Co se zásilkou z AliExpress která nedošla?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 19. 1. 2019 23:43

xtonda: taky tohle v okoli slychavam. Faktem je, ze jsem ted objednal asi 30 zasilek z Ciny a realne mi to chodi po 14 dnech. Stejnou zkusenost muj kamarad z jineho mesta. A nejedna se o stejneho prodejce, ale eBay, Ali nebo Gearbest.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 1. 2019 01:22

SVitara píše:Proste to neproclili, kdyby meli celnici clit kazdou zasilku v cene par USD, tak se z toho zblaznej.
To, že celníci neproclívají každou zásilku je v pořádku, protože ne každá je na proclení, ale předpokládám, že snad každá zásilka ze zemi mimo EU včetně Číny přes celníky prochází a tak bych očekával, že o tom bude záznam ve sledování zásilek. Někde jsem četl, že někdo tam tento záznam měl.

xtonda píše:A měls tam i vstup na vyměňovací poštu?
Vstup tam nemám, ale pouze výstup z vyměňovací pošty jako poslední záznam.
xtonda píše:Já sem vypozoroval, že i u tracked přes čínskou poštu (čísla LFxxxCN) pošťačka podpis nechce, kdežto u Aliexpress standard shipping co šel většinou přes Singapurskou poštu (čísla RBxxxSG) podpis chtějí.
Je to zásilka s číslem LFXXXXXXCN a zároveň první u které mi to sledování na stránkách ČP funguje. U jiné zásilky z číslem LFXXXXXXCN mi sledování na stránkách ČP píše. že "Zásilka č. LFXXXXXXCN: Zásilka tohoto podacího čísla není v evidenci.". Objednával jsem toho z Číny už více, ale pošta po mne podpis nikdy nechtěla. Pošťáčka mi to vhodi do schránky a pokud se to tam nevejde tak zazvoní u dveří a předá mi to.
xtonda píše:u LFxxxCN vstup a přidělení českého čísla není a je tam až výstup z vyměňovací pošty.
Když je tam uvedený výstup tak logicky by měl být i vstup, ale ČP to uvádí asi po svým. To už je ale jedno. Hlavně, že mi to už snad doručí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 1. 2019 23:39

Tak dnes mi ta zásilka z Číny byla konečně doručená.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod SVitara 22. 1. 2019 05:11

Vsak jsem ti to psal.
SVitara píše:Proste cekej a neres to.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SVitara 22. 1. 2019 05:11

Vsak jsem ti to psal.
SVitara píše:Proste cekej a neres to.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 1. 2019 13:30

SVitara:
Kdybych čekal a neřešil to tak v případě, že by se ta zásilka ztratila a nebyla mi doručená bych přišel o možnost podání sporu a požádání o vrácení peněz. Z toho by možná někteří měli velkou radost, že jsem takto dopadnul a ti co mi radili prodloužit dobu doručení by mne kritizovali za to, že jsem nevyužil jejích radu. Takto mám alespoň dobrý pocit a čisté svědomí z toho, že jsem nakonec nepřišel o peníze které jsem za objednanou věc zaplatil a ani jsem o ně nepřipravil čínského prodejce. Já mám ve zvyku jednat opatrně a zároveň i čestně pokud to jde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod SVitara 22. 1. 2019 14:19

Zato jsi tu par lidi malem pripravil o nervy.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 1. 2019 14:39

SVitara píše:Zato jsi tu par lidi malem pripravil o nervy.
Tak to je už každého problém, že některým nevyšel jejích záměr poradit mi tak aby to pro mne nakonec nemuselo dopadnout příliš dobře.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 1. 2019 15:07

2Admin
Prosím uzamknout toto vlákno, díky.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 1. 2019 15:26

ROlda78:
Proč, z jakého důvodu? Obrázek
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Nada22 18. 2. 2019 08:50

Zdravím, objednala jsem z Aliexpressu troje ponožky v celkové hodnotě 1,8 EUR. Ve stanovené lhůtě nic nedorazilo, ani prodejce se neozval. Tak jsem otevřela rozpor, který uznali a peníze jsou na cestě. Měly dorazit 28.1. Asi po 14ti dnech ponožky dorazily a hned jsem psala zpět, aby stopli refund. Od té doby mě obchodník denně bombarduje, ať mu vrátím peníze, ale mně na účet pořád nepřišly. Co mám dělat ? Děkuji
Nada22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 2. 2019 10:01

zkus se s ním dohodnout viewtopic.php?f=326&t=1295095&st=0&sk=t&sd=a&start=17 (za mě jsi byla příliš aktivní)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 2. 2019 10:03

Napsal bych tomu obchodníkovi co se stalo s tím, že peníze které ti měly být vrácené ti zpět na účet nedorazily a proto mu nemáš co vracet. Případně bych to řešil i přímo s AliExpressem, že ti peníze které ti měly být vrácené doposud nedorazily na tvůj účet. Jinak je asi dobré s tím sporem příliš nespěchat a pokud zboží nedorazí ve stanovené lhůtě tak požádat o prodloužení doby pro doručení. Takto jsem to udělal já a nyní jsem rád, že jsem hned nepodal spor tak jak mi to někteří radili a nemusel pak řešit co s tím když by mi peníze byly vrácené a objednaná věc mi nakonec po delší době přišla. Ono je asi vždy třeba počítat s tím, že zásilka z Číny se může někde zdržet nebo zatoulat a nedorazit ve stanovené době.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MiASX 18. 2. 2019 10:22

Hlavne si nedovedu predstavit, jak prodejci refundovane penize vratit. Jinak nez novym nakupem to asi nepujde.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 2. 2019 10:28

ROlda78:
Pokud nemá peníze vrácené zpět na účtu tak bych s tím znovuobjednáním bez zasílání zboží na základě dohody s prodejcem příliš nespěchal. Ono by se pak mohlo stát, že ty peníze se ji na základě sporu nevrátí a zboží by tak měla zaplacené 2x nebo by se pak mohla ohledně toho dohadovat s tím prodejcem nebo AliExpressem. Navíc to zboží už může být na AliExpressu za jinou dražší cenu nebo vlivem jiného kurzu USD - CZK to může vycházet dráž. Prodejce by asi měl počítat s rizikem, že zásilka nebude doručená včas ve stanovené lhůtě a kupující tak podá spor a požádá o vrácení peněz.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků