Stavební spoření - AKCE (před koncem roku)

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod paty07 6. 3. 2019 10:19

Končí mi v červnu stavebko, na mám dostatek peněz pro přiznání státní podpory. Dostanu celou státní podporu? Mám za tenhle půlrok nárok na státní podporu? Dostanu státní podporu pokud si založím stavebko a do konce roku na něj šoupnu 20 tis. nebo se vyplatí počkat do konce příštího roku na nějakou akci?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod swisst 6. 3. 2019 10:49

paty07 píše:Končí mi v červnu stavebko, na mám dostatek peněz pro přiznání státní podpory. Dostanu celou státní podporu? Mám za tenhle půlrok nárok na státní podporu? Dostanu státní podporu pokud si založím stavebko a do konce roku na něj šoupnu 20 tis. nebo se vyplatí počkat do konce příštího roku na nějakou akci?


Ano, pokud letos vložíte na účet 20.000 Kč (započítávají se i případné převody z předchozích let) a smlouvu ještě letos ukončíte, dostanete v příštím roce plnou státní podporu. Viz https://www.stavebky.cz/vyse-statni-pod ... b-vypoctu/
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dezod20 6. 3. 2019 11:22

Zdravím, dá se dostat na nějakou slušnější nabídku stavebka s úrokem alespoň 1,5% (výjma nabídek pro děti)? Zatím stále bída. Nebo to bude až ke konci roku?
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swisst 7. 3. 2019 09:34

Momentálně má RSTS 1,5 % pro děti. Nejlepší sazbu bez omezení věkem má Wüstenrot - 1,2% a navíc umožňuje uzavřít smlouvu online se slevou na poplatku (0,5 % cílové částky). https://www.stavebky.cz/stavebni-sporen ... ci-tarify/

Jestli budou akční nabídky - těžko říct. Většinou se akční nabídky týkají poplatku za uzavření smlouvy, do sazby zasahují stavební spořitelny minimálně. Nedá se vyloučit, že po nějakém čase stavební spořitelny sáhnou ke zvýšení sazeb, ale zatím pro to nemají důvod. Se započtením státní podpory dosahují podstatně lepšího zhodnocení než spořicí účty.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwork 7. 3. 2019 10:07

dezod20 píše:Zdravím, dá se dostat na nějakou slušnější nabídku stavebka s úrokem alespoň 1,5% (výjma nabídek pro děti)? Zatím stále bída. Nebo to bude až ke konci roku?


Stavebka zakládat vždy jen na konci roku!
Ušetříš na poplatcích za vedení přes rok a je šance že bude akce. Prostředky si zatím sysli na ING nebo Hello třeba ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezod20 7. 3. 2019 10:16

Jasné, jde o to, že žena má smlouvu založenou 3/2011 po 6. letech ji snížili úrok na směšných 0,5% (cílovka je 300k), teď je tam nějakých 230k. Úvěr 3,50% by se mohl teorticky hodit, jde o to:

a) Nechat vyhnít do konce roku a řešit, dle stavu akcí, tak aby nepřišla o 2k/rok podpory. Asi bych se snažil smlouvu nechat, spořit nemusí má předspořeno a případně ji využít v budoucnu na úvěr nebo zrušit.

b) Založit druhou už teď na minimální cílovku jen kvůli 2k, 1,2%, původní smlouvu nechat (ideálně nějak přerušit a vybrat (třeba i částečně na spořák 1,5%).
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 24. 8. 2019 08:51

Liška Ryška už nabízí 2 bonusy, prémii 1000 a slevu 1500 Kč https://online.cmss.cz/
A co pták Ohnívák?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 8. 2019 10:48

sleva 1500,- dejme tomu nuluje poplatek 1 % za uzavření, nezajímavá není ta prémie 1000,- Kč
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 8. 2019 12:24

... a nespolknou to hned poplatky za vedení účtu?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 8. 2019 12:32

Tyhle poplatky "za vedení účtu" jsou přeci u všech SS. Samozřejmě ve skutečnosti se jedná jen o jinak nazvané poplatky za smlouvu o SS či privátní dan SS.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ninaa 24. 8. 2019 14:04

O akci Lišky do 1.9.2019 - podrobněji:
https://www.stavebky.cz/nechcete-platit ... plati-vam/
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 8. 2019 17:40

Sledoval tady někdo lonské akce SS před koncem roku? Jde mi o to, že mi letos končí SS a již ani nemůžu na starou smlovu vyčerpat 100% stát. podpory, takže potřebuji novou smlouvu letos. Zda jsou před koncem roku ještě lepší nabídky než má nyní Liška se smlouvou bez poplatku za uzavření + 1000Kč bonus do začátku září.

Autor webu stavebky.cz píše cituji: "Pokud máte pocit, že tento produkt hodně chválím, nemýlíte se. Nedělám to často, ale dnes mohu zase po nějaké době napsat, že je nějaká nabídka NEJ. Nejen že jsou jednoduché podmínky, ale také výsledné zhodnocení vkladů vychází s přehledem nejvyšší."
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod e-osobne 24. 8. 2019 20:53

Jasne ze jsou pred koncem roku lepsi nabidky, to je jak u blbych.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 25. 8. 2019 19:05

RSTS má 1,2% a 2000Kč za založení (předpokládám, že tím nulují poplatek za uzavření). Tj. už to vychází šul nul s Liškou, ale měli by to mít až do října - tj. blíže ke konci roku, blíže k nutnému rozhodnutí.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 8. 2019 20:32

Šul nul s Liškou to nevychází. Liška je v + 1000Kč nad RSTS. Jednak nepotřebuji smlovu na 200k, stačí 150k + 1000Kč od Lišky. RSTS nenabízí nic navíc, těch inzerovaných druhých 2000Kč, myslí dezinformátoři RSTS státní podporu.
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků