ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 3. 2019 18:27

Já osobně počítám s tím, že prostředky, které jsem měl v lednu ve fondu, nebyly na INGkontu, takže je do rozhodného zůstatku nepočítám. V únoru jsem fond prodal a částku doplnil na 300k a počítám, že se nyní v březnu úročí 2% vše. Ale dobrá otázka, protože jsem to blíže nezkoumal. :) Ale myslím, že můj předpoklad je správný. Z Tvého příspěvku nejsou jasná data týkající se těch 50k, takže těžko odpovídat.
edit: Aha, těch 50k jsi tam měl k 31.1. Pak ano, částka do 50k se Ti úročit 2% nebude.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Persbrandt 15. 3. 2019 02:06

Nechci to tady nak moc zaplevelovat, ale prece jen bych se chtel zeptat tech, co do problematiky ty kampane s vyhodnym 2%-ním urocenim uz trochu pronikli:
Ing konto mam nekolik let s temer nemennym zustatkem cca 1500 kc, tak to bylo i v lednu 2019 i nyni. Chtel bych tu akci teda co nejefektivneji vyuzit a vlozit na ten 2% urok celkem cca 200 000 kc, ktere mam nyni k dispozici, ale je mozne, ze behem tech 6 mesicu platnosti akce budu nejakou cast z te castky, rekneme maximalne treba 30 az 40 000 kc potrebovat vybrat a pouzit pro svoje ucely. Mozna ze ne, ale muze to nastat. Podminky te akce mi neprijdou uplne jednoduche, tak jak to optimalne udelat, aby clovek co nejmin tratil?

Jedna moznost je tam jednorazove vlozit tech 200 000 a v pripade vznikle potreby tech 30 000 vybrat. Nebo tam rovnou vlozit jenom ten rozdil 170 000, ktere urcite pul roku nebudu potrebovat a tech 30 000 si nechat nekde jinde, abych je pripadne mohl okamzite pouzit. Pokud je ale nakonec nebudu potrebovat, tak jsem prisel zbytecne o urok 2% i z tech 30 000. Nebo mne jako opatrneho cloveka (ktery zatim nema moc zkusenosti se sporenim s Ing) napadla moznost, tam po dobu tech 6 mesicu kazdy mesic posilat treba nejakych cca 35000, coz by dohromady dalo neco pres tech 200 000, s tim, ze bych mohl prubezne sledovat, jak se tam pricitaji ty uroky, nic moc byhc neriskoval a proste bych videl, jak se to vyviji a mohl to pripadne nejak prehodnotit. Zase by se mi ale v tom pripade protahlo to obdobi, po ktere bych v Ing ty penize drzel na 2% urok, kdyz by mi dobehlo prvni zvyhodnene 6-mesicni obdobi, tak bych dlouho cekal na dobehnuti tech dalsich obdobi a mezitim byl jakoby blokovan a vubec bych plne nevyuzil ten potencial v mem pripade 200 000 kc, ktere by se mi okamzite mohli urocit temi vyhodnymi 2%.

Tak ktera z tech uvedenych moznosti je podle Vas optimalni z hlediska vynosu? Budu vdecny za Vasi radu.
Ja se v podstate jenom trochu bojim toho, ze kdybych tam dal rovnou tech celych 200 000 kc a pak posleze z toho musel neco malo vybrat, tak abych neriskoval, ze prijdu o ten vyhodny urok 2% na celou castku, resp. na jeji vetsinu, kterou si tam ponecham.
Jinak chapu, ze mam asi vyhodu, ze jsem tam ke konci ledna mel jenom nizky zustatek, minimalne oproti tem, co tam treba meli uz v te dobe hodne penez.

A jeste se zeptam, jestli tam ty penize poslu zitra nebo az posledniho (nebo predposledniho) brezna, to je uz z hlediska nejakeho mozneho usleho 2%-niho uroku uplne jedno, kdyz se ten vyhodny urok pripisuje az v nasledujicim mesici po vlozeni vkladu? Takze do konce mesice bych s temi penezi lezicimi ladem na beznem uctu prichazel jen o ten standardni urok 0,5% na Ing kontu? Nebo jsem to pochopil spatne?
Diky.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 3. 2019 07:12

Vlož tam vše, částečný výběr úročení nezruší, bude se úročit zbytek. Můžeš vložit až 29.3., aby se vše (krom zůstatku k 31.1.) úročilo od dubna.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod penav 15. 3. 2019 09:11

DrKarle díky, přesně to samé jako Persbrandt právě řeším i já a taky jsem se v tom trochu ztrácel :-)
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod francikas 17. 3. 2019 11:10

oki….a kdyz vyberes posledni pracovni den v dubnu ze sveho 300 000 urociciho vkladu za obdobi 1.4 až posledni pracovni den v dubnu 150 000kc, tak se ti to bude celej vysledek urocit jen tak ze na konci vidi pouze 150 000, nebo ze do dne nez to vyberes pojede urok z 300 000 a pak ty poslední dny o tu snizenou castku, proste prumerny jednotlivy urok za jednotlive dny.
Založ Richee účet přes můj kód 10077241 a dostaneš navíc 300,-Kč do začátku.
francikas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlaju 17. 3. 2019 21:14

francikas: úrok má být počítán denní
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 24. 3. 2019 13:15

Tak přihlášení do IB už jen přes autorizační kód z SMS. Alespoň u mě.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 24. 3. 2019 15:02

Jo, dneska mě to taky dál nepustilo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod filas81 24. 3. 2019 15:13

Mám to stejně
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 24. 3. 2019 15:16

Co se tady resi, zase nejake akce, ktere se netykaji bezneho majitele uctu, ktery nedostal email nebo si nove nezalozil ucet?

www.ingbank.cz/2procenta

Nebo je 2% urok pro vsechny privklady? Nemohu najit pristupy, jak zmenili web, tak se nemohu podivat.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 3. 2019 19:38

Zvyšujeme zabezpečení vašich účtů

Vážený pane XXXXXX,
bezpečí vašich úspor a investic je pro nás tím hlavním a proto přicházíme s novým bezpečnostním prvkem.
Nově vám při každém přihlášení bude na váš Autorizační telefon vygenerováno Jednorázové heslo, které zadáte spolu s vašimi běžnými Ověřovacími údaji. Celé přihlášení tak bude bezpečnější a zároveň se výrazně neprodlouží.

V případě nejasností a dalších dotazů se můžete obrátit na naše kontaktní centrum na bezplatné telefonní lince 800 159 159.
Vaše ING
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod čulibrk 27. 3. 2019 08:53

Vidíte taky v IB v "Podrobnosti o účtu" -> "Nominální úroková sazba" číslo 1,05 % p.a. ?

"Nominální úroková sazba" vyjadřuje úrokovou sazbu vašeho účetního zůstatku se zohledněním objemových pásem platných pro vaše ING Konto. Podle mě bych tam měl mít 2 %.

Ve zprávách z banky zase vidím z 15.3.2019 "Dobrý den, rádi bychom vás informovali, že od 1. 3. jsme vám začali úročit částku XXXXXX Kč zvýhodněným úrokem 2 % p. a. na půl roku. Děkujeme za důvěru a jsme rádi, že využíváte Chytrého spoření. Vaše ING PS. Abyste o toto zvýhodněné úročení nepřišli, nechte své peníze na spořicím účtu pracovat celých 6 měsíců."

Zítra zadávám platbu na další přívklad na ING konto.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mandak1 27. 3. 2019 09:21

Psal jsem dotaz přímo na ING na začátku března, že tam úroková sazba 2% není vidět, tohle mi odepsali:

...úroková sazba 2% p.a. nebude vidět v bankovnictví, automaticky jste se do ní kvalifikoval vkladem z února. Bude Vám připsána 10.dubna za měsíc březen, jako samostatná položka na výpisu...

Jinak já tam mám napsáno 0,50% teď i předtím, stejně po celou dobu.
mandak1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 27. 3. 2019 11:15

Odměnu za doporučení mi (ani doporučenému) ani po 6 týdnech nepřipsali, takže to asi budu muset reklamovat, že? Kde se to tak nejlépe dělá, aby to přistálo ve správných rukou?
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlaju 27. 3. 2019 11:19

Počítáte s tím, že se ještě čeká na to, jestli doporučený zainvestuje do fondů? Nevím už jaká to byla doba, je to psáno v podmínkách.
vlaju
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků