Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 28. 1. 2019 12:34

Ceny nemovitostí padají. Dokládá to tvoje tabulka. Je důležité na to pamatovat, pokud by člověk chtěl nějakou nemovitost koupit a spoléhal na ni jako na nerizikovou investici.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 1. 2019 13:41

kdyz vis, ze jsi nakoupil ne za cenu bubliny, tak ta cena uz jen roste, samozrejme za predpokladu, ze nebude valka a tank panelak nerozstrili :-)

Tys v 2008-9 nevedel, ze je bublina? Navic ja tam vidim max. propad mezi 2008 a 2011 maximalne 12,1% (prvni sloupec 107,2-95,1)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 28. 1. 2019 14:12

Škoda že jsi o těch propadech nemluvil hned na začátku. Nevěděl jsem, že to nevíš. Působilo to na mě dojmem, že si myslíš, že ceny nemovitostí nepropadají. To by bylo hodně naivní.

Pokud se podíváš na realizované ceny (tedy ne na ty nabídkové, které jsi tu uvedl), tak jsem se trefil přesně. Všechny tři sloupečky mají "vzdálenost" ode dna k vrcholu mezi 15 a 20 procenty.

Ad bublina - ne, nevěděl.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 1. 2019 14:22

Vzdyt tu celou dobu pisu, ze kdyz jsi nakupoval mimo bublinu, prikladne v Praze mimo 2008,9,10, tak jsi prumerne na hodnote nemovitosti nepropadl ani o 1%. Neboli, ze je to daleko pruhlednejsi jak akcie, alespon pro mne, ze muzes snadneji predvidat vyvoj, nezli u akcii... to je pointa
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 28. 1. 2019 14:30

Ano, je samozřejmě možné, že nemovitosti nepadají tolik, co akcie. Koneckonců to odpovídá tomu, o čem tu mluvíme. V té poslední krizi, kdy akcie spadly třeba o 50 %, tak nemovitosti se propadly odhadem tak maximálně o 20 % (tj. celý trh, ne jednotlivé nemovitosti, což je mimochodem další záludnost investování do nemovitostí: nemůžeš rozložit riziko na moc nemovitostí, protože jsou drahé).

Ale ten tvůj argument platí pro libovolné aktivum, ne jen pro nemovitosti. To znamená, že si z toho rozdělení výnosů vybíráš jen tu část, která se ti líbí.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 1. 2019 14:45

vpe: kolik tech bytu mas a jak jsi vedel, ze zrovna praha bude dobra?
Ja to nevim, podle me jsi stejne dobre mohl zkusit koupit byt v usti nad labem a dneska nevydelal skoro nic.
Nebo kdyz vis, ze je bublina a co pijde nahoru, tak koupit akcie treba amazonu. Nejakej byt v praze je proti tomu naprosto nicemna investice.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 28. 1. 2019 14:47

vpe píše:Tys v 2008-9 nevedel, ze je bublina?
To se to povídá, když teď víme, jak to dopadlo. Možná zrovna ty jsi tehdy opravdu měl takový názor, ale všeobecné vnímání takové vůbec nebylo, a finanční krize byla velké překvapení.

(Teď jsou všichni nervózní, i když se nic moc neděje, právě proto, že si 2007–2009 dobře pamatují.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 28. 1. 2019 18:01

"Ladislav, koukam ze mas takovehle vysledky: Wells Fargo +52% Citigroup -92% Bank of America -70% HBOS -62% Barclays -81% Royal bank of Scotland -98% Lloyds -92% Banco Bilbao -71% Banco Santander -72% ČEZ -45% VALE -60%" Napsala Vespe

Nuže, dítě moje, nekopíruj falšovanou statistiku a pomluvu od cikánského pasáka prostitutek ze slovenského fora!
On chce jen s jeho lží pokazit na Slovensku prodej mojí knihy ''Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ.''

On počítá u akcií, které nemám, vývoj kurzu od jejich maxima roku 2007 do dnes, když já jsem každou akcii kupoval po částech několikrát během let 2009-2018, roku 2007 jsem je neměl ještě a můj průměrný nákupní kurz nikdo nezná.
Už dávno jsem prodal s výdělkem akcie Citigroup, Barclays, RBS, ČEZ, Vale. A firma HBOS už 10 let neexistuje.
A on pasák bude slovenským dětem ještě léta lhát, že mám tyto akcie 70% až 99% v mínus, když jsem je před lety s výdělkem prodal.

Performance akcií, které dosud mám, je o desítky procent lepší, než ten cikán Slovákům oznamuje.
Já mám: Johnson a Johnson +135%, Pfizer +123%, Wells Fargo +121%, Procter a Gamble +77%, Iberdrola +51%, Cisco +48% atd.
Nebudu přiznávat performanci všech mých 25 akcií, protože chci, aby nerostly, zůstaly dole a mohl jsem je ještě 20 let levně přikupovat za peníze z dividend.
Mne zajímají jen dividendy z mých 25 akcií, které mi chodí 60x ročně.

Obraz: Moje dividendy
Přílohy
100-euro-2.jpg
Moje dividendy
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 1. 2019 22:00

Ladislav 1. píše:"Ladislav, koukam ze mas takovehle vysledky: Wells Fargo +52% Citigroup -92% Bank of America -70% HBOS -62% Barclays -81% Royal bank of Scotland -98% Lloyds -92% Banco Bilbao -71% Banco Santander -72% ČEZ -45% VALE -60%" Napsala Vespe

Nuže, dítě moje, nekopíruj falšovanou statistiku a pomluvu od cikánského pasáka prostitutek ze slovenského fora!
On chce jen s jeho lží pokazit na Slovensku prodej mojí knihy ''Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ.''

On počítá u akcií, které nemám, vývoj kurzu od jejich maxima roku 2007 do dnes, když já jsem každou akcii kupoval po částech několikrát během let 2009-2018, roku 2007 jsem je neměl ještě a můj průměrný nákupní kurz nikdo nezná.
Už dávno jsem prodal s výdělkem akcie Citigroup, Barclays, RBS, ČEZ, Vale. A firma HBOS už 10 let neexistuje.
A on pasák bude slovenským dětem ještě léta lhát, že mám tyto akcie 70% až 99% v mínus, když jsem je před lety s výdělkem prodal.


Chlape, víš, že píšeš na internet, kde se to dá vyhledávat? Tohle všechno jsi psal v roce 2007
Zajímavé akcie Británie , možno koupit a držet 2007-2010 : HBOS , Barclays , Royal Bank of Scotland , Tesco.
Zatimco já jsem byl rád , že akcie britských bank spadly a koupil jsem je minulý týden na dluh s přetaženim konta 4.500 euro do mínus.
Taky jsem nemel peníze a koupil tedy Barclays a Royal Bank minulý týden na dluh 4.500 euro , které snad do Silvestra vyrovnám a snad se to vyplatí i přes ty úroky od Brokerjet.AT za přetažení konta.
No , když mi dovoluje Brokerjet přetáhnout konto o 70.000 euro , tedy to jednou vyjimečně zkusím s 4.500 euro , co kdyby byly ty bank akcie v lednu o 30% dražší. (v lednu byly o 30% levnější...)
Snad bys mohl kupovat hned dnes akcie Barclays a Royal bank of Scotland na burze Frankfurt ( snad i Xetra )
a kazdy rok je prikoupit za nekolik tisic euro.
Nevim jestli mam furt porad opakovat to same :
Drzel bych je cely zivot jen pro jejich dividendy , ktere budou vyssi nez muj duchod
a kdo zacne kupovat uz za mlada , muze ziti jen z dividend treba od 40 nebo od 50 let veku.
Pozdeji je nekdo po mne zdedi.
To jsou dve z nejvetsich 3 - 4 bank Britanie a ty jentak nezkrachujou jako Northern Rock.

Dnes maji banky Britanie P/E asi 7,5
tak levné jsou snad jednou za 10 let.

Možná že 1.11.2007 začne rally akcií
a 2008 a 2009 všechny kurzy explodují cca. +200%

A mam zatim jen 54.000 euro na akciich bank , bohuzel i z USA akcie : BAC , C , WFC.
30.000 na akciich bank Britanie ( BCS , HBOS , RBS ) a 24.000 na akciich bank USA ( BAC , C , WFC )

U RBS staci miti 97.000 euro v akciich ,
aby byly netto dividendy 600 euro mesicne
a ty mohou rusti na 1200 euro za 10 let
a 2400 euro mesicne dividendy za 20 let.
Tedy zrusit duchodove pojisteni a dat to do akcii bank Britanie HBOS , BCS , RBS.

Já mám v úmyslu pristí 2,5 roku kupovati jen a jen akcie britských bank a zádné jiné akcie.
Asi od toho pozdeji upustim, ale zatim to povazuju za geniální nápad

A prozatim mám 8.000 euro na Citigroup a 8.000 euro na Bank of America , ale ty bych jednou vyměnil asi za RBS a BCS , protože nemaji význam , když je z nich o 1 procento nižší dividenda než z Britanie a ještě +15% daň a ještě dolar padá a US akcie s nim.

a plno dalších
V podobním duchu jsi valil do diskuzí i v roce 2008. Nic o problémech nebo prodejích.

Jsi lhář Ladislave. Buď teď, žes ty akcie neměl a nebo předtím. Můžeš si vybrat. Je mi to jedno ;-]
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 28. 1. 2019 23:49

ted nam Ladislav asi chvili nic nenapise :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 29. 1. 2019 05:02

Nema cas, musi reinvestovat dividendy.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 29. 1. 2019 07:58

Už dávno jsem prodal s výdělkem akcie Citigroup, Barclays, RBS, ČEZ, Vale. A firma HBOS už 10 let neexistuje.

Performance akcií, které dosud mám, je o desítky procent lepší, než ten cikán Slovákům oznamuje.
Já mám: Johnson a Johnson +135%, Pfizer +123%, Wells Fargo +121%, Procter a Gamble +77%, Iberdrola +51%, Cisco +48% atd.

O co vlastně jde v tomto téma diskuse?
Bylo toto téma otevřeno pro lži, že jistý Ladislav má od roku 2007 do dnes všechny akcie 70% až 99% v mínus?

Akcie kleslá od 2007 do 2009 na 1/100 nebo -99% když se koupila na konci krachu v březnu 2009 za stejnou sumu jako 2007 byla už jen kleslá na 1/2 a 50% v mínus a po růstu 100% v dubnu 2009 byla v plus.

Když nikdo nezná nákupní kurzy mých akcií od 1990 do 2019, tak by neměl nikdo podvádět s jediným kurzem na maximu roku 2000 nebo na maximu roku 2007 jen proto, aby mne proslavil.

Ale toto téma diskuse bylo založeno jen pro navrhování akcií, které může člověk držet i v důchodu a dostávat více peněz z dividend než jeho důchod.
Přílohy
Chart-2.png
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 29. 1. 2019 08:49, celkově upraveno 5
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 29. 1. 2019 08:08

Mas akorat tak ztracene penize v akciich. 8-P
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MiASX 29. 1. 2019 08:08

Mas akorat tak ztracene penize v akciich. 8-P
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 29. 1. 2019 08:27

Moje akcie jsou někdy hezky v plus. A koupil jsem je 2010-2017: Johnson a Johnson +135%, Pfizer +123%, Wells Fargo +121%, Procter a Gamble +77%, Iberdrola +51%, Cisco +48% atd.

United Technologies akcie jsem prodal nedávno s výdělkem 95% a přikoupil jsem po 1.000 € každou mojí akcii s výnosem dividendy nad 5%.
Takže v každé akcii s dividendou nad 5% mám investováno a 1.000 euro víc než v akciích s dividendou pod 5%.

Mne nezajímá silně rostoucí dividenda s výnosem 1%.
Mne zajímá nepatrně rostoucí dividenda s výnosem 5%.
I když za několik dekád, až tady člověk nebude, ta silně rostoucí dividenda 1% dá víc peněz než ta málo rostoucí dividenda 5%.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků