Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MiraCCC 31. 3. 2019 12:18

Ahoj mám zatím na cestě kartu curve a revolut. Revolut již funguje vyzkoušeno na ALIexpresu. Můj dotaz pro zkušenější uživatele jakou měnu jste zadali při vloženi revolut do curve ? mě to nabídlo USD, neměl bych to změnit na CZK ? a pak teprve potvrdit a verifikovat?
MiraCCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 31. 3. 2019 13:29

je to jedno muzes to pak kdykoliv menit, nastavil bych tam měnu kterou budes pravdepodobne používat
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 31. 3. 2019 16:19

Ja to menim podľa potreby. Revolut je vlastne multimenova karta. V curve sa nastavi podkladova mena a Curve vie, ze transakcie v tejto mene sa nekonvertuju a transakcie v inych menach Curve konvertuje do podkladovej meny.
Takisto Napr.aj keď máš českú multimenovu kartu, tak Revolut napíše varovanie.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 2. 4. 2019 16:45

Uctuje Ryanair poplatek pri platbe Curvou?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 2. 4. 2019 17:00

To je snad uz pri Consumer kartach zakazane, teda aspon Lufthansa s tym prestala
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 2. 4. 2019 17:40

Mam prave "commercial"

-- 2. 4. 2019 17:51 --

Jsem asi slepy - jak zjistim, jestli bude vyhodnejsi pouzit Curve pro prepocet z EUR nebo mKratu Svet?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 4. 2019 18:06

Curve urcite, minimalne v tydnu
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 2. 4. 2019 18:18

A podle jakych kurzu se jede?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 4. 2019 19:14

mezibankovni fx (o něco nižší než MC)
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 3. 4. 2019 07:12

Takže reálný kurz dnes ráno:

Curve 25,7406
mKarta Svět dle webu 25,8530
Mastercard (tzn. Hello kreditka)

Curve nebyla při platbě zatížena poplatkem, i když je to typ commercial.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod sunajt 3. 4. 2019 08:54

Zdravím,
mám trošku amatérský dotaz...chtěl bych vědět, když platím přes Curve kartu ve které mám nahranou kartu "X" kde mám cashback na to co zrovna platím - získám tento cashback nebo ta platba jde přes "společnost Curve" a tím pádem poskytovatel karty "X" nemá šanci vědět, že jsem platil něco na co mám dostat cashback? Snad je tento dotaz srozumitelný...Předem děkuji za odpovědi.
sunajt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maeth_u 3. 4. 2019 09:56

Curve přidá do názvu obchodníka prefix CRV* (podobně jako třeba PayPal) a měl by předávat korektní MCC kód. Nicméně z mně dostupných informací tady na fóru to většinou moc banky neřeší a vratky nedávají.

Fungují jen vratky typu 1% za všechno (zatím).
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 3. 4. 2019 11:40

octaviampi píše:Takže reálný kurz dnes ráno:

Curve 25,7406
mKarta Svět dle webu 25,8530
Mastercard (tzn. Hello kreditka)

Curve nebyla při platbě zatížena poplatkem, i když je to typ commercial.


Pre upresnenie: kurz Curve je znamy ihned po platbe. V prípade väčších výkyvov sa dá napr.v Revolute vymeniť príslušná mena a spraviť GBIT
Karta od Mbank a Hello KK síce majú dobrý kurz, ale ten závisí na dni zúčtovania, takže nie je známy ani hneď po platbe. Špeciálne u leteniek sa mi stava, ze sa platby zauctuju kludne aj o niekolko tyzdnov.

Nedávno som kupoval na pelikanovi a oni nariadenie obchádzajú tak, že poskytujú zľavu za vydanie letenky pri platbe MC. Commercial Curve bola tiež bez poplatku :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pabloson 5. 4. 2019 12:42

Zdravim, podarilo se Vam nekomu v posledni dobe po diskusi s infolinkou raiffesenbank pridat jejich karty do curve?

Mluvil jsem ted s operatorem na infolince a ten jen opakoval mantru, nepodporujeme, nepodporujeme, nepodporujeme.... :-(
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MiASX 5. 4. 2019 14:30

Me se to nedari, zkousim to obcas.
MiASX
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků