ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 11. 2. 2019 22:28

Na můj dotaz:
Vzhledem ke slozitosti a nejednoznacnosti podminek k nove akci s urocenim 2%, jsem kontaktoval dne 5.2. v hh:mm infolinku, kde mi bylo potvrzeno, ze se akce vztahuje i na mne. Kvuli moznemu jinemu vykladu prosim o pisemne potvrzeni do meho e-mailu, ze tomu tak skutecne je. Jedna se o ING konto xxxxxxxx/3500.

přišla dnes emailem odpověď:

Vážený pane,
děkujeme za Váš e-mail.
Mohu Vám potvrdit, že tato kampaň je zaměřena na všechny naše klienty. Pokud tedy máte u nás vedený spořící účet - tato kampaň je zaměřena i na Váš spořící účet.
Podrobnosti naleznete na našem webu.
S přáním hezkého dne
Jméno Příjmení
Telebankéř
Oddělení péče o zákazníka
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 12. 2. 2019 08:51

Asi do toho skočím, zatím jsem línej to řešit, času je ještě dost.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlkoslav 12. 2. 2019 10:29

Díky všem za vyjasnění podmínek. Takhle přežvejkaný už to není tak složitý :-)

Horší to mají ti, co využívají předchozí akci "2% z až 300k pro nové klienty". Pokud tomu dobře rozumím, tak ti by si asi nejlépe pro maximalizaci výnosu mohli koncem každého měsíce, počínaje únorem, vložit dalších 300k až po poslední měsíc, kdy jim bude dobíhat ta původní akce, kdy by si naopak měli vše vybrat. Na konci následujícího měsíce, za předpokladu, že tato akce ještě bude platit, by mohli nastartovat nový šestiměsíční cyklus. Čímž by zase naopak mohli být zvýhodněni proti těm v únoru startujícím, páč se dá předpokládat, že tahle monstrózně složitá akce už pro ně v dalším cyklu od října dostupná nebude (ale pravděpodobně v tu dobu už budou na trhu lepší možnosti).

Edit: ...i když to s tím dalším cyklem pro stávající akciéry je asi blbost, pokud jim zafunguje zůstatek k 31.1. Takže asi nic. Využít souběh akcí a šmytec. Možná nějaký ten měsíc přetáhnout, kdy průměrný úrok z celé sumy ještě bude zajímavý.
Naposledy upravil vlkoslav dne 12. 2. 2019 10:33, celkově upraveno 1
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod B36 12. 2. 2019 10:31

B36 píše:Jsem zvedav, kdy na tuto 2% nabidku zareaguje konkurence, ktera se povetsinou placa kolem usmoleneho 1%... Hlavne Creditas asi bude muset prehodnotit to svoje dvoupasmove uroceni nebo alespon znatelne navysit tech 0,8% do 750k.


Byli rychlejsi, nez jsem cekal, ale o to mensi je to navyseni :D No tak za par mesicu snad dalsi zmena...
B36
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 12. 2. 2019 11:02

No moc se nepochlapili tedy.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 12. 2. 2019 12:55

vlkoslav píše:
Horší to mají ti, co využívají předchozí akci "2% z až 300k pro nové klienty".



nabízí se test (aneb býti čestným předskokanem): 8-)
Pokud někdo právě čerpá zvýhodněné úročení v akci pro nové klienty a přeleze platnost této akce za horizont startu akce pro všechny t.j. za 1.3., mohl by navýšit zůstatek konta nad 300K během února a v této výši to nechat minimálně skrz březen. Pak bychom měli jasno o měsíc dříve (podle vyplacených úroků k 10.4.), jak to ten INGcirkus vlastně myslí větou "Každý nový vklad až do výše 300K odměníme", jestli je to opravdu podojitelné měsíčními přívklady 300K+300K+atd (až do 1,8mega, pokud akce neskončí predčasně dříve), nebo je to jen reklamština=v překladu na 1 nebo více vkladů, ale jen do zůstatku 300K na kontě.
PS Bez záruky na vlastní nebezpečí :!:
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 2. 2019 18:25

Já mám úročeno do konce dubna 2%. Co pak vybrat, vložit do Hellobank a v červnu nasypat těch 300 tisíc zpět?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 2. 2019 18:58

Tím nepřevýšíš zůstatek k 31.1., takže úrok bude 0,5 %.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 12. 2. 2019 19:07

Vybrat a počkat na případné opakování akce s pozdějším rozhodným datem než 31.1.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod elfin 12. 2. 2019 21:26

Co asi bude za pul roku, mají se prý zvyšovat úroky tak by bylo fajn, kdyby to zůstalo dál na 2% nebo trochu vyšší i limit, stejně s tím ČNB dost otálí a úspory se postupně znehodnocují.
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LaNov 12. 2. 2019 22:47

LaNov píše:
SVitara píše:Asi budou mit velky ubytek klientu koukam.

Já účet neruším, proč se s tím trápit: prostě jsem vybral peníze (zbylo tam asi sto korun)

Nechci se chlubit, ale snížení zůstatku během ledna na sto korun byl nakonec ještě lepší nápad, než to původně vypadalo - a to to bylo hlavně kvůli lenosti :D :D
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MiASX 13. 2. 2019 05:01

No ja tam mam uz asi dva roky zustatek nula.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 2. 2019 22:30

Konečně jsem měl čas přes víkend seznámit se podrobněji se sofistikovanými podmínkami akcičky 2%p.a alias věty z letáku: "Proto každý nový měsíční vklad až do výše 300KKč odměníme 2%pa na půl roku."
zdroj:
https://www.ing.cz/files/cz/sporeni/pod ... poreni.pdf
Citace:
Částka, která je předmětem zvýhodněného úročení (dále jen zvýhodněný vklad)
• Výše finančních prostředků, které jsou k dispozici pro zvýhodněné úročení, je závislá na
výši vkladů a výběrů z ING Konta klienta v průběhu každého měsíčního cyklu kampaně.
• Částka, která bude předmětem zvýhodněného úročení, je rovna kladnému rozdílu
finančních prostředků připsaných ve prospěch klientova ING Konta a částek vybraných
z ING Konta, a to vše v daném měsíčním cyklu kampaně, přičemž na zvýhodněnou
úrokovou sazbu z tohoto zůstatku vznikne klientovi nárok od 1. dne měsíce
následujícího.


Pro modelovou situaci:
stav k 31.1.2019 nula
1.-31.3.2019 300KKč >>> 2%pa., to je jasné, ale jaké bude úročení v dubnu za předpokladu zachování stejného zůstatku 300KKč (žádné výběry+žádné vklady) jako v březnu? Bude akční (2%p.a.) nebo neakční (0,5%p.a.) ? (Není to náhodou ještě "vyfikanější" varianta pásmového úročení, kde pásmem není zůstatek ale období 1 měsíce?)
Děkuji
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 2. 2019 04:48

Chce to si ty podmínky přečíst vícekrát, je v nich poměrně jasně napsáno, že se bude úročit po dobu 6 měsíců. Modelové situace (s drobnými nepřesnostmi, ale nakonec podrobně rozebrané) jsou tady na fóru popsány vícekrát.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 21. 2. 2019 16:41

ING je fakt pružná. Založil jsem, nahrál doklady, napsali, že do 48 hodin ověřej. To jsem považoval tak nějak za mezní termín a formalitu, nicméně jim to skutečně těch 48 hodin (asi) trvalo. Navečer třetí den mi totiž přišla sms, že všechny doklady byly v pořádku a nyní mohu na účet vložit první částku nepřevyšující litr. Poslal jsem tedy 1 Kč. Ta se na účtu druhý den objevila, nicméně i teď, po dalším dni, se stále čeká na aktivaci účtu. A mimochodem, když se kouknu na nahrané doklady, tak moje občanka a řidičák jsou tam i nadále psané, že čekají na schválení. Nechápu.
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků