Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 24. 1. 2019 19:33

xls píše:Asi vám zklamu, v mém případě jim v EP ani nestačilo, že jsem kartou platil, ani v průměru téměř dvojnásobný obrat.

Z druhé strany, když si spočítáte, o kolik byste přišli, kdybyste tam měli držet těch 1,5 mega, tak je i zaplacení salónků cash více než přijatelné.

A nebylo to třeba kk na Praze 5 či dobirky na poště a podobny vychytávky ? Mi neříkej že to bylo debetkou.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod aRTies89 24. 1. 2019 21:42

Ja resim trosku opacny problem. Jsem u EP cca rok, penize tam netocim, naopak tam ukladam cast prijmu, ktere splnuji min. 70k za mesic. Strucne receno, penize tam spis pribyvaji nez ubyvaji. Problem je, ze banker moc nekomunikuje od te doby, co jsem mu strucne a jasne rekl, ze investice si chci resit sam, ze nepotrebuji platit prostrednika apod. Uvazuji, ze prejdu k CSOB Premium, co jsem tak studoval, tak mi prijde ta nabidka hodne podobna. Zrusi za me CSOB i ucet u EP, kdyz k nim prejdu? Diky
aRTies89
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 24. 1. 2019 23:12

Ani jsem to netočil přes vlastní účty, ani pha 5.Možná jen, že jsem ze sebe nedělal blbce, tomu jejich "spořicímu účtu" jsem se vysmál a co se týká investic, tak jsem řekl že klidně ať něco slušnýho nabídnou a že přeražený fondy ani nemusí. Asi si nějak všimli, že to spíš považuju za ústav než za banku, ale ono to tak bylo vždycky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 1. 2019 06:25

EP ma oproti CSOB vyhody tri-styri: umoznuje podpisovat dokumenty elektronicky cez IB, dostanes Visu aj MC ako debetky a salonik v Prahe, plus 6 vstupov LK a umoznuju naviazany ucet, ktory je bez poplatku.
CSOB ma zas MC iba ako kreditku, poistka je aj storna, PP len 4 vstupy, zas s ich Visou vybery vsade zdarma (samozrejme mimo poplatkou uctovanych bankomatom), kurzy o chlp lepsie ako EP.

V ramci mobility klientov vedia zrusit ucet pri prechode. Ale ak nemas problem tocit, nechaj si obidve. Oni sa tie poistenia doplnaju + saloniky.

EDIT: zabudol som na multimenu u EP a vklady na pokladni zdarma. U CSOB multimenu stale nevedia
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 25. 1. 2019 06:40

Investice: co ten jejich saxo trader, jak je na tom s poplatky (myslím v porovnání s jinými).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 25. 1. 2019 07:43

Tradergo je jako platforma fajn, ale drazsi nez degiro, fio ci lynx. Americke burzy 13 usd, xetra 11eur, holandsko 12.
Ceska burza 100kc minimum.

Jsou ale myslim ochlup levnejsi nez patria a povitaji se do kriterii
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 25. 1. 2019 16:04

BURZA CENNÝCH PAPÍRU PRAHA
Koukam ze Spořka tradergo stoji 0,25% a fio 0,35% - čtu to dobře? A pak má fio ještě 39,- za vypořádání...
Takže je Spořka na BCPP levnější? Když pominu min.100/40
Do kriterii EP, jasný.

Takze to degiro asi vede https://www.degiro.cz/poplatky/poplatky-broker-degiro
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 25. 1. 2019 22:56

pozor - ta minimalni cena 100 u tradergo se vzthuje jen na vylistovane tituly. podivej se v te tabulce na posledni radek - Ostatni ma minimalni cenu 300....
kdyby meli 100vku tak uz mam vse prevedene z fio do tradergo....
jinak na ETF jednoznacne degiro - v AMS hodne ETF zdarma, na XETRA je fee 2EUR + nejake mini procento....

zahranicni akcie asi jak co, zatim je mam u lynx....
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 26. 1. 2019 12:00

A co www.xtb.com ?

Jako vyznat se v tech obchodnicich, uff. A to pak mas ruzne investicni nastroje u ruznych obchodniku?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doonio 26. 1. 2019 21:13

vpe píše:A co http://www.xtb.com ?

Jako vyznat se v tech obchodnicich, uff. A to pak mas ruzne investicni nastroje u ruznych obchodniku?


XTB není běžný broker, ale můžeš tam přes nějak nakupovat CFD kontrakty, to už je trochu vyšší škola a dá se na tom prodělat docela dost, když člověk neví co dělá a nechá si i třeba nakukat něco od "poradce".

Já jedu Degiro na ETF a na české burze FIO a zatím spokojenost, při větších objemech u zahraničních titulů by se možná hodilo se podívat po Interactive Brokers, ale tam se platí min. 10$ za měsíc.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 1. 2019 04:06

aRTies89 píše:Ja resim trosku opacny problem. Jsem u EP cca rok, penize tam netocim, naopak tam ukladam cast prijmu, ktere splnuji min. 70k za mesic. Strucne receno, penize tam spis pribyvaji nez ubyvaji. Problem je, ze banker moc nekomunikuje od te doby, co jsem mu strucne a jasne rekl, ze investice si chci resit sam, ze nepotrebuji platit prostrednika apod. Uvazuji, ze prejdu k CSOB Premium, co jsem tak studoval, tak mi prijde ta nabidka hodne podobna. Zrusi za me CSOB i ucet u EP, kdyz k nim prejdu? Diky

Když si to budeš přát, tak v rámci bankovní mobility ti účet zruší, ale asi bych si nechal oba. Erste salonek s přednostním odbavením není k zahození, stejně jako vysoký limit u pojištění léčebných výloh a 6 vstupů přes lounge Key
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matlu 30. 1. 2019 16:06

alfas123 píše:uz to tu zaznelo. ja som prosil, aby to dotycny skopiroval, vsak ked som ja blby, tak si to priznam, ale chcel som vediet, kde to je napisane, aby som sa poucil a dohladal si to :)


Je to v dokumentu informace-cestovni-pojisteni-karty.pdf
Informace o Cestovním pojištění pro držitele platebních karet
Informační dokument o pojistném produktu
Článek 8, odstavec 10.

10. Pro pojištění storna zájezdu a letenky, přerušení cesty a zmeškání odjezdu platí, že pojištění je platné, pokud byla celá cena zájezdu, letenky, cestovní služby nebo původně plánovaného způsobu dopravy zaplacena platební kartou, ke které jsou tato pojištění sjednána.
matlu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 30. 1. 2019 16:25

alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod matlu 30. 1. 2019 16:37

Není to stará verze, je to jiný dokument. Tu informaci dobře schovali.
Dokument je vidět tady na stránce:
https://www.csobpremium.cz/portal/dokumenty-ke-stazeni
A je to tenhle:
https://www.csob.cz/portal/documents/10710/474148/informace-cestovni-pojisteni-karty.pdf
matlu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goropes 30. 1. 2019 16:56

Tohle omezení je tam nějak nově?
Já jsem v roce 2016 vyzkoušel zmeškání odjezdu (zpoždění ČD, ujetý přípoj do Norimberku na letiště, ČSOB nám proplatili dražší express DB, kterým jsme zpoždění dohnali a stihli původně plánovaný let), uplatnil jsem škodu bez problémů, i když všechny letenky i jízdenky byly zaplaceny jinou kartou.
Takové omezení je dost naprd :(
goropes
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků