Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod speedy 11. 3. 2019 18:32

Prosím poraďte. ČS nastavila mojí matce tzv. Bezpečnostní identitu. Jde o to, že nyní při každém přihlášení do George ji na mobil přijde SMS s heslem pro přihlášení. Při návštěvě na pobočce se odvolávali na PSD2, že teď se tak k Georgovi přihlašovat musí.

Poraďte prosím, sám ČS nemám a nezdá se mi to, že by to bylo povinné. Mám účty u několika bank a zatím jsem se s ničím takovým nesetkal.
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 11. 3. 2019 18:36

Postupně na to převádí všechny a je to povinné, taky sem to zjištoval. A už se to tu řešilo.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 11. 3. 2019 19:45

Tam byl vzdycky takovy proklientsky pristup, ale dobre jim tak, kdyz si nechaji **** na hlavu.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 11. 3. 2019 21:27

Já bych si moc nevyskakoval, dokud se neukáže, jak se s PSD2 SCA vyrovnají ostatní banky. Dost možná, že to 14. 9. bude všude jinde stejné nebo ještě horší.

Pravda, půl roku pohodlí taky není úplně k zahození.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod speedy 11. 3. 2019 22:08

Jsem asi momentálně zaostalý ale,.... jaký je důvod pro přihlašování SMS kódem? Když chci poslat platbu přijde mi autorizační SMS kód. Změnu čísla mobilu můžu provést jen na pobočce. Tak co vyřeší a k čemu je SMS kód pro přihlášení, když se chci podívat jen na zůstatek nebo zaúčtované platby? Vůbec nechápu smysl.
Starší lidi to potom mate, proč jich chodí SMS, když se chtějí jen podívat na účet.
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 12. 3. 2019 00:33

Tipl bych si (nevím!), že je to primárně optimalizované pro George klíč; pak se přihlašuje do IB zadáním jen jména a potvrzením v mobilu, tzn. žádné heslo.

No a když někdo nemá George Klíč, tak je heslo vypnuté taky, ale místo klíče je holt SMS.

(Osobně se ale dokážu jménem a heslem přihlásit rychleji než s George klíč, takže by se mi taky líbíla možnost to vypnout.)

-- 12. 3. 2019 00:46 --

… tak smůla, PSD2 SCA RTS explicitně říkají (Chapter 2 article 4), že pro přístup k účtu musí být doufaktorová autentizace (snad až na chapter 3 article 10, což je moc omezená výjimka).

Takže jestli to dobře chápu, všechny banky budou od září chtít buď SMS nebo potvrzovací aplikaci pro plnohodnotný přístup do IB.

No to bude otrava.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod qwertz375 12. 3. 2019 18:41

Standardní přihlášení pomocí bankovní identity vyžaduje zadání hesla a SMS. Naopak přihlášení s využitím George klíče heslo nevyžaduje. Jedná se o velmi hloupou implementaci 2FA, která v mnoha ohledech představuje nižší úroveň zabezpečení než heslo + SMS.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 19. 3. 2019 15:39

Měl jsem takový nápad, že by se mi líbilo, kdyby mi aplikace hlásila změnu zůstatku účtu. Tak mě napadlo podívat se, co vlastně umí ten George.
No, tak jsem se tady podíval. Zlatej S24!
Asi teda počkám a kolem ČS se budu jen tajně plížit...
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 19. 3. 2019 16:36

Stahni si Muj stav, hlasí okamžitě jakoukoliv změnu na účtu i platbu kartou, lze nastavit i denní zůstatky u všech účtů.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 19. 3. 2019 16:51

Hmmm, to je celkem dobrý, to je asi to, co chci, ale bohužel se mi tam ukazuje jen soukromý účet, a ne firemní, o který mi hlavně jde...
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MICKI2701000 20. 3. 2019 16:24

Ahojte, Moment to jako ze se nebudu moci prihlasovat pomoci otisku prstu? To jeslti bnsaky zavedou tak na ne seru. Pitoma EU, co jim na tom vadilo? Opisovat SMS jako pitomec pokazde se mi fakt nechce. A neob mi neco uniklo?
MICKI2701000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrhule 20. 3. 2019 22:36

Otisk prstu lze a pujde to i po platnosti RTS.
Každopádně přihlašování pouze heslem uz možné nebude - ani v čs ani jinde.
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 21. 3. 2019 01:45

Tak se to začíná šířit…

ING má nově banner: „Z důvodu zvyšování bezpečnosti a plnění evropských pravidel bude nově pro přihlášení do internetového bankovnictví vyžadováno ověření jednorázovým heslem zaslaným na vaše zaregistrované telefonní číslo.“
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod peter23p 1. 4. 2019 07:37

Ač za březen splněné všechny podmínky pro bezplatné vedení MZF tak dnes nauctovano 50kč. Stalo se to taky někomu?

EDIT: Pokud se někomu také stalo, už sem mluvil s podporou, mají chybu v systému a poplatky budou během pár dnů vráceny.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 11. 4. 2019 08:13

Mám ČS kreditku a od tohoto měsíce začali jinak postupovat při splácení karty: účetní období mám do 11. dne v měsíci, ale minimální povinnou splátku za toto (?) období chtěli inkasovat už 4.4. (pro min. splátku mám nastaveno inkaso z účtu a informovali mne o tomto požadavku v SMS).
V bankovnictví je další datum splatnosti nastaveno na 5.5. = předpokládám že to tak budou požadovat i nadále.

(A jen jako zajímavost beru to, že v bankovnictví mám účetní období uvedeno do 11., ale na staženém výpisu uvádí do 10. dne v měsíci.)
Naposledy upravil mareka dne 11. 4. 2019 11:53, celkově upraveno 1
mareka
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků