:48

Dám ti kilo za ING konto, dvě za fondy, ale až mi to ING připíše, kdyžtak SZ.

-- 2. 1. 2019 23:49 --

kód ambasadora: 4283322
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaNov 3. 1. 2019 00:16

Tak nejen mršené IB, ale také nápověda:
Oficiální nápověda: "Jak změním transakční účet, když mám již 3 nastavené?
Změnu transakčního účtu provedete tak, že v sekci Transakce (po kliknutí na bublinu z úvodní stránky) jeden z 3 transakčních účtů, které vidíte na obrazovce, jednoduše vymažete a nastavíte účty nové."
Realita: po kliknutí na "bublinu" se objeví nahoře číslo účtu, pak tři tlačítka (Transakce, Zobrazit a Nastavení) a pod tím seznam operaci. Slíbené Transakční účty nejsou ani na obrazovce ani pod žádným z uvedených tlačítek ... předpokládám, že se má jakoby zadat nová platba a účet zrušit v rámci výběru, kam peníze poslat?!
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 1. 2019 08:25

Ano, nové IB bohužel nemá extra položku menu na transakční účty. Měnit je lze pouze při zadávání platby, a to tak, že pokud tam už 3 máš, musíš jeden zrušit a zadat nový (pokud máš 2 a méně, lze nový přidat hned). Nejvíc mě mrzí, že oproti starému IB nelze transakční účty nadefinovat i s variabilním symbolem (vhodné například na splátku kreditky), nově jde opravdu jen o číslo účtu a jeho název, VS lze zadat až přímo při platbě pod detaily.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jouda73 3. 1. 2019 11:17

Kde najdu na novém IB přehled trvalých plateb? Např pro úpravu nebo zrušení.
Výkonnost portfolia taky asi není......?
Tak k čemu mi to bankovnictví je.
jouda73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 1. 2019 12:10

@jouda:
Už zde padlo, že nové IB v menu nerozlišuje mezi jednorázovými a trvalými platbami a příkazy k inkasu (obojí je nazváno shodně, až při zadávání se volí jednorázově či pravidelně). Tedy trvalé platby (stejně jako jednorázové) bys měl najít v Menu-Platby, pak v části Zvolte typ transakce rozevřít Platby a tam Zobrazit/upravit platby. Jako výchozí jsou zobrazeny Provedené, lze ale nahoře přepnout na Plánované.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod dinkylinky 3. 1. 2019 13:10

petr s píše:Je i nativně v pdf :pozor
dinkylinky píše: Např. historie transakcí v pdf už není, jen xls atd.
Prostě nové ovládání a různě ukryté možnosti jak se dostat k cíli :hm

Strávil jsem včera v IB asi 40 minut a nikde jsem nenašel, že by šla historie transakcí v pdf udělat. Jen xls nebo tisk. Zkoušeno i přes filtry, dokumenty atd. Může mi tedy někdo poradit, kde to mám hledat? Děkuji.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jouda73 3. 1. 2019 13:27

minarjo píše:@jouda:
Už zde padlo, že nové IB v menu nerozlišuje mezi jednorázovými a trvalými platbami a příkazy k inkasu (obojí je nazváno shodně, až při zadávání se volí jednorázově či pravidelně). Tedy trvalé platby (stejně jako jednorázové) bys měl najít v Menu-Platby, pak v části Zvolte typ transakce rozevřít Platby a tam Zobrazit/upravit platby. Jako výchozí jsou zobrazeny Provedené, lze ale nahoře přepnout na Plánované.

Jen když najdu složitě tu platbu,dám možnosti tak mi to nabídne opakovat. Uplná blbost když ji potřebuju upravit nebo úplně zrušit. Paskvil zlatý starý IB.
jouda73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boromir (novy) 4. 1. 2019 19:40

To se vám ještě vyplatí držet ING konto, když poslední dobou nenabízí pro stávající klienty výhodný úrok ?? Pouze pro nové klienty 2 %.. Rb nabízí 3 %, ikdyž s kličkami, Airbank 1% za pět plateb.. V čem ještě spočívá výhoda ING konta? Mám ho založený dlouho, ale peníze tam již 5 let nedávám, protože oproti minulým letům ztratily výhodu nejlepšího úroku na spořícím účtu na trhu..
boromir (novy)
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků