Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 2. 2019 19:38

To jsem zvědav, kdy já dostanu žádost o doložení příjmů, když mi výplata chodí do Poštovní Spořitelny a když vybírám z ATM (vkladomatu) z Cool karet, tak hned ty peníze vložím na daný účet.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasek06 20. 2. 2019 19:39

Souhlas s Mirkem. Dle mě je to zajímavé, že to dělají teď v takovém počtu. Jinak na netu se objevila zpráva, že ČSOB klesl zisk za uplynulé období - asi to souvisí i s tím. Kde ušetřím, tam ušetřím ...
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Honestus 20. 2. 2019 19:52

Dobijel jsem hned zacatkem mesice, takza zadny email neprisel. Predpokladam, ze zacatkem brezna me to pri dalsim protoceni 2 HB kreditek nemine, chapu to dobre, ze kdyz pozadovane dokumenty odeslu az 30. den tak stihnu jeste protoceni v dubnu? resp. jeste v kvetnu pri vyuziti 30ti denni vypovedni lhuty? Jak je to s tou blokaci penez na CK? Nabiti a nasledny vyber hodlam realizovat v rychlem sledu nejlepe o vikendu.
Honestus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vasek06 20. 2. 2019 20:05

... u předplacené karty s identifikačním číslem: xxx bychom Vás chtěli požádat v souladu s Obchodními podmínkami pro předplacenou kartu o doložení níže uvedených dokladů do 30 kalendářních dní od doručení této výzvy.....
A současně ....
Chtěli bychom Vás informovat, že dle bodu 10.4. Obchodních podmínek pro předplacenou kartu bude u výše uvedených předplacených karet dočasně pozastaveno jejich používání do doby doložení a posouzení požadovaných dokumentů. ....

Takze asi tezko ...
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 2. 2019 20:07

Současný dotaz se týkal transakcí z ledna (aspoň u mě). Karty by měly být již nyní "dočasně zablokované" a po doložení se jejich stav spíš změní na "trvale zablokované".
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Vasek06 20. 2. 2019 20:08

Přesně tak si to myslím .... (v okamziku dostaní e-mailu jsou karty zablokované - tak to chapu ja, neovereno v praxi, mel jsem je vsechny vynulovane ..).
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 2. 2019 20:17

drkarel píše:Současný dotaz se týkal transakcí z ledna (aspoň u mě). Karty by měly být již nyní "dočasně zablokované" a po doložení se jejich stav spíš změní na "trvale zablokované".

Karty se trvale zablokuji (převedou ze stavu dočasné blokace na trvalou blokaci) v den, kdy dostaneš e-mailem 1. měsíční výpověď.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasek06 20. 2. 2019 20:23

To jo, ale jaky je pro me jako uzivatele rozdil mezi docasnou a trvalou blokaci v danem okamziku. Pokud uvidi vypisy, tak uz vubec zadny. :-D
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 2. 2019 20:25

Prakticky žádný. Jen ten, že trvalou blokaci už nepůjde zrušit.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Vasek06 20. 2. 2019 20:30

Stejne by me zajimalo, jestli v teto vlne - nekomu po dolozeni vypisu karty zase odblokovali.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 2. 2019 20:43

Jak to resite, posilate jim jen vypis z kreditek?
Co ten doklad o zamestnani? Staci kopie prvni strany pracovni smlouvy? Co kdyz clovek v danem obdobi nebyl zamestnany? :D
Zamestnani s temi pripsanymi ostatne vubec nesouvisi a oni to dobre vedi.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 2. 2019 20:46

Vasek06 píše:Souhlas s Mirkem. Dle mě je to zajímavé, že to dělají teď v takovém počtu. Jinak na netu se objevila zpráva, že ČSOB klesl zisk za uplynulé období - asi to souvisí i s tím. Kde ušetřím, tam ušetřím ...

Ještě jednou a lépe: vlastník platební brány (předpokládám ČSOB) zaplatí u KK vydavateli karty např. HB při nabíjení CK zastropovaných 0,3 %, což činí 75 Kč u částky 25.000,- Kč. ČSOB vrátíte za nabití 5 Kč a za výběr v jejich bankomatu 6 Kč. Tedy ČSOB je při maximální měsíční otočce 25.000,- Kč na jedné CK ztrátová 64 Kč měsíčně.
Snad jsem nedávný příspěvek od fremantle pochopil správně.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 20. 2. 2019 22:00

Má někdo, kdo obdržel email "Žádost o doložení dokumentace u předplacené karty ", vyzkoušeno, zda je cool karta skutečně zablokována (dle jejich terminologie "dočasně pozastaveno její používání ") ?
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 2. 2019 22:29

Přihlas se do IB CK, Vyber nějakou "aktivní" kartu, Moje karty, Moje karta a podívej se na popis u řádku Stav karty.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 20. 2. 2019 22:42

18.2. rano jsem jeste s CK platil na benzince.
V 11:39am jsem dostal email od Mandákove s Urbanovou
a v 6pm uz POSka v samosce hlasila "Nespravna karta" nebo nejak podobne,
ale nebylo to obligatni "Transakce zamitnuta".
Stav karty v IB CK "Dočasná blokace".

Posilat nebudu nic a karty rovnou vypovim, stejne by to nepomohlo.
Jen otazka cim je nahradit ...
alfabetagama
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků