letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 1. 2019 20:40

mam 5.31...novejsi mi to nenabizi
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod aava 30. 1. 2019 20:54

Bavíme se o iOS Apple.
aava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 1. 2019 09:01

ok, mam androida
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod pivinecek 2. 2. 2019 17:05

Ahoj, nahodou do salonku v Katowicich nejde pouzit nejaka kreditni karta? Pouze adi jenom priority pass nebo lounge key a odecist vstupy ze? Mbank neco na Katowice nema?
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dumola 14. 2. 2019 20:05

Nevíte jestli je možné použít karty MasterCard Erste Premier pro přístup do salonku na letišti v Zurichu ?
dumola
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goropes 17. 2. 2019 19:40

pivinecek: nejde, musí se použít priority pass nebo lounge key a vyčerpat vstup
dumola: taktéž, v Zurichu není přímo ani MC, ani Erste salonek, jsou tam některé na Lounge key, takže taky vyčerpaný vstup

Dotaz na salonek Erste T2 PRG.
Určitě už jste řešili situaci, kdy jako držitelé EP karet letíte s nečlenem, kterého potřebujete vzít s sebou. Jaké jsou možnosti?
1) Lze vyčerpat 1 vstup na lounge key jen pro hosta? (s tím, že držitel loungekey čerpat vstup nebude, neboť jde na EP kartu).
V jiném salonku (Aspire LTN) jsem s tím narazil, ještě s Priority passem, tvrdili, že na něj musí jít i držitel, aby mohli vzít hosta. Nemůžou prý odčerpat 1 vstup jen pro hosta.

2) Jak je to s privátní bezpečnostní kontrolou?
Můžou přes ni i hosté, které takto chci vzít do lounge?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 2. 2019 20:32

goropes: to by me taky zajmalo, tohle snad nemuze jit... a mel jsem za to ze je to stejne, jen Lounge key nyni nahrazuje Priority Pass? :)
Tend Lounge Key pokud prece ukazu, odepise se vstup. Jen uz uvadeli, ze je problem asi vzit dnes s sebou kamose? I kdybych rekl ze je moje familie :D

a do MC salonku napr ve Vidni, tak mi staci snad MC karta Erste MasterCard World Elite cerna.
Jen me to docela mate, treba zde psali hodne ze musim ukazat letenku, ale pri uziti v te dobe jeste Priority Passu za sebe, vedle kamos co nic nemel, pohoda. Jen podpis, 2 vstupy dolu a neresilo se nic :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod uphoun 18. 2. 2019 11:16

goropes píše:2) Jak je to s privátní bezpečnostní kontrolou?
Můžou přes ni i hosté, které takto chci vzít do lounge?


Muzou. Chodim takhle pres kontrolu s pritelkyni (a zrusenou EP kartou, protoze mi EP zrusili).
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 18. 2. 2019 20:00

Do EP T2 nebyl problém jít sám na kartu EP a hosta vzít na PP. Na účtence byl normálně jen 1 vstup. V zahraničí toto obvykle nejde. Např. v La jsem se ptal, jestli můžu vzít na 1 PP 2 hosty a na další PP další 2 hosty (je tam pravidlo max. 2 hostí na kartu) a nešlo to.
Přes kontrolu by to mělo být tak, že na 1 kartu jdou 2 vstupy. My vždy bez problému jdem na 2 karty ve 4.
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan 123 2. 3. 2019 16:37

Budapest Mastercard lounge
Návštěva v r. 2017. Obsluha mne upozornila, že nemusím plýtvat PP, když viděla moji kartu MC world elite.
Podobný výběr jako v salonku MC v Praze.
=====
Skopje Primeclass business lounge
Menší špatně klimatizovaný salonek oddělený od haly jen jakousi nedokončenou stěnou.
Slabý výběr jídla (zapečené těsto, chipsy, oříšky), trochu piva a alkoholu - ovšem zřídka doplňované.
Jediné plus (díky velikosti letiště), že byl téměř prázdný.
=====
Dubai Marhaba lounge T3
Vysoký standard ve stylu středního východu. Prostorný, velký výběr občerstvení, dostatek personálu, sprchy.
Chyběl "alko-koutek" - pivo na požádání obsluha vytáhla zpod pultu, spirity jsem nezkoušel.
=====
Dauha Al Maha transit lounge
Podobně jako v Dubai - opravdu příjemně prostorný s dostatkem všeho (kromě alko - po vyžádání přinesl a nalil číšník pivo).
Dostatek personálu, neustále čištěný a doplňovaný, sprchy, na záchodech obsluha nabídne ručník na ruce i kartáček na zuby.
=====
Colombo Lotus first class lounge
Salonek střední velikosti, dobré jídlo, často doplňovaný a čištěný. Bez sprch, ale s dobrým výběrem alkoholu.
=====
Vienna Sky lounge T3
Tehdy jsem odlétal z T1a, kde je akorát Star Alliance lounge a chtěl jsem vyzkoušet tento (na MC world elite) free.
Znovu bych přesun nezkoušel - výtahem nahoru a delší cesta po úzkých opuštěných chodbičkách k rentgen. kontrole,
na recepci se divila jak jsem se tam dostal :-) I přes výběr jídel, polévek, omáček apod. - vše bylo vegetariánské.
Zachránil to dobrý výběr piv a alko-koutek.
pan 123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matlu 2. 3. 2019 20:33

Dubai Marhaba lounge T3
Vysoký standard ve stylu středního východu. Prostorný, velký výběr občerstvení, dostatek personálu, sprchy.
Chyběl "alko-koutek" - pivo na požádání obsluha vytáhla zpod pultu, spirity jsem nezkoušel.

V T3 jsou 2 Marhaba lounge. To co popisujes je asi ta v Concourse B (jede se do ni vytahem). Pak je jeste jedna v Concourse C (bez vytahu), ta je vyrazne lepsi ve vsech ohledech. Je o dost vetsi, a taky maji nekolik druhu alkoholu k nacepovani (samoobsluzne), a otevrene lahve vina.
matlu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 4. 3. 2019 16:30

Hledal jsem, jestli je nějaká možnost dostat se do salonku v Bukurešti (z nepochopitelných důvodů tam není žádný Priority Pass salonek) a našel jsem zajímavé stránky:

https://mcconcierge.com/en/lounge/
https://mcconcierge.com/travels/waitingroomseu

Z toho, co se tam píše mi přijde, že s jakoukoli MC World Elite by mohl mít držitel volný vstup do všech MC salonků v Evropě, viz uvedená mapa.

Nějaké zkušenosti ze salonků mimo Praha a Vídeň?
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 3. 2019 16:59

Osobní zkušenost nemám, ale před časem jsem se díval na podmínky vstupu do salonku MC v Budapešti přímo na jejich stránkách, podle nichž je vstup umožněn pro držitele karet klasifikace World a World Elite vydanými i mimo území Maďarska: viewtopic.php?f=316&t=1249390&p=12159342#p12159342, leč to nikde není zmiňováno.

Před několika lety byl ovšem vstup jen za poplatek, nevím kdy se to změnilo a nechtělo se mi to příliš kontrolovat před každým odletem (několikrát jsem tam byl na Priority Pass ve SkyCourtu).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 4. 3. 2019 17:27

V Moskvě na českou World Elite bez problémů - říjen, listopad 2018. Salónek přitom mnohem lepší než v Praze, lidí minimálně.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 5. 3. 2019 12:09

Toronto - MC World Elite neakceptovali a vzali to na PP.
paty07
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků