Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 2. 2. 2019 14:18

Ono to neni uplne presny.. Rozpis mam SIPO od unora, ale leden chteli poslat prevodem. Nic jsem jim neposlal, protoze ve smlouve mam sipo a ti sra.i si mi dovoli poslat upominku, ze jim nedosla lednova zaloha prevodem..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 2. 2. 2019 14:52

Radeji zaplat, nebo ti daji jeste nejaky negativni zaznam do SOLUSu apod.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod D.roak 2. 2. 2019 16:30

No to ja osobne i kdybch mel na smlouve to pladba sipem , a prvni zaloha mela byt na ucet. tak bych to kvuli zaznamu do SOLUS apod neriskoval a nechal bych to byt a neresil to. ale je to vec kazdeho :-)a ma ten armex samoobsluhu
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 3. 2. 2019 13:11

PULPANM píše:Odhadem to právě nebylo, vždy tu byl osobně zaměstnanec na odečet a když teď koukám na hodiny tak to sedí
Nevím ale, kde a proč bych měl sežrat o tolik víc energie



Proste si vydel fakturovanou castku spotrebovanymi kWh a uvidis, zda sedi cena za kWh
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 3. 2. 2019 16:10

PULPANM píše:Tak ja ke skautům přešel od 8/2018 se 2mi odběrnými místy byt a dům v Praze.
Teď mi přišlo vyúčtování na 8.-12/2018 a u obou míst doplatek.
U místa se zálohou 1190 je nedoplatek 700, u místa se zálohou 870 je nedoplatek Kč 29.
Zálohy byly těch 5 měsíců stejně vysoké jako předtím u PRE kde jsem naopak měl přeplatky.
Nevím tedy, jestli mám těch 700 reklamovat, je to docela dost to je 140/Kč/měs a to je celkem nárůst jak prase.
Nějak mi to nesedí
nevim jestli to je take u elektromeru. Ale vim ze treba v pripadu vodomery je mozne ho nechat posoudit zda dobre meri.
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Havers 3. 2. 2019 17:48

PULPANM píše:Odhadem to právě nebylo, vždy tu byl osobně zaměstnanec na odečet a když teď koukám na hodiny tak to sedí
Nevím ale, kde a proč bych měl sežrat o tolik víc energie


Že by se kvůli zimě zvýšila spotřeba plynu? :-D

Měsíce prosinec, leden a únor (1/4 roku) se podílejí na celkové roční spotřebě plynu (u topení) skoro 50 %. Pak samozřejmě zálohy v daných měsících nestačí... ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 3. 2. 2019 18:24

Zdravim pokud jde o plane tak ten ja nemam. jhinal´)k jsem s bytem byl u skautske zari az prosinec. zalohy stejny 950. standarni faktura k 19.12 preplatek 1110. no a za obdoby do konce roku co jsem byl u skautske nedoplatek 367.
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 2. 2019 18:35

Havers píše:
PULPANM píše:Odhadem to právě nebylo, vždy tu byl osobně zaměstnanec na odečet a když teď koukám na hodiny tak to sedí
Nevím ale, kde a proč bych měl sežrat o tolik víc energie


Že by se kvůli zimě zvýšila spotřeba plynu? :-D

Měsíce prosinec, leden a únor (1/4 roku) se podílejí na celkové roční spotřebě plynu (u topení) skoro 50 %. Pak samozřejmě zálohy v daných měsících nestačí... ;-)


Ale já mluvim o elektřině ne o plynu.
Nevhápu, proč bych za 5 měsíců platit o 700 víc.Musim prověřit předchozí faktury.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 3. 2. 2019 18:46

Aha. Co tam je za spotřebiče?
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 2. 2019 18:50

Vůbec nic,žádná změna, prostě jen světlo a trouba a myčka a pračka pořad to samé.A najednou řacha + 140/ měsíc nad zálohy 1140 při přechodu od PRE ke skautům.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 3. 2. 2019 19:03

no pokud jsou atm stale stejne spotrebice, ani se nezmenilo jejich pouzivani tak to je dost zvlastni
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 2. 2019 19:14

Přesně tak nesedí mi to.Napíšu reklamaci
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nafťák 3. 2. 2019 23:30

A co chcete reklamovat,když odběr podle elektroměru souhlasí?
Nafťák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 4. 2. 2019 08:51

Ohledně toho Amexu a SIPO, ono SIPO je služba České pošty a "kvalitou" a pružností svého provozovatele nezapře. Takže docela chápu. že trvalo, než se pošta rozhoupala a tak mají zálohy až od února. Ostatně na to upozorňovali už v úvodním dopise, že první záloha bude převodem. Jediné, co bych vytknul je, že se mluvilo o tom, že na zálohu přijde složenka a to nepřišla, až tohle upozornění.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 4. 2. 2019 09:50

To je nesmysl. Pošta sice není žádný zázrak, ale stačí někdy cca do 25.12. zadat poště údaje pro inkaso. Pokud by uzavírali novou smlouvu, tak možná ještě 3-4 týdny navrch. Takže SIPO nefunguje jen v tom případě, že je firma naprosto neschopná nebo se na to vykašle.

Je taky zajímavý, že v mém případě si ani neinkasovali, ani nebylo nic v uvítacím dopise, ani žádná upomínka. Uvidíme, se v tom mají pěkný binec.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků