Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 2. 2019 22:16

Já od včerejška premejslim co jim tam vybliju za zdroje a všechny možný příjmy. Este tam mám navíc firemní Kk .
Ona totiž ČSOB musí dotovat HB , a další banky když jim ty karty dobijime . má nimalne tak 0,5 spíš 1 procento.je to terminál jako obchodník. Taková benzínka dřív vybírala 1,75 procenta - náklad od banky .
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 2. 2019 22:48

audiobullys: aha, ted uz tomu vic rozumim co jim potom muze vadit. Me nic neprislo a to jsem to delal nekdy kolem 10.02., ani zadnou chybu to nehodilo jako je zde uvedeno. Mozna to zacali az ted vic na to tlacit.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 2. 2019 23:03

Docela guláš... Vlastník terminálu, resp. platební brány (acquirer) platí vydavateli karty interchange fee, nic víc, nic míň. A ten je zastropovaný u spotřebitelských karet (0,2 % u debetek, 0,3 % u kreditek). Acquirer si může s obchodníkem domluvit smluvně jakékoliv podmínky (což ale právě není případ Cool karty - není tady strana obchodníka), ale ten je nesmí přenášet na zákazníka/držitele karty díky implementaci PSD2 v legislativě.

ČSOB na tom krvácela mnohem více, když interchange fee nebyl u karetních asociací omezen a třeba u karet klasifikace MC World dosahoval až poněkud absurdních 1,6 % (bance se z toho bez problémů dotovaly bonusové programy s 2 % vratkami, když v tom schématu prakticky nemusela mít účast) - nebyl problém na prakticky neomezeném počtu Cool karet protočit miliony. Interchange fee platil vlastník terminálu vydavateli karty v celé výši vždy - pokud si nasmlouval s obchodníkem menší, tak ho acquirerská banka musela dotovat i od klientů platících kartami s nižším interchange fee (a na trhu prakticky neexistovaly debetky s MIF <1 %, Maestro byla už marginální záležitost) - takže poplatky obchodníka vůči acquirerovi byly historicky poměrně vysoké, resp. promítnuté do cen zboží a na vratky se v podstatě skládali všichni zákazníci... Nyní jsou už prémiové programy vůči stavu zpřed 5 let, kdy Citi Life vracela měsíčně až 2000 Kč pouhá ořezávátka.

Je vlastně docela překvapivé, proč na dokládání nesmyslných čerpání bonusů ČSOB lpí, na trhu jsou stejně snad jen 2 vydavatelé, kteří odměny přiznávají i u transakcí s MCC kódem 6012. Docela jsem nakonec rád, že jsem si žádnou další Cool kartu po expiraci těch z úplně první várky už ani nepořídil.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 2. 2019 00:32

Ja nechapu jak tohle muze nekdo vubec vsimnout, kolik nas bude? :D Skoro nic... a ze je to napsany zde? Protacis, protacime, tocite? :D Zkousel jsem to i u blizkych lidi, rekl jsem narovinu... lidi co rikaj ze umi matiku, VS, studovany a cumeli... coze se protaci? Jo aha aha aha... a dotaz: prece pokud ma nekdo vic uctu a neco tak toci a nebo posila, tak plati prece na tech uctech za transakce. Banka (jakakoliv) uctuje 6kc prece transakci a bylo to vecne to sami ze to stoji dost penez :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MiASX 20. 2. 2019 04:48

Me zatim zadna vyzva neprisla, ale s kazdou CK provadim alespon jednu online platbu mesicne.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod barnyss 20. 2. 2019 09:25

Tak jsem také obdržel email "Žádost o doložení dokumentace".
Podle předposledního odstavce žádosti to vypadá, že tento měsíc už asi nestihnu "protočit" nic:
Chtěli bychom Vás informovat, že dle bodu 10.4. Obchodních podmínek pro předplacenou kartu bude u výše uvedených předplacených karet dočasně pozastaveno jejich používání do doby doložení a posouzení požadovaných dokumentů.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jujec 20. 2. 2019 09:52

Chci se zeptat, zda někomu, kdo nepoužívá CK jen v režimu "dobití vracecí kreditkou - výběr z bankomatu", došla taky tato výzva, nebo se to týká jen těch, co kartou neplatí. Díky.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pivinecek 20. 2. 2019 10:30

mě letos zatim nic nedošlo, pouze dobíjím KK ty CK, ale loni jsem skončil na finančáku a musel vysvětlovat všechny transakce na běžném účtu za poslední 3 roky - kvůli praní špinavých peněz. Bonz z čsob.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 20. 2. 2019 10:51

pivinecek píše:... jsem skončil na finančáku a musel vysvětlovat všechny transakce na běžném účtu za poslední 3 roky - kvůli praní špinavých peněz.....

Jde to nějak rozvést? Jako na co se na FÚ ptali, co jste jim odpovídal, pochopili vůbec o co jde... atd (?)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 20. 2. 2019 12:11

kolik jsi protocil?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 2. 2019 14:08

@jujec:
Můj typický měsíc u Cool karty vypadá tak, že první dny měsíce dobiju z Hello KK částku 23000-24800 Kč (schválně ne plných 25 tisíc, může to být jeden z filtrů kontrol CK). Pak během měsíce platím s CK u obchodníků menší platby cca 10-150 Kč (minimálně 5-10 takových plateb u obchodníků, celkem měsíčně 800-1000 Kč). Kolem 10.-20. v měsíci vyberu z ČSOB bankomatu cca 22000-23500 Kč. Tedy schválně ne plných 25 tisíc a hlavně ne hned brzy (jednotky dnů či dokonce minut) po dobití jako mnozí zde, to pak logicky se ČSOB nemůže líbit, když je jasné, že bylo dobito jen pro okamžitý ATM výběr. Takto je to v pohodě, když nevyužívám ani jeden limit naplno a s kartou také několik stovek utratím, abych vyhověl textu i "duchu" Obchodních podmínek. Žádné výzvy banky se u mě snad i díky tomu zatím nekonají (mám jen jednu CK).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2019 14:20

Tak už mi píší první lidé, že dostávají výpovědi
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TnT2 20. 2. 2019 14:23

Mně ten mail už taky dorazil na 3 CK, i na ty, které jsem od nabití ještě nepoužil, celkem mám 4. Dělal jsem na každé alespoň jednu normální transakci měsíčně.
Naposledy upravil TnT2 dne 20. 2. 2019 14:37, celkově upraveno 1
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DDD22 20. 2. 2019 14:31

@jujec
Ahoj, můj typický měsíc vypadá následně:
První týden v měsíci nabiju CK 40K z 50K úvěrového rámce. V měsíci se pak snažím CK platit maximum co jde - řádově to jsou tisíce. Zhruba v polovině měsíce z CK vyberu 25K v bankomatu ČSOB. Zbytkem na CK dobíjím ke konci měsíce Revolut (přes jeho kartu provádím drobné zahraniční platby na netu), abych měsic uzavřel se zůstatkem CK v řádu nízkých stovek.
Zatím toto nezvbudilo podezření ani na straně CK ani na straně Revolutu. Ale jak je vidět, tak se časy mění a bude jenom hůř.
DDD22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pivinecek 20. 2. 2019 15:51

Chce po vas csob dolozit vypisy i DOKLAD o ZAMĚSTNÁNÍ?
pivinecek
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků