Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 1. 2019 08:11

Ano, v PS lze změnit či zrušit trvalé příkazy nebo jednorázové příkazy s budoucí splatností vždy nejdéle do cut-off time předchozího pracovního dne před splatností, což bylo dřív 18h, dnes už cca 20h. Po tomto čase jsou všechny příkazy splatné v dalším dni uzamčeny pro změny či zrušení a systémy ČSOB/PS zahájí přípravu dávky pro jejich noční realizaci. Má to i výhodu: díky tomu jsou tyto příkazy zaúčtované vždy brzy po půlnoci (typicky mezi půlnocí a 2h ranní, asi dle velikosti dávky). Takže trvalý příkaz se splatností v pondělí lze změnit či zrušit nejdéle v pátek do 20h večer, pak až v to pondělí po jeho realizaci (pro další termín splatnosti).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod zeim 8. 1. 2019 15:36

Ahoj, pokud by někdo chtěl nový účet u Poštovní spořitelny s odměnou 500Kč pro vás i 500Kč pro mě tak doporučím. Napište SZ, myslím, že to platí jen pro jedno doporučení.
Podmínky zde: https://www.postovnisporitelna.cz/porta ... doporuceni
zeim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 9. 1. 2019 15:07

Zajimava informace ohledne postovniho uctu:
Je tam podminka pro mesicni celkovy prijem na uctu min. 10 000, aby nebyl uctovan poplatek za vedeni. Casovy ramec tohoto prijmu ale neni za kalendarni mesic. Platby provedene po posledni sobote v mesici se jiz pocitaji do nasledujiciho mesice.

Dobra silenost!!
Takze prichozi platby nutne pro splneni min. prijmu radeji zacatkem mesice.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SVitara 9. 1. 2019 17:41

To je masakr tedy, jeste ze jsem to zrusil.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qwertz375 12. 1. 2019 11:22

Je nějaký podstatný rozdíl mezi účtem pod značkou ČSOB a PS?

Ceník vypadá úplně stejně. Na první pohled se liší:
- v barevném provedení IB
- možnosti nastavit vlastní uživatelské jméno a heslo pro přihlášení v PS místo čísla a PIN.
- možnost karty VISA k účtu pod ČSOB
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 1. 2019 13:08

Rozdí je ještě v dalším drobnostech:

Třeba modrá ČSOB - umožňuje využít tzv. Smart klíč, případně certifikát na čipové kartě
( Poštovní spořitelny - nejde)
U modré ČSOB - jde zřídit služba ČSOB Premium, u Poštovní spořitelny nikoliv.
Jiné je telefonní číslo pro blokaci karet, infolinky a Helpdesk elektronického bankovnictví. Obě tyto pracoviště sídlí v Hradci Králové a v Náchodě.

JInak pro info: Třeba výběr hotovosti z účtu na České poště či zadání příkazu k úhradě na ČP mohou obě složky banky. To samé platí pro vklad hotvosti v tzv. modré ČSOB. Tam klienti Poštovní spořitelny také mohou vložit.
Naopak výběr hotovosti na pokladně modré ČSOB klienti Poštovní spořitelny nemohou.

Případné dnes nepoužívané tzv. papírové výplatnín šeky, nelze vydat pro kluenty modré ČSOB.
anonymni

Odeslat příspěvekod Zedna1 24. 1. 2019 18:37

ČSOB zvažuje, že sjednotí značky
https://www.kurzy.cz/zpravy/480827-csob ... ti-znacky/

ČSOB zvažuje, že bude poskytovat své služby jen pod svojí značkou. Marketingovou značku Poštovní spořitelna by spojila s ČSOB. Ke sjednocení značek by mělo dojít v roce 2020. Banka to uvedla v dnešním sdělení.

„Jsme na samotném začátku, letos se pro klienty nic nemění a ani v budoucnu je nečeká žádné omezení dostupnosti nabídky. Právě naopak. Jsme přesvědčeni, že tento krok pocítí jen pozitivně – v ještě lepších, užitečnějších a dostupnějších službách,“ říká Jan Sadil, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB, zodpovědný za oblast Retail.

Spojení obou značek bude podle banky výhodné i pro klienty ČSOB, kteří budou moci využít finančních a pojišťovacích služeb v široké síti České pošty. Pro klienty Poštovní spořitelny se nově otevřou všechny pobočky ČSOB.
...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 25. 1. 2019 12:15

Dle mého celkem logický krok, ta nabídka je skoro stejná a je nelogické držet dva oddělené systémy, Výhoda pro klienty modré ČSOB že budou moci využívat pošty. Pro červené klienty poštovní spořitelny se pravděpodobně změní jen barva v IB, logo na platební kartě a poštovní účet se přejmenuje na plus konto.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 15. 2. 2019 07:56

Ať už to spojí nebo rozdělí - definitivně. Pořád je kolem toho humbuku, že by jeden blil. Tanečky mezi Poštou a ČSOB už mě nebaví.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod blackwork 17. 2. 2019 09:17

Poštovka to pos.ala, mohla odírat důchodce na poštách na nesmyslných poplatcích a vklidu si žít svůj pidiživot. Možná že ale budou poštačky mít víc času na vyřizování pošty místo nabízení produktů.
Poštovku mám od jejího vzniku - byla to první banka s čipovou kartou k účtu, v době kdy ČS vyplácela na falešné občanky celé účty já byl v klidu ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 17. 2. 2019 12:46

Tak sjednocení značek neznamená, aby by nemohli na poštách odírat dál, nebo že by dál nefungovaly pošťačky. Prostě jen bude na poště jiné logo, to bude asi největší změna. Mít 2 systémy je opravdu nesmysl.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod MiASX 17. 2. 2019 13:14

Me take pripada nesmyslne mit dva bezne ucty s kodem banky 0300, ke kazdemu jine IB se stejnou funkcnosti, jine prihlasovaci udaje, pouze jeden bonusovy ucet Svet odmen, jak CSOB tak PS nabizi vecpat do jejich IB nahledy na ucty z jinych bank, jenze PS nenabizi CSOB a CSOB nenabizi PS.
Jsou to sasci.
:D
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod losalamos 20. 2. 2019 07:17

Mám soukromý účet u Poštovky a potom pro Společenství vlastníků jednotek u ČSOB. Jsou tam takové zvláštní provázanosti/neprovázanosti. Jako že např. jsem si ze cvičných důvodů provázal soukromý účet Eqa do Poštovky. A teď se mi ta Equa automaticky objevuje i když otevřu ten ČSOB účet na Společenství vlastníků jednotek. Potom má zatím nezletilý synek účet u ČSOB. Já vidím stav jeho konta v tom účtu Společenství, kdysi jsem ho viděl i v Poštovce a odtam to po nějaké době záhadně samo zmizelo. Jsou věci mezi nebem a zemí....
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod blackwork 21. 2. 2019 11:40

Některé odměny do nového roku nepřejdou
Abychom pro vás mohli výše zmíněné odměny připravit, musíme bohužel některé zrušit:
- Odměna za každý trvalý příkaz, inkaso a SIPO


Ježíš konečně to můžu zrušit :tleskani :D :love:
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 21. 2. 2019 15:04

To jsi nejak pozadu ne?
MiASX
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků