Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 31. 1. 2019 01:54

redhaven píše:Před asi třemi dny proběhla zpráva o novém objevu ve skladování i elektřiny mj. ze solárů se teplo přímo ukládá do nově objevené metamorfozní kapaliny, která teplo dokáže přeměnit na chemickou reakci, která jde uskladnit až 18 let a poté přes nějaký katalyzátor zpětně vydat.


To probehlo pred 2 mesici - https://vtm.zive.cz/clanky/nove-tekute- ... fault.aspx

Pokud plati, ze to ulozi 0,25 kWh v kilogramu kapaliny, tak potrebujeme 4 kg kapaliny na uchovani 1 kWh (ktera ze site stoji od 2,20 Kc) a jde o to, kolik to cele bude stat a jak to bude velke a jak rychle se to nabiji. Skladovatelnost 10 let je super. No tak mozna za 20 let to bude pouzitele, nevim. Zatim bude cena proti bojleru tak 1000x vyssi.

Je to ulozeni tepla, tedy neco jako bojler. Prevod na elektrinu by vyzadoval turbinu/generator jako v Temeline :-) peltier/termoclanek ma zoufalou ucinnost (pouziva se treba na druzicich, kde teplo generuje jaderny reaktor). Takze spis jen na topeni a ohrev vody. Pokud to bude extra levne, protoze akumulace do vody tu byla uz pred 100 lety, kdy se ledovalo.

Jeste k predchozimu postu virtualni cloudove baterie / net-meteringu a Porovnání virtuálních baterií od různých dodavatelů: https://www.solarniexperti.cz/virtualni ... yhodnosti/
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 7. 2. 2019 07:47

Ja mam letos na ty dodavatele smulu (vyjma e.onu*). Energie na druhou mi ted v unorovem SIPO odecetla o 200 Kc vice nez mam na rozpisu zaloh.
edit:
Tak mi bylo docela promptně odepsáno:
Dobrý den, od 1.1.2019 dochází k navýšení distribučních poplatků u všech
distribučních sazeb - k navýšení záloh došlo z tohoto důvodu.
...

Na to jsem reagoval dalším e-mailem, ve kterém trvám na navedení záloh zpět na původní úroveň:
Dobrý den,
děkuji za vysvětlení. Ovšem při detailnějším zjištění docházím k závěru, že v mém distribučním území (e.on) došlo k následujícímu navýšení pro moje místo spotřeby:
- stálá platba z 44,-Kč na 46,-Kč (+5%)
- cena za kWh distribuce z 2,10 Kč na 2,22 Kč (+6%)
Záloha byla ovšem navýšena z 300,- na 500,- což činí +66%.
Prosím tedy opravdu zálohu navést zpět na 300,- Kč/měs., neboť navýšení distribučních cen hravě pokryje už ta únorová vyšší záloha (nejspíše se nestihne snížení ani na březen).


*) E.onu jsem poslal všechny letošní zálohy jednorázově ještě prostřednictvím e.on kreditky, následně mi e.on zpět na kreditku vrátil 5 záloh (08/19 - 12/19), ale hello mi přiznala 2% z celé té mojí jednorázové platby.. :tleskani
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 8. 2. 2019 00:43

Nestacilo napsat pouze:

“Vzhledem k dlouhodobe sluzebni ceste navrhuji snizeni zalohy od pristiho mesice na 200 Kc/mesicne, potvrdte”.

a nazdar... vic bych nevysvetloval...

Vcera jsem koukal na 3 vyuctovani a byly tam dopplatky v radu desetikorun na vsech trech. Zda se, ze ma aplikace na sledovani OM vi daleko lepe, jaka ma byt zaloha ;) Meter Readings od: Graham Haley https://itunes.apple.com/cz/app/meter-r ... ?l=cs&mt=8
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 8. 2. 2019 05:26

Tak ja se chtel presvedcit, o kolik ze to vzrostly ty distribucni sazby, kdyz uz se tim ohaneli..
Po mem druhem mailu to bez problemu pak zase snizili..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 8. 2. 2019 12:32

Spis se jich zeptej, proc neposlali ceny do kalkulatoru Eru

http://superforum.zive.cz/viewtopic.php ... #p12181856

Ostatne co mas za sazbu? Ostatni reg polozky narostly o 28,33 % podle teto kalkulacky
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 9. 2. 2019 21:16

U e^2 mam D02d
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 2. 2019 18:28

Ono bude zalezet i na presne spotrebe

Pri nulove spotrebe mezirocni narusty vychazi docela strasidelne viz priloha (coz znamena co rikam x let, ze se stale navysuje fixni slozka neboli pausal, pred 5 lety se konspirovalo, ze to smeruje ke zpoplatneni jako internet, za jednu fixni castku :-))
Přílohy
9793ADEA-7A70-4F24-B7A0-084F81ADAA64.jpeg
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 10. 2. 2019 20:28

U e.onu mezirocne (18-19) dokonce jedna regulovana slozka ceny (systemove sluzby) klesla o téměř 19% (!) - z 93,63 Kc / MWh v r. 2018 na 76,19 v r. 2019
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 22. 2. 2019 10:28

Koukám, že Fosfě letos úplně šibe. Pár let to byl slušný dodavatel, od letoška se rozhodli mít jednu z nejvyšších plateb jak za odběrné místo, tak za samotné energie. Při jednání nic rozumného nenabídli, tak jsem to vypověděl. Za týden po výpovědi sice přišli neočekávaně s novými ceníky, kde energii trochu snížili, přemrštěný poplatek za odběrné místo nechali.
No a korunu tomu nasadili teď, když poslali nový rozpis záloh, kdy chtějí víc peněz a dříve, a to současně s fakturou, kde vycházel i při nižších zálohách přeplatek. Přitom už minulý měsíc jednou zvýšený rozpis záloh poslali.

Takovéhle postupy mně hlava nebere, ještě že tam za chvíli končím.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Taki 22. 2. 2019 11:34

No to jsou mi panečku fakt "zajímavé ceny". To mi hlava nebere - poplatek 121 Kč/měs. u nejnižšího tarifu, to už je slušnej šolich.. To jsem asi ještě neviděl..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 23. 2. 2019 23:33

Coze? Uz u nich sice rok nejsem, ale Fosfa byvala nejlevnejsi dodavatel bez podminek. Chteji zkrachovat neboco?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 24. 2. 2019 04:14

Ne, chteji podojit ovecky :-) tohle neni jejich core business ;+)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 27. 2. 2019 18:06

Tak a do zitra je posledni sance sjednat elektrinu za 899 / MWh a plyn za 496 / MWh (s 0 pausalem) - na 1 rok :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 1. 3. 2019 09:57

Příspěvek se mi zobrazil 2x, takže mažu
Naposledy upravil Markil dne 1. 3. 2019 10:08, celkově upraveno 2
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 1. 3. 2019 09:57

Prosím o radu s reklamací.

K 31.12.2018 přechod od Centropolu k eon. K tomuto datu hlášen samoodečet přesně dle jejich pravidel na Centropol. (Stav 63500) Centropol přijetí potvrdil mailem.
Koncem ledna přišla faktura Centropolu, se stavem 64900. Což bylo víc dokonce víc než skutečný aktuální stav koncem ledna...

30. Ledna reklamace na jejich formuláři - odesláno mailem. Požadována oprava dle samoodečtu. (Infolinka sdělila, že netuší, proč samoodečet není na faktuře). 5. února dorazilo poštou Centropolem potvrzené přijetí reklamace - uvedli, že jí dostali 3.2. (Což nesedí s datem odeslání emailu)
Od té doby se nic neděje a Centropol mlčí. Při telefonátu na jejich infolinku mi před týdnem jen řekli, že reklamaci poslali na distributora a ten jim neodpověděl, že to zaurgují a zavolají mi. Nikdo se dosud neozval.

Včera přišla nová faktura od EONu. Stav 1.1. 64 000 (odhad) a stav při pravidelném odečtu distributorem k 5.2. Byl 64 500 (skutečnost)
Takže ten stav ke konci roku nesedí ani se samoodečtem ani s fakturací Centropolu.
Jak teď postupovat?

Hledal jsem na webu a jestli je ta informace pravdivá, lhůta na vyřízení reklamace je 15 dní, což Centropol dávno a hodně prošvihl. Navíc by snad údajně měl hradit 600 Kč za každý den prodlení... (to už by byla dost zajímavá částka, ale nevím, zda na to je v tomto případě opravdu nárok a jak to z nich dostat).

Chtěl bych opravu dle skutečnosti tj. samoodečtem. Odhad spotřeby vyšel moc vysoko. Loni sice byla cena nižší, ale u EONu je jako bonus na té únorové faktuře dodávka silové elektřiny zdarma. Takže, ty jejich vysší odhady jsou nevýhodné, každá kWh koncem roku navíc, cca 1.1 Kč navíc... Takže ztráta 500-1000Kč dle toho, který odhad platí...
Markil
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků