Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod D.roak 5. 2. 2019 22:10

Jake mate ostatni problemy s dodavatelem Armex krome toho co popisuje Taki ohledne SIPO. dekuji za pozitivni i negativni prispevky
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 2. 2019 06:59

D.roak píše:koukam se na svoji standaRtni fakturu centropol a priPada mi to jasne mesicni plat za prikon (jisti xy A), ten poplatek mesicne za odbene misto tak ten ve fakture neni. proto to mohlo byt trosku zmatecne

Ano,o to mto poplatku za odběrné místo ( Kč 770/5měsíců ) mluvím.
Ten má být v roce 2018 u Centropolu Kč 0,00, leteos u Yellow Kč 40,- zatímco mne ho v loňském roce na obou odběrných místech naúčtovali.
Proto, jak jsem psal, je pro mne přechod od PRE k Centroplu najednou citelné zdražení míšto citelného zlevnění.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 6. 2. 2019 10:20

nevim tedy co mas na sdve centzropol fakture. to co ty rozporujes tak ja treba na fakture vubec nemam.
Jedine co tam tam je platba za jistice xy kc krat pocet mesicu. A platba za odberne misto ktera je 0 kc. tak ja jina na fakturach nemam vubec uvedenou: Takze bud si nerozumíme nebo tvoje fakturata tam mamk neco jineho nezt ja
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 2. 2019 14:00

Nejde mi vložit PDF příloha
Prostě na 2.. straně v položce " přehled plateb" mám uvedeno
VT....
NT.... bez dph s dph
a zde 5 ( počet měsíců) 128,40 (Kč/měx) 642,00 (Kč) 776,82 (Kč)

Myslím, že právě místo této řádky, resp. na konci řádky má být 0,00
Pak by byla faktura menší o 776,82 Kč
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 2. 2019 14:00

Nejde mi vložit PDF příloha
Prostě na 2.. straně v položce " přehled plateb" mám uvedeno
VT....
NT.... bez dph s dph
a zde 5 ( počet měsíců) 128,40 (Kč/měx) 642,00 (Kč) 776,82 (Kč)

Myslím, že právě místo této řádky, resp. na konci řádky má být 0,00
Pak by byla faktura menší o 776,82 Kč
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 2. 2019 14:00

Nejde mi vložit PDF příloha
Prostě na 2.. straně v položce " přehled plateb" mám uvedeno
VT....
NT.... bez dph s dph
a zde 5 ( počet měsíců) 128,40 (Kč/měx) 642,00 (Kč) 776,82 (Kč)

Myslím, že právě místo této řádky, resp. na konci řádky má být 0,00
Pak by byla faktura menší o 776,82 Kč
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 6. 2. 2019 15:01

Myslím že to je v pořádku a těch 128,40 Kč měsíčně je součet měsíčního poplatku za příkon (123 Kč) + poplatek OTE (5.40 Kč). To je regulovaná složka platby za elektřinu, platí ji všichni a dodavatel ji neovlivní. Případ uzavřen?
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 2. 2019 15:24

Díky tak pak nechápu, jak při nižších sazbách a nulové položce za odběrné místo platím za 5 měsíců u Centropolu 700 Kč navíc k nezměněným zálohám u PRE zatímco u PRE po ročním zúčtování mám přeplatek 38 Kč.
Nijak víc nespotřebovávám, na el.máme jen myčku, pračku a osvětlení.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 6. 2. 2019 18:49

selskym rozumem to pokud mas mensi cenu za silovou elektrinu , a u nula za odberne misto nez u PRE. tak to zni logicky ale pokud nezverejnujes vsechny fakta kolil si spotreboval kdyz ti dodavalo PRE a v pripade CENTROPOL . tak to jsou takove pohady o Centropolu
Naposledy upravil D.roak dne 6. 2. 2019 18:52, celkově upraveno 1
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MildaX 6. 2. 2019 18:49

Ten zmíněný poplatek se platí každému dodavateli a je stejný (při stejném jistíči a oblasti, abyste mě nechytal za slovo) a nic s ním nenaděláte protože ho stanovuje úřad.
Rozdíl tedy hledejte v ceně elektřiny a ve spotřebě. Kolik MWh vám účtovalo PRE a kolik Centropol?
Ono totiž to vaše "nijak víc nespotřebovávám" nemusí znamenat "mám zcela stejný odběr" a může to klidně znamenat těch 700 navíc.
Srovnal jste ceníkové ceny i to vyúčtování meziročně (2017 a 2018) nebo část roku 2018 u PRE a 5 měsíců centropol? I v tom je rozdíl...
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarKom 6. 2. 2019 22:57

Přátelé mám dotaz, posílal jsem Centropolu 1.ledna odečty, vůbec to nezohlednili a provedli vyúčtování odhadem. Takže to vyšlo na cca 175% mé roční spotřeby. Musím jim celkem dost doplatit, ale tak škodný nebudu, jediná otázka. Když přijde člověk z PRE na odečty a na elektroměru bude mnohem méně než na papíře, bude to problém? Co se bude dít?
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 7. 2. 2019 07:39

Pokud je spotřeba odhadem k 31.12. (k fakturaci) vyšší než reálná, tak doporučuji zaplatit, neboť cena na rok 2019 je výše = globálně vzato ušetříš a škodnej nebudeš (naopak). Popisují to tak i na webu skautské energie.
Pokud by se stalo, že klasický odečet následně by bylo nižší číslo než odečet odhadem k 31.12., vystaví starý dodavatel automaticky opravné vyúčtování k 31.12. a vyplatí ti peníze..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 7. 2. 2019 09:34

MarKom píše:Přátelé mám dotaz, posílal jsem Centropolu 1.ledna odečty, vůbec to nezohlednili a provedli vyúčtování odhadem. Takže to vyšlo na cca 175% mé roční spotřeby. Musím jim celkem dost doplatit, ale tak škodný nebudu, jediná otázka. Když přijde člověk z PRE na odečty a na elektroměru bude mnohem méně než na papíře, bude to problém? Co se bude dít?
Nevim mne centropol stav k 31.12.2018 zaznamjenal tak jak jsem ja.A jaky byl skutecny. No proc Centropol udelal. Jedine me spekulace je ze centropol chtel kdyz uz v skautske energii neni a zakaznika stejne strati ziskat vice penez za silovou elektrinu nes kolik by mu skutecne mel narok. Ne vim pokud by stavy k 31.12 byl vetsi nez skutecny a kdy mas klasicky odecet distributorem. No pokud by by mel byt treba za mesic a pod. a netacil se skutecny stav dostat nad stav ktery eviduje novy dodavatel skautske jako startovaci. Nevim jak by se to resilo, ale pokud to je tak ze zas dobu nez bude klasicky odecet distributiórem dostatecne daleko a ty to ptotocis. Tak bych to neresil. Odecet distribudtorem je plus minus stejny kazdy rok. zdravim
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 2. 2019 12:15

D.roak píše:selskym rozumem to pokud mas mensi cenu za silovou elektrinu , a u nula za odberne misto nez u PRE. tak to zni logicky ale pokud nezverejnujes vsechny fakta kolil si spotreboval kdyz ti dodavalo PRE a v pripade CENTROPOL . tak to jsou takove pohady o Centropolu


Poslal bych ale nejde poslat PDF ani JPG.
Jinak ano, spotřebu mi spočetli vyšší jak na VT tak na NT ( pokud spočítám průměrnou spotřebu na měsic z faktury PRE)
Centropol uvedl ve faktuře "odhad spotřeby" zatímco PRE v červenci přišli osobně.
Nechápu tedy, proč CENTROPOL uvedl vyšší odhad než byl roční průměr u PRE.
Pak je cena opravdu vyšší o spotřebovanou energii, kterou chtějí uhradit (CENTROPOL)
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 7. 2. 2019 14:05

no stav k 31.12 jsi nahlasil podle stavu a Centropol to zaevidoval . stav ke konci roku vzdy nahlasujes vzdy sam zakazni samoodecet, kdyz nechce aby bylo odhaden. ja na mem jednom ommiste bych ho ani nemusel delat tam.protozr 18.12 dela Pre distribuce na druhem miste mimo tak jsemlk 31 neudelal. ale v pulcer udelal ledna samoodet a ke konci ledna prislusny distributor. takze by stav k 31.12 odpovdal.
Naposledy upravil D.roak dne 7. 2. 2019 15:44, celkově upraveno 1
D.roak
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků