Refinancování hypotéky - kdo poradí?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Slaisik 6. 2. 2019 22:35

Ahoj,
za 2 měsíce mi končí fixace hypotéky a tak se rozhlížím po možnosti lepšího refinancování než za nabízených 3,4%.
Je možné ji někde refinancovat do 2,6% ?

děkuji
Slaisik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrhule 7. 2. 2019 01:39

Ne
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mrhule 7. 2. 2019 01:39

Ne
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod privrat 7. 2. 2019 07:38

Jedině snad Fio, fixace na rok za 2,38%, na tři a pět let za 2,58%. Ale je to včetně pojištění. Bez pojištění jsou sazby o 0,2% vyšší. Pokud objem refinancované hypo bude pod milion, tak ještě přidej další 0,1% k uvedeným sazbám. Nic lepšího teď pravděpodobně neseženeš.
privrat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mimonik 8. 2. 2019 16:24

Dva mesice? :) To si tomu nedal moc casu, jinak nejspis ne.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod linda78 12. 2. 2019 10:43

Rozhodne ne.
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidovv 12. 2. 2019 10:45

Ne
Davidovv
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tocassido 2. 4. 2019 22:58

Myslíte si, že úroky budou dál stoupat??? Nějaký hypoteční makléř mi měsíc zpět nabízel 2,50, že si mohu pojistit na 2 roky předem tento úrok.
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 3. 4. 2019 06:22

no to zalezi dost na CNB - a to zda zvedne dal sazby a zda do toho bude vrazet nesmyslne regulace jak posledne s tim predcasnym splacenim a nemoznosti za to uctovat sankci (tzn. ani pokryt naklady).
Ty sazby to ted moc nevypada, pac v evrope vyvoj nic moc a urokovy diferencial je uz tak celkem velky + zpomaluje i ceska ekonomika.
Ale obecne jsme se v bance shodli (analytici a produktaci), ze v dlouhodobem horizontu povazujeme sazbu 3% za takovy stred - a jednoduse co je nad, je blby a co je pod je fajn :-)
Ale samozrejme nemam vesteckou kouli a nevim, zda za dva roky budou sazby 1,5% nebo 5%.
Mi 2,5% prijde v pohode - i s ohledem na inflaci kolem 2%.
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 4. 2019 06:30

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 3. 4. 2019 08:03

Mlrs: 3 % optimum čeho? Repo, hypo? Na jak dlouho? Ta cifra je takový výstřel do tmy. Prosím upřesnit o jakou sazbu se jedná. Diky
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 3. 4. 2019 16:03

hypo sazba (o ni se tu taky snad bavime ne) na celou dobu uveru - je jedno zda na 15 nebo 30 let - proste komu se podari mit prumernou sazbu po celou dobu jeho hypoteky pod 3% tak muze byt spokojenej (tzn. klidne v tom muze byt schovanych X fixu) - delali jsme na to i nejakou analyzku na cca 12 letem portfoliu v bance na HU uverech a takto zjednodusene nam to vyslo :-)
a nepis mi tu o vystrelech do tmy - hadat se tu nehodlam...
mlrs
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků