ČEZ KARTA

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod noi2 13. 2. 2019 12:18

Lafayette16 píše:...do výše 6 000 Kč za 12 kalendářních měsíců, kdy prvním měsícem je měsíc, ve kterém došlo k aktivaci první kreditní karty

Hm, ale tím pádem si musí člověk spočítat sám, odkdy se mu počítá limit, protože nulováním bonusu se nenuluje limit, ten se nuluje jindy. Nemaj to moc logicky a jdu si spočítat, jak na tom jsem.
...a asi proto jerry má na výpisu víc.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 13. 2. 2019 12:18

jerry666 píše:Neměl jste už někdo před fakturou připsáno víc než 6000? Na výpisu mám cca 6500 a faktura bude až za 3 měsíce. Odečtou mi 6000 z vyúčtování a 500 nechají na příští fakturu za rok, nebo těch 500 smažou? Kartu jsem zatím uložil do šuplíku a platím jinou...

vrátí celý bonus, pokud odměny stále naskakují škoda jí neplatit, bohužel se to z výpisu pozná až s měsíčním zpožděním
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 13. 2. 2019 12:39

Takže v mým případě (karta vydaná v 6/17, v posledním vyúčtování se započítaly bonusy do konce 4/18) se do současného limitu nepočítají bonusy za 5/18 i když jsou na výpisu. Tím pádem můžu mít na příštím vyúčtovaní bonusy vyšší než 12000 (dvě karty) o bonusy z 5/18 (ale pak bych nedostal nic za 5/19).
Pěkně složitý a je hloupý, že tam tu částku dole nemají (něco jako "Bonus získaný od 1.6.2018 je xxx").
Pravda je, že mi vyúčtování nechodí každý rok ve stejný měsíc, tak to asi jinak nešlo.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 13. 2. 2019 15:10

Je to extrémně komplikované. Takže prostě platit kartou, dokud se připisuje bonus (což se zjistí s měsíčním zpožděním). Pak začít zase někdy v měsíci, kdy byla karta poprvé aktivovaná.

Ale pořád nevím, jak je to u těch 2 karet na jedno odběrné místo, když jsou aktivované každá jiný měsíc.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 13. 2. 2019 15:38

Lafayette16 píše:Ale pořád nevím, jak je to u těch 2 karet na jedno odběrné místo, když jsou aktivované každá jiný měsíc.
Píšou od aktivace PRVNÍ karty, tak by to tak mělo být. Navíc, protože se to počítá dohromady, tak asi ani nulování nepůjde oddělit, leda by to měli vnitřně zvlášť.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 2. 2019 15:50

Co se počítá dohromady? Každá karta má svůj výpis a "své" bonusy. My máme každou kartu přiřazenu k jinému odběrnému místu, takže k nulování bude docházet odděleně. Pochybuji, že by to fungovalo různě pro naše karty a karty Lafayetta jen z toho důvodu, že ten má karty navázané na jedno odběrné místo (vyjma toho, že k nulování dojde najednou). Sice píšou od aktivace první karty, ale ve skutečnosti to může být jinak. Původně to taky vypadalo, že limit na bonusy se vztahuje k oběma kartám dohromady (jakoby ta druhá byla dodatková) a nakonec se ukázalo, že se jedná o 2 zcela samostatné karty.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 13. 2. 2019 16:10

Dvě karty navázané na jedno odběrné místo mají společný bonus. Já to tak mám.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 2. 2019 17:06

Tak to Ti úplně nevím:
wetherek píše:Mám jedno odběrné místo, s manželkou jsme na obě karty nasbírali dohromady 6700 a ten bonus jsme celý dostali. Myslel jsem, že máme štěstí, protože kolegovi, před rokem řekli, že na jedno místo jeden bonus (je na tom stejně, jen zakládal později), ale podle mého vyučtovaní by to bylo co karta to bonus. Dejte vědět co napíšou.


ab84 píše:Na můj dotaz, zda mohu čerpat 2 x 6.000 mi to potvrdili:

Ano je to skutečně tak, že pokud kartu využívají manželé u jednoho zák. číslo, tak se bonus sčítá na jedno OM.

http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1247861&p=11997226&hilit=dv%C4%9B
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 13. 2. 2019 17:32

Mají společný bonus s limitem 12k (psal jsem to výše). Takže když budu mít na jedný kartě 8k a na druhý 2k, uznají 10k.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 2. 2019 18:42

Jo, sorry. :) Nicméně to úplně neřeší problém zde řešený. Konec je ve hvězdách. K těm 8+2 jsem trochu skeptickej, ale asi to víš, když to píšeš.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 1. 3. 2019 18:17

Dnes už překvapivě dorazil výpis a na patičce s bonusem mám uvedeno:

Výše Vašeho bonusu dosáhla max. limitu 6 000 Kč za 12 kalendářních měsíců od posledního výročí aktivace Vaší první kreditní karty.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 1. 3. 2019 18:37

Jak jsi to udelal?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jumpmans 1. 3. 2019 18:43

Tak bonus za nabiti transferwise v lednu pripsan
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 1. 3. 2019 18:43

Mají to nějaký rozbitý. Já mám bonus dobře, zase tam mám, že musím splatit 0,0 - pohrával jsem si s tím, že zkusím nesplatit ani halíř, ale za ty úroky mi to nestojí
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 3. 2019 21:28

Za platbu Twista připisují?
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků