EQUA Bank & Investice

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 3. 2019 18:25

EQUA má do konce března 0 vstupní poplatky a pak jen 1,1% za N/P
https://www.equabank.cz/investice
a žádné (vydřidušské) roční poplatky za zprávu (na krmení "mngmntu"), jestli to vidím to dobře.
Nebo je tam skrytý "pes"? Jak hodnotíte jejich nabídku?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 25. 3. 2019 18:35

Poplatky za spravu si strhava primo dany fond. Equa nabizi fondy fidelity a parvest. Tak se podivej do KIID fondu ktery te zjima
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 25. 3. 2019 22:39

Jak vychází podílové fondy ve srovnání s dalšími produkty?
Za posledních šest let bychom investicí do růstového typu investičního portfolia (se 60 % podílem akcií) vydělali více než 40 % (5,7 % ročně), a to po odečtení vlivu inflace. Stavební spoření by nám za tu samou dobu vydělalo zhruba 7 % (1,1 % ročně). Naopak peníze na spořicím účtu by ze své hodnoty reálně ztratily, a to zhruba 5 % (-0,9 % ročně).


Nulové poplatky za zřízení a zrušení investičního účtu.
Nulové poplatky za vedení investičního účtu.
Nulové poplatky za správu a úschovu cenných papírů.
Žádné výkonností poplatky.
​​​​​​​Platíte pouze tehdy, pokud skutečně investujete – od 1,1 % z částky nákupu. (To je do brezna promiuto, je tak?)

Takze kdyz das viz obr tak ciste p.a. zhodnoceni po 3 letech casoveho testu zhodnoceni nezdanitelne takto:
Přílohy
2120DEDB-3C43-4DEB-B1A2-1CCC4BCC82C2.jpeg
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 3. 2019 22:59

JJ vypadá to zajímavě (na první pohled), proto jsem to sem postnul a začal pátrat.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JPT666 25. 3. 2019 23:32

Já mám ING Fondy taky bez vstupních poplatků, ale přemýšlím, že je zruším. Jsou tam poplatky, které si strhává přímo fond cca. od 1,5 do 2 % p.a.. Možná si nechám nějaké, které mají největší výnosy a zbytek zkusím dát do ETF. Tam jsou poplatky kolem 0,3 % p.a..
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 3. 2019 23:46

JPT666,

Akumulační akciová ETF jsou už od 0,12 % p. a. (LCUW, SPPW).
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod JPT666 25. 3. 2019 23:52

Tak já jsem schválně psal kolem, protože to co tu mám otevřené, tak bylo 0,18, 0,25, 0,3 0,51. Ale tak mrknu na ty tvoje.

EDIT: Tak to je MSCI World. Díval jsem se na S&P 500 a to má historické větší zhodnocení, tak jsem koupil to a nevím, jestli mám ještě koupit i ten MSCI World ? Tam se ty US akcie budou určitě opakovat. Tak nevím jestli to nebude zbytečné mít oba dva, když to většinou myslim investouje taky do US. Jsem začínající "investor", tak se v tom ještě moc nevyznám.
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 26. 3. 2019 00:02

Spíš MSCI World než jen S&P500. Ale hlavně ať je to levné. 2 % p. a. rozhodně ne.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod JPT666 26. 3. 2019 00:12

Ty až 2% mám v ING Fondech. To byly moje první investice. Předtim jsem byl hodně konzervativní. Pak jsem se o to začal trochu zajímat a zkusil jsem po fondech P2P půjčky a protože na akcie si nevěřím (nebo spíš se mi to taky nechce učit), tak jsem se rozhodl nedávno pro ETF.

O Fidelity America psali, že poráží index a Fielity Asian Special Situation celkem vynáší, tak možná si tyto 2 nechám a zbytek dám do ETF. A nebo ještě Fidelity Global Dividend, protože jsem nenašel žádné akumulační ETF s dividendama (jen tušim nějaké evropské dividendy) a distribuční nechcu.

Budu to ale asi ještě chíli sledovat jak si povede ETF oproti fondům.
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 26. 3. 2019 00:24

Akumulační ETF jsou právě např. LCUW nebo SPPW za 0,12 % p. a.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod JPT666 26. 3. 2019 06:24

Jsem to asi špatně napsal. Myslel jsem ETF složené jen z akcií co vyplácí dividendy. Třeba z těch dividendových aristokratů.
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 26. 3. 2019 07:31

Mě by třeba zajímalo, jak jednou bude Equa vypořádávat investice svých klientů. Poté co jsem u nich řešil reklamaci duplicitní platby kartou, jsem dostal dojem, že berou zaměstnance výhradně se ZTP na hlavu.
Jo a ti zaměstnanci musí mít severomoravský dialekt, jinak je do Equa nevemou.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jednadva 26. 3. 2019 10:30

JPT666,

Tím, jestli firma právě vyplácí nebo nevyplácí dividendy, se neřiď. Dividenda je podíl na zisku. Pokud se firma rozhodne podíl na zisku nevyplatit, neznamená to, že zisk nevytvořila. Třeba ho chce jen investovat do nějakého rentabilního projektu.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod JPT666 26. 3. 2019 10:33

Klient ps,

V EQUA se neinvestuje přes IB, ale osobně/telefonicky ? Přes IB by se to mělo dát prodat na kliknutí a vypořádání do pár dnů automaticky ne ?

-- 26. 3. 2019 10:37 --

jednadva píše:JPT666,

Tím, jestli firma právě vyplácí nebo nevyplácí dividendy, se neřiď. Dividenda je podíl na zisku. Pokud se firma rozhodne podíl na zisku nevyplatit, neznamená to, že zisk nevytvořila. Třeba ho chce jen investovat do nějakého rentabilního projektu.


Tak já právě četl, že i když akcie padají, tak dividendy se drží. Tak bych chtěl investovat do ETF nějakých dividendových aristokratů, ale akumulační, protože se mi nechce zbytečně danit nebo řešit daně a pak to stejně reinvestovat.
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 26. 3. 2019 10:43

Kde jsi to četl? Můžeš dát odkaz? To bude spíš nějaké nedorozumění.
jednadva
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků