Co se zásilkou z AliExpress která nedošla?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 1. 2019 12:13

ROlda78 píše:buď můžeš o pár dnů sám prodloužit lhůtu (View detail-To extend the Buyer Protection for this order, please click here.)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 1. 2019 12:25

vlazy píše:
SVitara píše:několik objednávek mám i za pár stovek dolarů.
A vyplatí se to za tolik tam kupovat když navíc si k tomu asi musíš ještě zaplatit DPH nebo clo nebo obojí a k tomu asi i něco poště za vyřízení toho?

To si musíš spočítat, poplatek poště je cca 200, DPH je 21%. Číňani často aniž by je o to někdo žádal na balík napíší hodnotu zásilky 25 USD i když je vyšší. A u některých artiklů se celníkům nevyplatí to zpochybňovat protože na rentgenu prostě nemají šanci poznat jestli třeba baterka je levný šunt za 20 USD nebo něco za 100 USD, takže to většinou projde a pak se vyplatí to risknout, já takto např. koupil za 1100 Kč věc, která je u nás za 2000 Kč nebo za 1300 Kč věc, kde alternativa byla za 2000 Kč + pošta z Německa. Nejvíc mi prošla zásilka za cca 200 USD.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 1. 2019 15:16

xtond:
Ano vždy je dobré si spočítat jestli hodnotnější věci se oplatí když se při tom riskuje, že bude třeba ještě zaplatit DPH nebo clo nebo obojí. Nižší cena uvedená na zásilce ještě nemusí znamenat, že to projde bez DPH a cla. Ono to projít může, ale také i nemusí. Celníci nejsou až takoví hlupáci aby neznali ty různé způsoby kterými se lidí snaží obejít DPH a clo. Někde jsem četl, že celníci do celkové ceny zásilky počítají i poštovné a to i v případech kdy adresátovi Číňan poštovné nepočítá. Na rentgenu celník asi cenu obsahu zásilky přesně nepozná, ale asi vždy má možnost zásilku rozbalit a posoudit to. Tím netvrdím, že hodnotnější věcí v žádném případě nemůžou projít celnici bez DPH a cla.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 1. 2019 00:17

Tak jsem nakonec tomu prodejci napsal, že mi zásilka nebyla doposud doručená a požádal ho o prodloužení doby doručení. Nyní jsem zvědavý jaká bude jeho reakce na to a jestli tu dobu doručení prodlouží.

Všimnul jsem si, že na AliExpress mám od toho prodejce zprávu z 13.11.2018 s tímto textem:
Hi my dear friend,
I have shipped your items to you. After received the items, if you are satisfied with the items, pls leave me positive feedback. thank you ,if you have any question ,please let me know or leave a message,We will give you a satisfactory answer. thank you so much !
John
Žádá mne o pozitivní hodnocení po doručení. Hodnotit ale prozatím nemohu, protože objednané zboží mi bohužel ještě nebylo doručené.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 1. 2019 09:06

vlazy, ty jsi fakt případ
2× jsem ti napsal, kde můžeš prodl. dobu (resp. navrhnout o kolik bys rád). Stejně si vždy uděláš vše dle sebe, ale nakecáš kolem toho. :lol:
Prostuduj si: https://www.ceskyali.cz/cat/jak-nakupov ... liexpress/
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 1. 2019 12:56

ROlda78:
Za tvoji radu děkují, ale promiň, že jsem tě urazil tím, že jsem nevyužil postup tak jak jsi mi to radil a stejného cíle (prodloužení doby) jsem docílil trochu jiným způsobem. :-| Myslím, že v tomto případě není až tak hodně důležité jakým způsobem se dosáhne to co chce někdo docílit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 1. 2019 18:50

Aaale neurazil :-)
jen prostě, bylo jednodušší to udělat sám. Prodejce nemusel reagovat hned, navíc když mu napíšeš, tak prodlouží třeba o 14 dní, když ty bys chtěl třeba čekat jen týden. Atd.
Hlavně.. že jsi docílil požadovaného a snad tušíš, jak na to příště. A co dělat, kdyby nepřišlo ani během prodloužené doby.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 1. 2019 22:14

ROlda78:
Jestli by to podle tvé rady bylo jednodušší to nevím. Záleží jak se na to kdo díváme. Prodejce zareagoval docela rychle a dobu prodloužil. Dokonce mi odepsal, že pokud mi to nepřijde tak mohu požádat o vrácení peněz. Na nic se mne nesnaží přesvědčovat a ani nevidím, že by se mnou jednal nějak nečestně tak jak to tu někteří o prodejcích psali. Připadá mi, že ten prodejce je solidní a snaží se se mnou jednat docela dobře. Stejně tak bych chtěl jednat i já s ním a ne hned vůči němu podávat spor a žádat vrácení peněz jenom proto, že zásilku pošta někde zdržela a za co on asi vůbec nemůže a pak se cítit trapně když by mi to po delší době přišlo.

Příliš ale nechápu do kdy mi to bylo prodloužené. Přišel mi e-mail, že ta mojhe objednávka bude ukončená 22.1.2019.
Currently the Purchase Protection of Order XXXXXXXXXX will end on 2019.01.22 01:04.
Když se ale podívám do administrace AliExpress tak tam vidím, že spor můžu podat pokud moje objednávka nebude doručená do 1.2.2019.
If your order does not arrive on 2019-02-01 , you can apply for a refund by opening a dispute.
Nyní jsem z toho tak trochu zmatený, protože nevím co z toho platí a jestli to doručení bylo prodloužené pouze do 22.1.2019 nebo až do 1.2.2019. Zajímá mne to abych věděl kdy bych se tím měl zase zabývat trochu více tak abych nepropásnul možnost podání sporu pokud mi zásilka nebude doručená.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod SVitara 11. 1. 2019 05:49

Tam rozhodne nepisou, ze objednavka bude ukoncena 22.1.2019, to si pletes pojmy s dojmy a neumis pouzit ani google translator. Konci proste jedna ze lhut dana prodejci, coz je pro kupujiciho argumentacni vyhoda pri pripadnem sporu. Dam ti dobrou ale posledni radu, priste uz nakupuj jen v obchodech typu Penny Market, tam to zvladnes, staci si stoupnout do fronty, koukat co delaji ostatni kupujici a delat to co ostatni kupujici. Predpokladam, ze kupujici a doplnovace zbozi snad od sebe rozlisit dokazes.
:D
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 1. 2019 14:01

Tak ta moje zde diskutovaná zásilka se konečně pohnula o kus dál. Přišel mi e-mail od AliExpress s informaci, že balíček dorazil do cílové země a na stránkách ČP ve sledování zásilek vidím poslední záznam "18.1.2019 Výstup z vyměňovací pošty. 22000 Praha 120". Z Číny do Česka to putovalo až necelé 2 měsíce. To asi nějaký Číňan s tím šel pěšky :D . Nyní už je nějaká naděj, že se té zásilky konečně dočkám, ale jsem zvědavý jak dlouho to ještě zdrží celníci a pak jak dlouho bude ČP trvat doručení.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kubika1 19. 1. 2019 18:35

Výstup z vymenovaci pošty znamena, že to již prošlo celnim řízením. Teď už je na řadě jen Česká pošta...
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 1. 2019 18:52

Kubika1:
Možná máš pravdu, ale v tomto případě by u toho sledování zásilek snad měl být i záznam o celním řízení pokud to šlo přes celníky, což asi ano.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 19. 1. 2019 19:24

Ne možná, prostě pravdu má. Už se těším, až ti ta zásilka konečně přijde a přestaneš tady kvůli takové kokotině prudit.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SVitara 19. 1. 2019 19:49

Proste to neproclili, kdyby meli celnici clit kazdou zasilku v cene par USD, tak se z toho zblaznej.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 1. 2019 22:56

vlazy píše:by u toho sledování zásilek snad měl být i záznam o celním řízení pokud to šlo přes celníky, což asi ano.

A měls tam i vstup na vyměňovací poštu?

Já sem vypozoroval, že i u tracked přes čínskou poštu (čísla LFxxxCN) pošťačka podpis nechce, kdežto u Aliexpress standard shipping co šel většinou přes Singapurskou poštu (čísla RBxxxSG) podpis chtějí.

Další rozdíl je, že ve výpisu z trackingu české pošty u RBxxxSG je vstup na vyměňovací poštu, přidělení českého českého čísla (RRxxx) a pak výstup z vyměňovací pošty (a dále doručení), u LFxxxCN vstup a přidělení českého čísla není a je tam až výstup z vyměňovací pošty.

Odhaduju, že to z Číny do ČR přišlo koncem listopadu, ale protože česká pošta už v tu dobu nestíhá ani balíky do ruky, tak čínu hází na hromadu a postupně vyřizují až v lednu.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků