Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 3. 2019 07:43

Jednou se tohle stalo mě, ale už docela dávno (snad dokonce v dobách, kdy byla maximální odměna za platby 150 Kč), je pak zase možné, že několik lidí opět psalo, že odměny i navzdory trvalému přebití dostali, zkoušet to nicméně nemám v plánu... stejně ten program odměn není nikde nějak jednoznačně upraven, tak se není právě příliš o co opřít.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 3. 2019 07:50

Tak jsem se podíval a zrovna teď v únoru jsem byl celý měsíc v plusu (omylem). Konkrétně jsem měl k 31.1. 50500,- a v průběhu měsíce 500,- (+ dalších 500,- únorový bonus na konci měsíce).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod rafaa 22. 3. 2019 08:09

K tomu poplatku za rezervaci úvěrových zdrojů, jak to banka nazývá. Mělo by platit, že kdo měl EON kreditku nyní převydanou za Hello kreditku tak tento poplatek do konce roku neplatí. Nemám to vyzkoušené, ale třeba to tady někdo potvrdí.
rafaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod powery 22. 3. 2019 08:54

Je to tak.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maaart 22. 3. 2019 13:33

Také jsem byl celý minulý měsíc v plusu a odměna byla připsána
maaart
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 3. 2019 17:51

Ano, to co zde Patrik zmínil má i jiný původ než připisování bonusu. Buď zde, nebo někde jinde jsem četl, že Hello bank se nelíbí, pokud je účet v plusu (tedy zůstatek vyšší než úvěrový rámec) delší dobu, řadově měsíc, možná dva a více v kuse. Pak mohou emailem, poštou či telefonicky "nabídnout", tedy spíše vnutit, vyplacení nadbytečné částky nad hodnotu rámce (z jejich pohledu úvěrový přeplatek) zpět na účet klienta. Pak je možné, že pokud by na tuto "nabídku" výplaty přeplatku klient nereagoval, že by mohl být s bonusem problém.
Sám zkušenost nemám, v plusu bývám jen chvilku (maximálně jednotky dní) po vyplacení bonusu, než to útratou snížím.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod motley 23. 3. 2019 09:20

Tak po třech měs. od žádosti konečně dorazila Alza karta :-) Uvěr. rámec je tam 65000 CZK, momentální zůstatek k využití je 85000 CZK, takže chápu-li to správně, s těma 20000 CZK "navíc" můžu nakládat tak, jakoby se jednalo o běžnej účet a můžu bez poplatků vybírat z ATM, dobíjet Revolut atd. ? Na infolince v tomhle ohledu nebyli moc sdílní...

Ale jinak pokud bych utratil víc než těch 20000 CZK, tak okamžitě bych platil poplatky / úroky pouze v případě výběru hotovosti z bankomatu, nebo dobíjení karet typu Revolut ?
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 3. 2019 09:34

Za výběr z bankomatu se platí, tuším 80 korun.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 23. 3. 2019 10:43

Mám tam právě aktivovanou "výhodu":

Za výběry hotovosti z bankomatu v ČR i zahraničí od 1 000 Kč (včetně) Vám nebude účtován žádný poplatek. Vybírejte tak hotovost z bankomatu jednoduše ZDARMA.


Proto se ptám, ta vratka 1% pro mě byla nezajímavá, kartu jsem si pořizoval čistě jako "cestovní", alternativu, případně i jako náhradu za Revolut.
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 3. 2019 12:53

Aha, tak to je něco jiného. Mně se vyplatí víc těch 5 stovek měsíčně, to bych musel vybrat 5 krát každý měsíc, aby se mi vyplatil ten druhý bonus.

Jasně, jestli jsi "přebil" , tak můžeš vybírat dle libosti.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfabetagama 26. 3. 2019 10:44

Nevíte někdo poradit, jak získat SMS s kódem k šifr.tabulce PINu ke kartě?
KK je náhrada za eOnku z konce ledna 2019 a SMS stále nikde.
Zkoušel jsem volat na infolinku (velmi špatný nápad), slíbili, že do 1dne příjde,
zkontrolovali tel.číslo, nepřišlo nic. Ale zato mi operativně během rozhovoru snížila limit
pro internet.platby :hm
Každý týden klikám na tlačítko Zobrazit PIN a dostávám hlášku:
A JE TO! POSLALI JSME VÁM SMS KLÍČ PRO SESTAVENÍ PINU.
Zprávu byste měli obdržet do 2 pracovních dnů.
Pomocí souřadnic v SMS zprávě je pak možné najít svůj PIN v.

Pokud už SMS se souřadnicemi nemáte, můžete si jí nechat poslat znovu.
Zprávu Vám doručíme do 2 pracovních dnů.
V případě, že byla provedena změna PIN na bankomatu, bude jeho nová hodnota doručena poštou.

Co třeba změnit telefon?
alfabetagama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suky. 26. 3. 2019 10:45

Sice konečně zobrazují nezaúčtované transakce, ale svým vlastním způsobem 8-D

Platba se zobrazí rovnou v Transakční historii, tedy nikoliv, jak bych očekával, v Nezpracovaných transakcích.

Člověk si může platbu rozkliknout a pak teprve vidí stav "nezaúčtováno".

Co je ovšem také zvláštní - je od včerejška stále "nezaúčtováno", ale včera s kurzem asi 22.70, dnes už 22.80.
Stále "nezaúčtováno"!

Jsem zvědav, jaký bude konečný kurz...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 3. 2019 11:23

HB má bohužel na mnohé bankovní záležitosti svoje vlastní způsoby než jak je zvykem v jiných bankách v Česku. Snaží se nám to vnucovat tak jako by to bylo oproti jiným bankám něco lepšího. Přišli působit do Česka a neumí se přizpůsobit českým bankovním zvyklostem.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 26. 3. 2019 11:51

Ty zase plácáš... Já třeba nechci, aby se přizpůsobovali českým bankovním zvyklostem, pokud mají nejlépe úročený spořicí účet a kreditní karty s nejlepšími směnnými kurzy a vratkou.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 3. 2019 11:57

Tak mně i vyhovuje, když jsou všechny transakce vidět najednou (s poznámkou nezaúčtováno), než abych musel překlikávat mezi zaúčtovanými a nezaúčtovanými.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků