Sleva na studenta po 26

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod farth 11. 3. 2019 10:30

Dobrý den,
zaměstnavatel mi uplaňoval slevu na studenta i po té co mi bylo 26 let. Nikdo na HR si toho prý nevšiml. Bylo mi řečeno, že jsem měl oznámit dovršení 26 let. Prosím o radu , zda je to opravdu moje povinnost nebo to padá na naší účtárnu. Jakým způsobem se toto řeší? Budu muset zpětně doplácet?

Předem děkuji za odpověď
farth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 11. 3. 2019 14:51

Povinnost máš dle § 38k odst. 8 zákona o daních z příjmů (já vím, je to absolutní, ale je to tak).
Daň budeš doplácet - respektive dostaneš menší výplatu za březen.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod farth 12. 3. 2019 10:00

Je to zvláštní, mají x odsouhlasených kravin ohledně zpracování osobních údajů a úplně k ničemu . No nic děkuji za odpověď, člověk je zas o něco chytřejší ikdyž už mi to moc k ničemu nebude :D
farth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 12. 3. 2019 10:02

To ze ma zamestnavatel tvoje rodne cislo a datum narozeni prece neznamena, ze vi, kdy ti bude 26, musis to nahlasit :D
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 12. 3. 2019 10:31

farth: Studoval/studuješ jaký studijní program v jaké formě?
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod farth 12. 3. 2019 10:55

ISIC, kartička na české dráhy, banka atd. Všichni studentské výhody stopli automaticky dovršením 26let. Zaměstanavatel má SAP ten jim to musel ukázat. Očividně byla chyba na obou stranách - já to měl nahlásit, oni si to měli pohlídat. Studoval sem prezenčně, to s tím má co společného ?
farth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iglooo 12. 3. 2019 11:07

Ano, mohlo by mít, pokud by šlo o doktorský studijní program. Pak by totiž šlo o hranici 28 let.
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod farth 12. 3. 2019 15:34

Aha, no doktorské raději ne, už mi to docela stačilo :D . Dík všem za odpovědi, tady klidně lock.
farth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 12. 3. 2019 16:45

Slevu na studenta můžeš mít i po 26 letech v případě doktorského studia. Takže kdybys studoval doktorské a oni ti slevu v 26 letech stopli, tak bys zase křičel, že tě okradli.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod reneebetrand 28. 11. 2019 08:48

We offer best homework writing service UK & assignment help UK at cheap price with 100% plagiarism free. Get 50% Off on all assignment writing orders.

Are you searching cheap report writing service in the UK? Writers Help UK is a name of trust, get best custom assignment help by professional writers.

Are you looking for best dissertation writing service UK? Qualified Writers UK Deal, a UK based agency is always ready to provide online assistance with custom writing.
reneebetrand
Kolemjdoucí