Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jiribednar 25. 11. 2018 14:12

Je možné si zřídit DEGIRO (Custody) aniž bych hned musel investovat a platit poplatky – tedy se jen porozhednout a investovat až se mi bude chtít?

Jaký je názor na FIO vs DEGIRO z pohledu KUP A DRŽ?

Jde mi o ETF.

Diky
jiribednar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 25. 11. 2018 14:26

V podstatě ano, jen ověřovací aktivační platba se musí zaslat po registraci - stačí 1 Kč.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jiribednar 28. 11. 2018 13:05

Pro dlouhodobé investvoání např. do S&P500 je vhodnější DEGIRO, nebo FIO, případně někdo jiný?
Nákup 1–4x za rok.

U DEGIRA jsem zaznamenal, že se odeslané koruny musí převádět do EUR fondu a pak z toho nakupovat, není to problém? A co pojištění u DEGIRO?

Díky
jiribednar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackwork 24. 2. 2019 17:26

Jak chápate ten poplatek kterému se asi nevyhnu?


Poplatek za obchodování na zahraničních burzách - 2.50 € za kalendářní rok za každou využitou zahraniční burzu(max 0.25% z maximální celkové hodnoty účtu v daném roce).
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Halloran 2. 3. 2019 14:55

Pokud jste v průběhu roku např. udělal obchod na 5 různých zahraničních burzách, zaplatíte 5x2,5 EUR (bez ohledu na počet obchodů na té které burze). Pokud by částka 2,5 EUR byla vyšší než 0,25 % Vašeho účtu (Váš účet má např. hodnotu jen 4 EUR), zaplatíte namísto toho 0,25 % z hodnoty Vašeho účtu - patrně vždy za každou burzu.
Halloran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eR99 18. 3. 2019 19:01

Po dnešní komunikaci přislíbilo DEGIRO do dvou týdnu zařadit do své nabídky nové ETF s označením “SPDR MSCI World UCITS ETF”.
S TER 0,12 % je to vážný konkurent IWDA s aktuálním TER 0,2 %.

Bohužel nebude zařazeno do ETF zdarma. Pro toto ETF bude platit standardní poplatek 2,00 € + 0,038%.

Dokonce se ptali na to, kde by si přál titul nakupovat. Nakonec jsem zvolil Euronext Amsterdam (Ticker: SWRD), kde se tento titul obchoduje od 04/03/2019.

Více o tomto titulu například zde https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 00BFY0GT14
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Monostatos 19. 3. 2019 09:45

No zatim je to pekny mrnous....
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 3. 2019 11:12

Za 0,12 % ročně lze ještě koupit LCUW. Má XLM asi 16. SPPW zatím XLM zveřejněno nemá. EUNL má XLM asi 5. V případě LCUW tedy na spreadu tratíte 11 bps oproti EUNL. To máte za 2 roky zpátky díky nižšímu správcovskému poplatku.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod volnicko 22. 3. 2019 15:01

Nemáte někdo zkušenosti s obchodováním na margin?
Jsem ti nepolíben, rád bych to nastudoval - a zjistil, co vše mi degiro povolí. Jaké limity, v jakých aktivech, do jaké měny.
Myšlenka je taková, že pokud půjčují EUR za 1,5% (musím ověřit), tak proč se nezapákovat a nekoupit nějaké ETF. A mít ten margin dlouhodoběji. Pokud věřím v dlouhodobý růst akcií... A jsem ochoten nést riziko.
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 22. 3. 2019 15:31

Výše marginu, který ti Degiro nebo jiný broker povolí, se bude odvíjet od výše a typu aktiv (forma zajištění). Není to tak, že si otevřu účet u brokera a ten mi "jen tak" půjčí :-) detail zde Hodnota zajištění, Riziko, Debit money a Shortování cenných papírů.
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 3. 2019 16:57

Nyní mám u Degira vypůjčeno cca. 10.000 € (pouze eura, žádné další měny, šlo by i mnohem více, ale není rozumné jít na hranu), zaplatím za to tak necelých 10 eur měsíčně, tak za takových podmínek se mi to jeví docela rozumné (na druhé straně ale stejnou částku držím v korunách na spořicím účtu, aby šlo kdykoliv dluh splatit - jde to tedy chápat i jako jistou formu částečného měnového zajištění)...

Až by úrokové sazby ECB šly nějak významně nahoru a už by to nebylo takto levné, tak nejspíš dluh splatím... To je tak vše co se zkušeností týče.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jednadva 22. 3. 2019 17:19

Proč sis to vůbec půjčoval? A proč "částečného" měnového zajištění?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod volnicko 25. 3. 2019 16:42

fremantle píše:Nyní mám u Degira vypůjčeno cca. 10.000 € (pouze eura, žádné další měny, šlo by i mnohem více, ale není rozumné jít na hranu), zaplatím za to tak necelých 10 eur měsíčně, tak za takových podmínek se mi to jeví docela rozumné (na druhé straně ale stejnou částku držím v korunách na spořicím účtu, aby šlo kdykoliv dluh splatit - jde to tedy chápat i jako jistou formu částečného měnového zajištění)...


Diky za info. Praxi vyzkouseno. Mne to aktualne umoznuje investovat zhruba 60:40 jejich:muj kapital.

Rozumim tomu spravne, ze bez alokace je urok 4%, s ni pak 1,25% (EUR).
Pokud si nastavime alokaci, tak se pocita urok z cele alokace nebo jen spotrebovane?

Pripadne za par dnu vyzkousim praxi.:)
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 3. 2019 17:03

Ano, je to tak - alokovaná částka 4 % p.a., nealokovaná EONIA (nejméně 0) + 1,25 % p.a.

Alokovaná částka se počítá samozřejmě vždy úplná (tedy i z nevypůjčených peněz) - to je princip alokace... :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod volnicko 25. 3. 2019 20:06

fremantle píše:Ano, je to tak - alokovaná částka 4 % p.a., nealokovaná EONIA (nejméně 0) + 1,25 % p.a.

Alokovaná částka se počítá samozřejmě vždy úplná (tedy i z nevypůjčených peněz) - to je princip alokace... :-)


Diky za info. ;)
volnicko
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků